Jump to content

İnternet Cafe Tüm Pc'leri Kontrol Etmek ?

by_cell-cuq
 Share

Recommended Posts

[quote name='mehmetben' date='24 April 2011 - 15:17 ' timestamp='1303658264' post='998640']
@by_cell-cuq
verdiğiniz programları derken şunlarımı demek istiyorsun
Screencast
http://www.nchsoftware.com/screen/index.html
LanVisor
http://www.lanvisor.com/
ve
teamviewer
[/quote]
Ya arkadaşım kafemde 20 makine war ben bunlara aynı anda kontol etmek istiyorum bi program yüklücem hepsine tek tek yüklemek istemiyorum aynı anda ana bilgisayardan tüm makinelere yüklemek istiyorum bunu tarifi warmı yok mu anlaşamıyoruz sanırım seninle

[quote name='PoweredByAbdullah' date='24 April 2011 - 15:40 ' timestamp='1303659621' post='998653']
net sport kullanabilir bizim okulda hocalar 30 tane bilgisayarı kotrol ediyor biz ders yaparken
[/quote]
Nasıl yani ?

AKINSOFT A TÜM MAKİNELERİ KONTROL TABIKI VAR. NE KASTETMEDİĞİNİ ANLAMADIM. AMA KISACA YAPABİLDİKLERİNİ SÖYLEYEBİLİRM.
MAK,NALARI UZAKTAN KAPATABLDİĞİN GİBİ AÇABİLİYORSUNDA.
ANAKART BIOS GÜÇ SECENEKLERİN ETHERNET/LAN SEÇENEĞİ VARSA AÇIK ENABLE (ONLY) OLMALI

AC GÜÇ SECENEKLERİ FULL ONLY OLMALI
BUNDAN SONRADA AKINSOFT ÜZERİNDEN AYARLARDAN TÜM MAKİNALARDAN MAC ADRES İSTE İŞLEMİNİ YAPMAN LAZIM. TEK TEK MAKINALARI YÖNET KOMUTUYLA ÖNÜNDEYMİŞ GİBİ KONTROL EDEBİLİRSİN.
AMA AYNI ANDA TÜM HEPSİNİN MASAÜSTÜNÜ NASIL KONTROL EDECEKSİN ORASIDA SORUN..

[quote name='serhat1082' date='25 April 2011 - 20:44 ' timestamp='1303764294' post='999471']
AKINSOFT A TÜM MAKİNELERİ KONTROL TABIKI VAR. NE KASTETMEDİĞİNİ ANLAMADIM. AMA KISACA YAPABİLDİKLERİNİ SÖYLEYEBİLİRM.
MAK,NALARI UZAKTAN KAPATABLDİĞİN GİBİ AÇABİLİYORSUNDA.
ANAKART BIOS GÜÇ SECENEKLERİN ETHERNET/LAN SEÇENEĞİ VARSA AÇIK ENABLE (ONLY) OLMALI

AC GÜÇ SECENEKLERİ FULL ONLY OLMALI
BUNDAN SONRADA AKINSOFT ÜZERİNDEN AYARLARDAN TÜM MAKİNALARDAN MAC ADRES İSTE İŞLEMİNİ YAPMAN LAZIM. TEK TEK MAKINALARI YÖNET KOMUTUYLA ÖNÜNDEYMİŞ GİBİ KONTROL EDEBİLİRSİN.
AMA AYNI ANDA TÜM HEPSİNİN MASAÜSTÜNÜ NASIL KONTROL EDECEKSİN ORASIDA SORUN..
[/quote]
BEN BUNLARI BİLİYORUM ZATEN ARKADAŞIM BANA TÜM MAKİNELERİN KONTROLU LAZIM AÇMAK KAPATMAK DEĞİL BENİM DERDİM.. BEN ŞUAN KULLANDIGIM MAKİNEYİ NASIL KULLANIP SANA BUNLARI YAZABİLİYORSAM AYNISINI 20 MAKİNEDEDE YAPMAK İSTİYORUM ANLADIN MI ?

[quote name='by_cell-cuq' date='25 April 2011 - 23:32 ' timestamp='1303763572' post='999462']
Ya arkadaşım kafemde 20 makine war ben bunlara aynı anda kontol etmek istiyorum bi program yüklücem hepsine tek tek yüklemek istemiyorum aynı anda ana bilgisayardan tüm makinelere yüklemek istiyorum bunu tarifi warmı yok mu anlaşamıyoruz sanırım seninle

Nasıl yani ?
[/quote]

basit arkadasım aynı anda 30 pc yi izliyor sakıncalı gördügü zamn kitliyor yardım istedigimizde pc ye giriyor numaradan sorunumuzu hallediyor

Deepfrezeenin enterprise surumunu kurman lazim anamakinadan clientlerdeki deepfrezeleri yonetmek istiyorsan
Akinsoft cafe programlarinin icerindeki en iyisi yeterki nasil kullanacagini bil az kurcala
Ayni anda hepsine bir program kurma falan olayina gelince denemedim eger anamakinadan acmak istiyorsan herhalde yanilmiyorsam biosda network kartini gosterecen

[quote name='PoweredByAbdullah' date='25 April 2011 - 20:58 ' timestamp='1303765097' post='999487']
basit arkadasım aynı anda 30 pc yi izliyor sakıncalı gördügü zamn kitliyor yardım istedigimizde pc ye giriyor numaradan sorunumuzu hallediyor
[/quote]
ARKADAŞ BEN SENİN YAZDIKLARINDAN BİŞEY ANLAMIYORUM YA CİDDEN

ARKADAŞLAR BEN BİLGİSAYARI ANA MAKİNEDEN AÇIP KAPATMAK İSTEMİYORUM.. BEN 20 MAKİNEYE AYNI ANDA İŞLEM YAPMAK İSTİYORUM BUNDA ANLAMYACAK NE WAR Kİ HER KEZ KAPATIP AÇMAKTAN SÖZ EDİYOR ONU YAPIYORUM ZATEN SORUN YOK ONDA BANA. 20 MAKİNEYİ SORUNSUZ BİR BİÇİMDE KONTROL ETMEYE YARAYAN Bİ PROGRAM BU KADAR BASİT YANİ

Akınsoftun ücretsiz bir yazılımı var.Tüm client pc lere ultravnc yazılımını yüklüyorsun.Ana pc yede Akınsoft Multivnc yüklüyorsun.Client Ip numaralarını kayıt ettikten sonra tüm pc leri tek sayfadan görebiliyorsun.istediğinide yönetebiliyorsun.Tabi her pc ye aynı anda aynı şeyi yaptırman biraz zor bence.Her birine teker teker bağlanman gerek.Hepsine bir anda müdehale edebilecek sistem duymadım daha önce.
http://www.webeliza.com/programlar/prg.php?id=WNC1
[img]http://www.akinsoft.com.tr/webeliza/genel/images_prg/WNC1/WNC1_B/WNC1.jpg[/img]

[b][size="4"]Mehmetben arkadaşım anlatımın için çok teşekkürler.Gerçekten bu özellikleri bilmiyordum.Çok iyi oldu.Klavyene sağlık.Verdiğin deepfreze6 sürümünde lisans sorunu varmı.Ayrıca deepfreze7 sürümü varmı elinde.

Bahsettiğin LanVisor yazılımı ücretlimi,ücretsizmi[/size]
[/b]

Edited by triyak72

[quote name='arslantay' date='26 April 2011 - 00:07 ' timestamp='1303765668' post='999497']
Deepfrezeenin enterprise surumunu kurman lazim anamakinadan clientlerdeki deepfrezeleri yonetmek istiyorsan
Akinsoft cafe programlarinin icerindeki en iyisi yeterki nasil kullanacagini bil az kurcala
Ayni anda hepsine bir program kurma falan olayina gelince denemedim eger anamakinadan acmak istiyorsan herhalde yanilmiyorsam biosda network kartini gosterecen
[/quote]
@arslantay
Hocam ;
Server 2008 r2 kursa aslında tüm istediklerini o kadar kolay yapabilecek ki:)
Ben 2005/06 idı yanılmıyorsan deep consone tanıştım büyük nimet...

Edited by rulman

[quote name='PoweredByAbdullah' date='25 April 2011 - 21:51 ' timestamp='1303768274' post='999538']
sana sölediğim program bunları yapman için yetiyor zaten ben sana ac kapat bişey sölemiyorum sorunsuzca kontrol edebilirsin
[/quote]
Çalışmıyor önerdiğin program :S

Güzel bir konu aynı dertten bende müzdaribim. Oturduğum yerden istediğim makinaya baglanıp kendi bilgisayarımmıs gibi kullanmak istiyorum arkadasta bundan bahsetmiş zannedersem. Bunun nedeni devamlı cıkan online oyun güncellemeleri benim açımdan. Tek tek makina makina dolasmaktansa teamviever mantığıyla istediğin makinayı kontrol etmekten bahsediyorum. Ben bu tarz bir cok program denedim fakat win7 den dolayı verim alamadım. Eğer xp kullanıyorsanız cafeniz netop school veya netop manager programları işinizi rahatlıklıkla gorur. Genelde okullarda kullanıyor ogretmenler butun ogrencilerin makinalarını kendi onundeymiş gibi kontrol edebiliyor. Eger win7 altında bu sekilde calısabilen bir program biliyorsanız bizide bilgilendirin lütfen. Saygılar.

Edited by y_catar

[quote name='rulman' date='26 April 2011 - 00:41 ' timestamp='1303767662' post='999528']
@arslantay
Hocam ;
Server 2008 r2 kursa aslında tüm istediklerini o kadar kolay yapabilecek ki:)
Ben 2005/06 idı yanılmıyorsan deep consone tanıştım büyük nimet...
[/quote]
Aynen ama burada denileni anlamiyorki gpo ile cok kolay bi sekilde kurabilir programlarini client pc lere bi hayirsever anlatmis yazilimin nasil msi cevrileceginden tut kurulacagi gpo uzerinden dagitimi cok hos

[quote]http://www.bimbilgi.com/deploy/exe_to_msi_conver.rar
sifre:bimbilgi.com[/quote]

[quote name='by_cell-cuq' date='23 April 2011 - 18:42 ' timestamp='1303584168' post='998129']
nasıl yapacam anlatırmısın
[/quote]

burada resimli olarak anlatılıyor oradan takip et.ama akınsoftun 10 versiyonunda deepfreze kontrolu eklendi.
söylediğin olayı hemen hemen tüm kafe programları yapıyor mesela volsoft,handycafe vs.
ama akınsoft güncelemesi (clint-filitre) filan yapacaksan yada tüm makinların deepfrezeni kaldırıp tüm makinlara bir program kuracaksan zaten bunu akınsofttan kolayca yaparsın.bunun için kısaca ya deepfreeze enterpresi kullnacan yada akınsoftun 10 versiyonuna geçecen.bu olayda virüs tehlikesinide dikkate alman gerkiyor.Önlemlerini almak sana kalmış ama güzel kolaylık ve özellik kullanmanı öneririm. aşağıdan bakarak kolayca yaparsın kolaygelsin..

http://www.internetcafeciler.net/yazilim-programlari/17793-deep-freeze-6-enterprise-server-console-nasil-kurulur.html

[quote name='PoweredByAbdullah' date='24 April 2011 - 15:40 ' timestamp='1303659621' post='998653']
net sport kullanabilir bizim okulda hocalar 30 tane bilgisayarı kotrol ediyor biz ders yaparken
[/quote]

onlar eğitim kurumları için tasarlanmış programlar. ona benzer bir kaç kontrol programı daha var..
kafelerin ihtiyacına tam anlamıyla cevap vermez.

Arkadaşlar intelin [b]ipat[/b] diye çıkardığı bi program var yabancı forumlarda vardı.Bu program ile cafede bi makineyi gold makine seçiyorsun daha bu makinede ne yaparsanız diğer makinelerde imaj olarak ağ üzerinden kendisine yüklüyor.Belki işinize yarar.3 dosya var indireceğiniz.IPAT 3.1.zip,IPAT 3.1.z01 ve IPAT 3.1.z02

[code]http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?lang=eng&DwnldID=13131[/code]
Program ile bilgi verilen link.
[code]http://www.developers.net/intelisdshowcase/view/2621[/code]
Ben denemedim görünüşe göre güzel program.

Edited by ratapan

Arkadaşım eger makineleri kontrol etmek istiyorsan dameware utilities i kullan yok eger tum pclere yazılım vs kurmak istiyorsan ya dameware den scrip yazacaksın yada tum makineleri 2003/2008 serverda domaine alacaksın domainde tabi daha bir cok yetenek var bu işi profosyonel yapacaksan active director y i kurmanı ve tum pcleri domaine almanı oneririm ayrıca wsus u da kurarsan tum gunceellemelri (windows) 1 kerede download edip tum makinelere aynı anda kurabilirsin ne yapabilecegin senin server bilgine bağlı.

[quote name='triyak72' date='25 April 2011 - 21:34 ' timestamp='1303767256' post='999518']
Akınsoftun ücretsiz bir yazılımı var.Tüm client pc lere ultravnc yazılımını yüklüyorsun.Ana pc yede Akınsoft Multivnc yüklüyorsun.Client Ip numaralarını kayıt ettikten sonra tüm pc leri tek sayfadan görebiliyorsun.istediğinide yönetebiliyorsun.Tabi her pc ye aynı anda aynı şeyi yaptırman biraz zor bence.Her birine teker teker bağlanman gerek.Hepsine bir anda müdehale edebilecek sistem duymadım daha önce.
http://www.webeliza.com/programlar/prg.php?id=WNC1
[img]http://www.akinsoft.com.tr/webeliza/genel/images_prg/WNC1/WNC1_B/WNC1.jpg[/img]

[b][size="4"]Mehmetben arkadaşım anlatımın için çok teşekkürler.Gerçekten bu özellikleri bilmiyordum.Çok iyi oldu.Klavyene sağlık.Verdiğin deepfreze6 sürümünde lisans sorunu varmı.Ayrıca deepfreze7 sürümü varmı elinde.

Bahsettiğin LanVisor yazılımı ücretlimi,ücretsizmi[/size]
[/b]
[/quote]
deep freze7 yok bende ama bu verdiğim sürümde lisans sorunu yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz
bahsettiğim Lanvisor
5 bilgisayar için $69
10 bilgisayar için $139
25 bilgisayar için $299
ama elinde crack olan varmı bilmiyorum olan varsa paylaşırsa iyi olurdu :)