Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Itspeed 24 Port Switch Elektrik Sorunu

emre1393
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ağımda kullandığım ethernet switch resimde görüldüğü gibi bir hasar meydana gelmiş.
Düne kadar çalışırken bu sabah geldiğimde (7/24 açık zaten)çalışmıyordu.
Bu parça elektronikçilerde var mıdır? Ne kadara takarlar?
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/24/11627.jpg[/img]
[img]http://i1104.hizliresim.com/2011/4/24/11649.jpg[/img] Edited by emre1393

Aslında çok kolay onarılabilecek bir parça. Bir elektronikçiye yada tv tamircisine gitsen 5-10 TL karşılığında onarabilirler.
Elin yatkınsa o komponentleri kendin alıp değiştirebilirsin. Tam olarak yanık olan parça veya parçaları işaretlermisin. Resimlerde seçemedim ben.

Edited by OzgrGvnc

[quote name='OzgrGvnc' date='24 April 2011 - 16:55 ' timestamp='1303664127' post='998698']
Aslında çok kolay onarılabilecek bir parça. Bir elektronikçiye yada tv tamircisine gitsen 5-10 TL karşılığında onarabilirler.
Elin yatkınsa o komponentleri kendin alıp değiştirebilirsin. Tam olarak yanık olan parça veya parçaları işaretlermisin. Resimlerde seçemedim ben.
[/quote]

kardeş hangi tamirci 5 10tl yaptırcan berak etdim orda besleme arızası var ve ben elektronikci olarak 20 25tl aşağı yapmam bu mesleği öyle kolay sanmayın ve her mesleğe saygı duyun

Not.: bugünki işsizlığın ve mesleklere duyulmayan saygının temelınde geçmişten gelen saygısızlıklar vardır..

Edited by uzman12

Son mesajlarının hemen hemen hepsinde fiyatla ilgili yorumlar yapmışsın :)

Ben bilgisayar teknikeriyim kardeş. Bende kart onarımı yapıyorum. Mesleğe duyulan saygıyla fiyatın ne alakası var onuda tam olarak anlamadım.
Az çok bu işlerden anlayan herkes o beseleme arızası dediğin arızaya 10 liradan fazla vermez. Sen 25 TL istersin aynı sokakta başka bir tamirci 10 liraya yapar koyar adamın önüne ;)
Sonuçta orada yanık olan parçaların alayı 2 lira etmiyor toptancısında.

Göründüğü kadarıyla 2. resimde kondansatörün altındaki zener yanmış. (tabi detaylı resim olmadığından tam emin olamıyorum)
1 zener kaç para -_-