Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Netbook'uma Win 7 Ultimate Mi Win Xp Mi

nezcafe
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar geçen hafta aldığım özellikleri aşağıdaki gibi olan netbook Win 7 Starter'a sahip.
Tabi ki starter'i değiştiricem. Ama Win 7 Ultimate mi yoksa Win XP mi yüklesem diye karar veremedim.
Win 7 Ultimate'den korkum ekran kartı ce işlemciyi fazla yicek, Win XP'de artık sıktı, biraz yenilik değişiklik istiyorum.
[b]
Ne önerirsiniz ?[/b]

[color="#FF0000"][b]
NETBOOK ÖZELLİKLER:[/b][/color]

[img]http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/200x200/HP/v2-53591.jpg[/img]

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Atom™ Islemci
İşlemci Hızı 1.66 GHz
İşlemci Numarası N455
İşlemci Ön Bellek 512 KB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 1 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 250 Gb
İşlemci Markası INTEL
VGA Chipset Markası INTEL
VGA Chipset Modeli GMA3150
Ekran Boyu(inch) 10.1''
Maksimum Çözünürlük 1024 x 600
Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
İşletim Sistemi Win 7 Starter
Ağırlık 1.16 KG
Ekran Kartı Tipi Paylaşımlı Hafıza

bende netbook kullanıcısıyım. aldıgımda windows 7 vardı ama hiçbir performans alamıyordum 2 işlem yapınca hemen takılmaya başlıyordu. daha sonra xpyi kurdum ve şuanda uçuyor. TAVSİYEM WİNDOWS XP

Edited by FeeLMyLove

[quote name='ceyhuncal' date='24 April 2011 - 11:38 ' timestamp='1303637904' post='998421']
senin netbook özelliklerine yakın bi netbook bende de war. winxp kurduğumda bana daha yavaş geliyor. win7 ultimate gayet güzel çalışıyor. win7 starter kurdum yavaş. ama ultimate tavsiye ederim
[/quote]
Bende 2gb ram var ama windows7 de bir kaç işlemde hemen zorlanmaya başlıyor. Xpde ise öyle bir sorun yaşamadım.

XP kursam daha mantıklı gibi, zaten önerilerde o yönde.
Biliyorsunuz netbook'larda cd-dvd sürücüsü olmuyor.
Onun için eke58 abimizin her ay düzenli olarak paylaştığı XP mart 2011 günceli indirmiştim.
Formatı flash diskten atmam gerekiyor, internette nasıl USB XP Format atabilirim diye aradım.
shiftdelete deki anlatımı uyguladım ama şimdi xp'yi yüklerken hata alıyorum.
Bildiğiniz iyi bir anlatım var mı USB XP KURULUMU ile ilgili ?

[quote name='nezcafe' date='24 April 2011 - 12:03 ' timestamp='1303639398' post='998438']
XP kursam daha mantıklı gibi, zaten önerilerde o yönde.
Biliyorsunuz netbook'larda cd-dvd sürücüsü olmuyor.
Onun için eke58 abimizin her ay düzenli olarak paylaştığı XP mart 2011 günceli indirmiştim.
Formatı flash diskten atmam gerekiyor, internette nasıl USB XP Format atabilirim diye aradım.
shiftdelete deki anlatımı uyguladım ama şimdi xp'yi yüklerken hata alıyorum.
Bildiğiniz iyi bir anlatım var mı USB XP KURULUMU ile ilgili ?
[/quote]
netbookta atom işlemci olduktan sonra ister 8 gb ram olsun yine windows 7 kurmam.Ben xpyi, netbookun hard diskini çıkarıp masaüstü bilgisayarıma takarak attım :)

[quote name='FeeLMyLove' date='24 April 2011 - 10:07 ' timestamp='1303639678' post='998442']
netbookta atom işlemci olduktan sonra ister 8 gb ram olsun yine windows 7 kurmam.Ben xpyi, netbookun hard diskini çıkarıp masaüstü bilgisayarıma takarak attım :)
[/quote]

Mantıklı ama zahmetli bir de ben masaüstü yok 2laptop 2netbook var :)
şimdi özelliklerini paylaştığım netbook'a usb ile format atmaya çalışıyorum ama hatalar alıyorum.
Nabıcam bilmiyorum. :s

[quote name='nezcafe' date='24 April 2011 - 12:09 ' timestamp='1303639776' post='998445']
Mantıklı ama zahmetli bir de ben masaüstü yok 2laptop 2netbook var :)
şimdi özelliklerini paylaştığım netbook'a usb ile format atmaya çalışıyorum ama hatalar alıyorum.
Nabıcam bilmiyorum. :s
[/quote]
Hard diskin çıkarıp masaüstü bilgisayarı olan bir arkadaşında atabilirsin ama daha yeni aldım diyorsun netbooku :(

Edited by FeeLMyLove

benim fikrim sorarsan sen o pc internet için ofis ve video izlemek müzik dinlemek için kulanıcan sanırım linux kurmanı tavsiye ederim özelikle ubuntu hem görsel olarak hemde hız bakımından çok hızlı ve windowsdaki bir çok programıda wine yardımıyla açabiliyorsun denemeni tavsiye ederim ama windows 7 iyi bir performans alamazsın xp kurman daha mantıklı ama artık xp miladı doldu linux kurman daha mantıklı olur.

bu sitede usb den xp kurmayı anlatıyor
http://shiftdelete.net/usb-bellekten-xp-kurmak-10303.html

Edited by ILGIN

[quote name='ILGIN' date='24 April 2011 - 10:29 ' timestamp='1303640972' post='998465']

bu sitede usb den xp kurmayı anlatıyor
http://shiftdelete.net/usb-bellekten-xp-kurmak-10303.html
[/quote]

ben de zaten bu anlatımı takip ettim ama nedense hata alıyorum kurulumda ..

[quote name='ILGIN' date='24 April 2011 - 13:26 ' timestamp='1303651607' post='998592']
Ne şekilde hata aldıgnı yazsaydın yardımcı olurduk.
[/quote]

kur dosyaları koplayarken bekleyin" diye bir mavi ekran geliyo ve birsürü dosya kopyalaması yapıyo ya başlarken. işte orada
advpack.mui
ie4uinit.mui
iedkcs32.mui
ieframe.mui
mshta.mui
msrating.mui
jscript.mui
vbscript.mui
dosyalarının kayıp olduğu hatasını veriyo. atlata atlata geçiyorum ama iki farklı kurulum paketinde denedim ikisinde de aynı hatayı verdi. ancak bu paketleri cd den kurduğumda hata yok.

bu dosyalar kurulum cd sinnin içinde yok ama cd den kurarken dosya bulunamadı hatası vermiyo.

Bu tür atom işlemci si olan notebook lar için en uygun işletim sistemi xp ancak bazı markalar xp dreiver destegi vermiyor
bulunan dreiverlarda sorun çıkartıyor yada uyumsuz oluyor tavsiyem windows 7 ama ultimate degil home veya professioneldir
çünkü ultimate fazla ram istiyor medya center v.s oldugundan dolayı

dostum o bilgisayara zor yani format atman :) çünkü yeni çıkan nerdeyse her notebookta recovery yerleştiriyolar harddiske.recoveryde recoverynin içindeki sistemden başka bir sistem kurmana müsaade etmiyor.haliyle harddiskindeki recovery kısmını bulup silmen lazım.

• 2 years yıl...