Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sınırsız Kullanım Nod32Ler Koruma Yapıyor Mu ?

_warez_
 Share

Recommended Posts

merhaba forumcu kardeşlerim.

tnctr nin hazırladığı bir nod32 antivirüs kullanmaktaydım.sınırsız yazan sürümü. ama aldığım bir bilgiye göre bu sınırsız kullanımlı esetler koruma yapmıyormuş yani koruma yapıyormuş gibi görünüp yapmıyor muş bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
... şimdiden teşekkürler...

Veri tabanı güncellendikten sonra neden yapmasın ki parayla satanlara göre yapmıyor ama 8 senedir kullanıyorum ve para ile satılan şirkete sürekli dosya götürüyorum bi gün virus bulmadı hdd - flash disk - cd - dvd:) yeterlimidir

senin sorun üzerine denedim ve koruyor..bende sınırsız yazanlardan kullanıyorum..aşağıda vereceğim kodları bir metin belgesi aç ve içine yapıştır..sonra kaydet çık ve daha sonra belgenin uzantısını bat olara değiştir(asd.bat gibi)sonra onay verince nod direk atladı virüs diye..korumazda zarar görürsen mesuliyet kabul etmem ona göre :D bende sildi çünkü..bide lütfen kötü amaçlarla kullanmayın,gerçi 6-7 senelik konudan buldum :)

edit:kodu kaldırdım,kısaca koruyor işte..nette tonla kod var,ordan bulursunuz

Edited by slkcer

veritabanını orjinal sitesinden güncelliyorsa yakalanma riski her an vardır. yok eger korsan siteden güncelliyorsa durum cok daha vahimdir. yakalanmaz ama virüs bulmaktan cok virüs download eder. bahsedilen sınırsız nod32lerden kullanan arkadasımın bilgisayarında 400 küsur tane virüs buldum avira free ile.

[quote name='slkcer' date='23 April 2011 - 22:52 ' timestamp='1303599124' post='998276']
senin sorun üzerine denedim ve koruyor..bende sınırsız yazanlardan kullanıyorum..aşağıda vereceğim kodları bir metin belgesi aç ve içine yapıştır..sonra kaydet çık ve daha sonra belgenin uzantısını bat olara değiştir(asd.bat gibi)sonra onay verince nod direk atladı virüs diye..korumazda zarar görürsen mesuliyet kabul etmem ona göre :D bende sildi çünkü..bide lütfen kötü amaçlarla kullanmayın,gerçi 6-7 senelik konudan buldum :)

edit:kodu kaldırdım,kısaca koruyor işte..nette tonla kod var,ordan bulursunuz
[/quote]

bunu silmesi antivirüsün iyi korudugunu göstermez zaten bunu silemiyorsa ona antivirüs denmez.

nasıl yorumluyorsun bilmiyorum ama dikkat edersen buradaki konu iyi olması değil..arkadaş koruyor gibi görünüp korumuyor olabilirmiş demiş..amaç virüse müdahale ettiğini göstermek,kimse antivirüs yarıştırmıyor zaten

Edited by slkcer

arkadaşlar şu anda sınırsızdan güncelleme yaptım . veri tabanı güncel gerek yok dedi şimdi orjinal lisans kullanıcı adı ve şifre girdim 35 mb lık güncellme indirmeye başladı. bu nasıl iştir yahu _:S:S:S

[quote name='slkcer' date='23 April 2011 - 23:18 ' timestamp='1303600697' post='998285']
nasıl yorumluyorsun bilmiyorum ama dikkat edersen buradaki konu iyi olması değil..arkadaş koruyor gibi görünüp korumuyor olabilirmiş demiş..amaç virüse müdahale ettiğini göstermek,kimse antivirüs yarıştırmıyor zaten
[/quote]

korumak deyince ben en güncel virüslere bile müdahale edebilen program olarak yorumluyorum. verdigim alıntıdan önceki yazımda da zaten ne kadar koruyabildigini anlattım.yanlıs bilinen seyin dogrusunu anlatıyorum. zira yukarıda baska bir arkadas da yıllardır virüsle karsılasmadıgını söylemis. virüslü sitelere girilmezse saglam olmayan kaynaklardan warez vb indirilmezse zaten google'dan youtube'dan virüs bulasmayacagı icin bulunmaması da normal. bu sartlar altında bir antivirüsün virüs koruması yapılıp yapılamayacagı anlasılamayacagı gibi "deltree windows" yazan bat dosyasını silmesi de yeterli koruma yaptıgını göstermez.burdaki niyetim kimsenin söyledigini karalamak degil daha saglıkllı bilgi vermekti. bu kadar alınıyorsanız hic yazmayalım.

[quote name='nonamexx' date='24 April 2011 - 01:44 ' timestamp='1303602298' post='998296']
korumak deyince ben en güncel virüslere bile müdahale edebilen program olarak yorumluyorum. verdigim alıntıdan önceki yazımda da zaten ne kadar koruyabildigini anlattım.yanlıs bilinen seyin dogrusunu anlatıyorum. zira yukarıda baska bir arkadas da yıllardır virüsle karsılasmadıgını söylemis. virüslü sitelere girilmezse saglam olmayan kaynaklardan warez vb indirilmezse zaten google'dan youtube'dan virüs bulasmayacagı icin bulunmaması da normal. bu sartlar altında bir antivirüsün virüs koruması yapılıp yapılamayacagı anlasılamayacagı gibi "deltree windows" yazan bat dosyasını silmesi de yeterli koruma yaptıgını göstermez.burdaki niyetim kimsenin söyledigini karalamak degil daha saglıkllı bilgi vermekti. bu kadar alınıyorsanız hic yazmayalım.
[/quote]
konuya göre yazarsan alınacak bir durum oluşmaz..hala antivirüs şöyle korur böyle yapar,şu bunu gösteri vs diyorsun..arkadaşın derdi müdahale ediyormu yoksa sadece öyle mi görünüyor gibisinden bir soru..cevabımda öyle görünmediğini göstermek adına buna gayet uygun..kendine,bilgine göre yardımcı olmaya çalışman elbette takdire değerde bana neyin cevabını vermek için uğraşıyosun
soru;müdahale ediyormu
cevap:ediyor
hepsi bu..silemiyorsa antivirüs denmezmiş..ne kadar konuya uygun, yapıcı bir mesaj bu..sağlıklı bilgi veriyor

Edited by slkcer

[quote name='slkcer' date='23 April 2011 - 23:50 ' timestamp='1303602634' post='998297']
konuya göre yazarsan alınacak bir durum oluşmaz..hala antivirüs şöyle korur böyle yapar,şu bunu gösteri vs diyorsun..arkadaşın derdi müdahale ediyormu yoksa sadece öyle mi görünüyor gibisinden bir soru..cevabımda öyle görünmediğini göstermek adına buna gayet uygun..kendine,bilgine göre yardımcı olmaya çalışman elbette takdire değerde bana neyin cevabını vermek için uğraşıyosun
[/quote]

bana nasıl yorumluyorsun gibilerinden polemik bir cevap yazmıssın ben de nasıl yorumladıgımı anlattım. hala anlasılamadıysam daha net yazayım: korumaz.

[quote name='nonamexx' date='24 April 2011 - 01:58 ' timestamp='1303603095' post='998299']
bana nasıl yorumluyorsun gibilerinden polemik bir cevap yazmıssın ben de nasıl yorumladıgımı anlattım. hala anlasılamadıysam daha net yazayım: korumaz.
[/quote]
hala korur,korumaz muhabbeti yapıyorsun ya pes artık..sen ne diyorsan o..ilk mesajıda unutmadan bir daha oku istersen

[quote name='slkcer' date='24 April 2011 - 00:05 ' timestamp='1303603502' post='998301']
hala korur,korumaz muhabbeti yapıyorsun ya pes artık..sen ne diyorsan o..ilk mesajıda unutmadan bir daha oku istersen
[/quote]

son kez anlatıyorum. ilk mesajı okudum. korur mu yoksa korur gibi görünüp korumaz mı diye soruyor. korumaz dedim ve gerekcesini anlattım. antivirüs güncel ise korur. yakalanmamak icin güncelleme yapmayan veya korsan serverdan güncelleme yapan bir antivirüs güncel degildir ve haliyle korur gibi görünse de koruyamaz. görüldügü gibi soru ve cevaplar birbirine son derece uygun. gelelim sana olan cevabıma. az önce de bahsettigim üzere güncel olmayan antivirüsün korur gibi görünüp koruyamamasından yola cıkarak verdigin örnek kodu silmesi onun güncel oldugunu yani koruyabilecegini göstermedigi icin uygun bir örnek sayılamaz. müdahale ediyor diye ısrar ediyorsun. 10 sene önce kullandıgım antivirüs de buna müdahale ediyor ve korur gibi görünüyor ancak koruyamıyor. hala bu mesajın sorunun cevabına uygun olmadıgını düsünüyorsan daha basit ifade edemeyecegim.saygılar.

[quote name='nonamexx' date='24 April 2011 - 02:18 ' timestamp='1303604297' post='998302']
son kez anlatıyorum. ilk mesajı okudum. korur mu yoksa korur gibi görünüp korumaz mı diye soruyor. korumaz dedim ve gerekcesini anlattım. antivirüs güncel ise korur. yakalanmamak icin güncelleme yapmayan veya korsan serverdan güncelleme yapan bir antivirüs güncel degildir ve haliyle korur gibi görünse de koruyamaz. görüldügü gibi soru ve cevaplar birbirine son derece uygun. gelelim sana olan cevabıma. az önce de bahsettigim üzere güncel olmayan antivirüsün korur gibi görünüp koruyamamasından yola cıkarak verdigin örnek kodu silmesi onun güncel oldugunu yani koruyabilecegini göstermedigi icin uygun bir örnek sayılamaz. müdahale ediyor diye ısrar ediyorsun. 10 sene önce kullandıgım antivirüs de buna müdahale ediyor ve korur gibi görünüyor ancak koruyamıyor. hala bu mesajın sorunun cevabına uygun olmadıgını düsünüyorsan daha basit ifade edemeyecegim.saygılar.
[/quote]
daha basit ifade etmene gerek yok çünkü daha soruyu anlamamışsın..soru şu..dosyayı tarıyormu yoksa sadece saatin orda çalışıyormu görünüyor..hayır dosyayı tarıyor yani işini yapmaya çalışıyor..ama iyi yapıyor ama kötü..ama sonuçta taramasını yapıyor..bulur bulamaz başka birşey..bulmaya çalışır çalışmaz başka bişey..soru basit;bulmaya çalışıyormu yoksa sadece öylemi görünüyor..cevap bulmaya çalışıyor..ama başarılı ama değil..kısaca kimsenin derdi bu antivirüs ne kadar başarılı değil,bu antivirüs çalışıyormu?hepsi bu

Edited by slkcer

bence hiç alakası yok eset nod32 smat securitynın nin kullanım süresini kaldırıp,sürelinin 5 10 katına satıyor bir farkı yoktur
ben sınırsız smart security kullanıyorum şimdiye kadar hiç virüs bulaşmadı pc me hem windows 7 de hem windows xp :D

Edited by g.a

[quote name='tugy75' date='24 April 2011 - 21:35 ' timestamp='1303670135' post='998755']
yaw 30,40 tl virüs prog ları için tuşladınız klavye tuşlarına yazık için rahat degilse lisanslı al kullan :)
[/quote]

kesinlikle katılıyorum güvenliğe çok meraklıysanız bastır parayı al antivirüsleri :D

Edited by g.a

[quote name='g.a' date='24 April 2011 - 18:34 ' timestamp='1303670077' post='998752']
bence hiç alakası yok eset nod32 smat securitynın nin kullanım süresini kaldırıp,sürelinin 5 10 katına satıyor bir farkı yoktur
ben sınırsız smart security kullanıyorum şimdiye kadar hiç virüs bulaşmadı pc me hem windows 7 de hem windows xp :D
[/quote]

dediğimi yanlış anlamayın ama o zaman neden internette eset keyleri yayınlanıyor. yayınlayanlar neden sınırsız kullanmıyor ?

(biraz felsefi oldu ) :D

[quote name='g.a' date='24 April 2011 - 18:41 ' timestamp='1303670495' post='998760']
kesinlikle katılıyorum güvenliğe çok meraklıysanız bastır parayı al antivirüsleri :D
[/quote]

burada maksat tartışma konusu çıkartmak değil. zaten genel olarak internet kullanıcısının çoğu orjinal kullanmıyor. Bende bu grubun içindeyim. ben sadece ben gibi bu durumu fark eden oldumu diye sordum ...