Jump to content

Sınırsız Kullanım Nod32Ler Koruma Yapıyor Mu ?

_warez_
 Share

Recommended Posts

[quote name='himmgarip' date='24 April 2011 - 01:49 ' timestamp='1303609755' post='998318']
482 adet çok kaliteli virüs dolu bir rar dosyasını en son yaptığım Eset Smart Security 4.2.71.2 biraz önce tarattım. 472/472 temizledi. Sıkıntı yok yani. Her türlü temizliyor...
[/quote]

himmgarip arkadaşım ben de aynı antivürüsü kullanıyorum ve test etmek isterim sözünü ettiğin dosyayı nereden bulabilirim? Saygılar...

[quote name='tugy75' date='24 April 2011 - 18:35 ' timestamp='1303670135' post='998755']
yaw 30,40 tl virüs prog ları için tuşladınız klavye tuşlarına yazık için rahat degilse lisanslı al kullan :)
[/quote]
Ben o paraya kasaya eklemeler yaparim neyden bahsediyon varsa paran alda kullanulım malum öğrenciyiz alamiyoruz.;)

1 yıllardır tanıdıklarımdada gördüğüm hep sınırsız kullanımlı idi.
2 esetin tam olarak koruma yapmadığını defalarca gördüm (karspersky ile kıyaslayınca)
3 fakat yinede güncel şekile kullandım.
4 pc'mde hiçbir virüsün yada spy'ın olmadığını biliyorum çünki her sabah ve her akşam superantispayware + eset + dr.web + karspersky'nin live cd'si ile taratıyorum.
5 flashımıda usb securty koruyor + içinde autorun.inf (silinmeyen) klasörü mevcut.
6 bukadar önlemden sonra dün lisanslı esete sahip bir pc ye taktım bir anda çıldırdı eset: pdf.exe + müziklerim.exe vs.. die klasörler atadı usb ye ve sürekli virüs uyarısı verdi
7 geldim şirkete takınca haliyle bu esette aynı uyarıyı verdi defalarca ve biraz araştırınca şu virüsle karşılaştım : "isass.dll" c nin içinde kendini win klasörü içine gizliyor. tüm klasörlerin sonuna .exe atıyor ve sonuç hüsran. çok zor bi şekilde sildim. kurtardım pc yi fakat usb öldü:))
8 şimdi sorunlar şunlar

a lisanslı esete sahip pc demi bu virüs vardı ve usb'me bulaştı sonra benim pc ye bulaştı?
a/a eğer benim pc den bulaştıysa daha önceden eset neden uyarmadı? ki bu nedenle benim pc den bulaşmadığını düşünüyorum?
a/b eğer lisanslı esete sahip pc de vardı ise o zaman eset ne halta yarıyo?
b en kötüsüde eset tespit ediyor ama silmeyi beceremiyordu. şuan benim pc de yok virüs ama diğer pc temiz değil :)

Senin Soruna Göre Bir Cevap Olur diye yaziyorum.Dediğin Sürümleri Birden Çok Makina Ve Pc de Denedim Gayet Başarılı Kurulduktan Sora Virüs veritabanini güncelledikten sora hepsini temizler.Tabi lisanli kullanıcı olsan daha iyi çünkü onlarin server i farklı yani farkli güncelle me ypar.

sınırsız veya key güncellemeli nod32 hem temizleme olsun hemde yakalama durumunda olsun en guncel durumdadır kaspresky göre daha hızlı ve daha cok guncel tutuluyor hem onun gibide pcyi kasmıyor zaten turkiyede yapilan araştırmaya göre % 80 eset kullanıcı hiç üşenmeden eset sınırlı veya keyli önemli olan guncel tutuluyor olması