Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ios, Linux'u Ezdi!

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]iOS, Linux'u Ezdi![/b][/color][/size]

Apple'ın mobil teknoloji sektörüne etkisi sadece akıllı telefon ve mobil pazarında kendini göstermiyor. Bu hızlı yükseliş işletim sistemi pazarında da kendini gösterdi.

Apple'ın akıllı telefonları, MP3 oynatıcıları ve tabletleri iOS işletim sistemini kullanıyor. Apple ürünlerinin satışını arttırdıkça sadece cihaz piyasasında değil işletim sistemi konusunda da söz sahibi olmaya başladı.

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/osmatketinUS1303457142.jpg[/img]

Statcounter'in Nisan 2011 araştırmasına göre Amerika'daki iOS kullanıcıları genel işletim sistemi kullanım oranında yüzde 1,18'e yükseldi. Linux ise yüzde 0,71 kullanım oranında kalmış durumda. Bu rakamlar diğer ülkelerde ufak farklılıklar gösterse de Apple'ın iOS işletim sisteminin yine Linux2un önünde devam ettiğini görüyoruz.

İngiltere'deki rakamlar ise iOS yüzde 0,94, Linux ise 0,74. Kanada'daki rakamlar iOS yüzde 0,91, Linux ise yüzde 0,76. Avustralya'daki rakamlar iOS yüzde 1,19, Linux ise yüzde 0,66. Hollanda'daki rakamlar iOS yüzde 1,16, Linux ise yüzde 0,81.

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/osmarket21303457170.jpg[/img]

Rakamlar gösteriyor ki kullanım oranlarına baktığımızda Apple iOS işletim sistemiyle Linux'u geçmiş durumda. Linux'un günden güne kan kaybetmesi oldukça üzücü. Yayınlanan araştırmada Android'in listeye bile girememesi düşündürücü.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]