Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Harddiskten Gelen Ses

sessizada01
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde SEAGATE 1 TB SATA 2 harddisk var aldığım günden berıdır surtunme sesı gelıyortu gırt gırt dıe bellı aralıklarla verı okurken kopyalarken dun aksam bı tane daha harddısk taktım verılerı kopyalamak ıcın wındows u baslatmadan cd den calısan xp ıle pc actım kopyalama yattım sorun olmadı sonra pc kapadım normal halıne donderdıkten sonra bılgısayarı acma/kapama tusuna bastıktan 5 sanıye sonra dit sesı gelıyor ve harddıskten gırttttt dıe yuksek seste ses gelıyor / 1 hafta onceye kadar 2 snıye sonra dıt sesı gelıyordu sımdı sure uzadı nedendır acaba harddıskın bos alan 300 gb 600 gb ı dolu sımdıden yardımlarınız ıcın tsk ederıyorum Edited by sessizada01

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sesler hdd in ömrünü doldurmaya başladığını gösteriyor acilen yedeklemeni yapmanı öneririm görünen oki verilerin olduğu kısım henüz zarar görmemiş bu yönden şanslı sayılırsın dediğim gibi yedeklemeni acilen yap.

verilerini yedekle ve garantisi varsa xp üzerinden uzun format format çek zaten orda yüksek ihtimal gümler oda olmadı baktın tıkırdıyarak çalışmaya devam ediyor bozuluncaya kadar kullan bozulduğunda garantiye gönder garantisi bitmemişse

benim 250 gb hdd aynı sesleri çıkarıyordu verilerimizi yedekledik sonra hiren boot cd si ile açıp samsung hdd yazılımı ile üstüne yazma ile herşeyi sildim sonra diognetik test vardı onu yaptım başarılı oldu sonra xp cd si taktım ordan uzun format yaptım en sonunda hata verdi ikinci yapışımda hdd tamamen öldü artık bilgisayar hdd takılıyken açılmıyor bile

Yüksek kapasiteli disklerde bu tür sesler olabiliyor bazen normal bir durumda olabilir. Bende çok kez karşılaştım mesela kendi diskimde işlem yapmaya çalıştımı açılışta hafif bi tıkırtılı ses gelir sonra normal çalışmaya devam eder. Eğer diskin çalışmasında bi sorun yoksa endişelenecek bişeyde yoktur

power supply kaynaklı sorunda olabileceği gibi bad sector veya fiziksel bir hata olabilir fiziksel bir hata değildir umarım.HDD Regenator 2011 ile badsector taratması yap ve düzelt.Diskeeper 2010 ilede diski optimize et bu seni bir zaman idare edecektir.

ARKADAŞIM ÇOK ÖNEMLİ İSE HDD Kİ PROGRAMLAR DVD LERE KAYDET SONRADA ( MAXBLAST4 ) PROGRAMINI CD YE KAYDET SONRADA ONUNLA SIFIRLA ÇOK FARKEDİYOR ÇOCUKLARIN NOTBOOK TA SES VARDI SIFIRLADIM KESİLDİ KENDİ MASA ÜSTÜMÜ LUZUM GÖRDÜKÇE SIFIRLIYORUM EKRANDA GÖRÜNTÜLER BİLE CANLANIYOR BİRDE FORMATTAN SONRA GÜNCELLEMELERİ VE DRİVERLERİ GÜNCEL YÜKLE BİRDE TEMİZLİK PROGRAMI KULLANMAK GEREKİYOR HEP GÖRDÜĞÜM BİR ŞEY VAR ÇEVREMDE PC KULLANANLARDA ÇÖPLÜK SANIRSIN PC LERİNİ BENCE LUZUMSUZ VE DİKKATSİZ KULLANIM HDD Yİ HIRPALIYOR

Edited by the67

ayrıca powerdan yapma sansı yok guc yetersiz degil yetersiz olsa bile kafa atar takılma yapar benim eski sistem cok kafa attı oyuzden
bendeki sistem
amd x6 1090
asus m4a87td v evo usb3
4gb tek modul rem
500gb hdd
tv kartı
bu sistemi cooler master gercek 460 watt ile çalıstırıyorum sorun yok

ayrıca powerdan yapma sansı yok guc yetersiz degil yetersiz olsa bile kafa atar takılma yapar benim eski sistem cok kafa attı oyuzden
bendeki sistem
amd x6 1090
asus m4a87td v evo usb3
4gb tek modul rem
500gb hdd
tv kartı
bu sistemi cooler master gercek 460 watt ile çalıstırıyorum sorun yok