Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ekrana Görüntü Bir Geliyor Bir Gelmiyor

hukukcu076
 Share

Recommended Posts

s.a arkadaşlar
p4 2.8 ht 768 ram 128mb geforce intel d865 perl kasa arada sırada ilk açılş esnasında görüntü gelmiyor ancak kasadaki faliyetler hdd disket sürücü cd ve dvd gibi cihazlar seslerinden anladığım kadarıyla normal bir başlangıç ayapıyor ama ekranda hiç görüntü yok tek tek her şeyi ayırıp açamaya çalışıyorum bazen sonuç veriyor (ram cd dvd ) biosa resette yaptım bir ara yine bir sonuç alamadım şimdi sistem çalışıyor (biosuda güncelledim)
şimdi sorum şu galiba yine tekraralayacak hastalık haline geliyor ne gibi işlemler yapabilirim ekran kartından şüpeleniyorum
unutmadan kasanın açılışı esnasındaki bip sesi açılmazken bir geliyor bir gelmiyor ramlar iki adet 512 ve 256 ayrı ayrı slotlarda yanyana değil tektek ramları denedim yine olmuyor
çooooook çoook özür dilerim ama hakkın rahmetine kavuşturacam az kaldı yardım etmenizi bekliyorum

ddr400 ve ddr266 beraber çalışırmı elimde bir adet ddr266 var taksam ne olur* Edited by hukukcu076

sanırm problemın yetersız power supply dan kaynaklanıyor cunku power supply dıger tum unıtelere elektrık verırıken ekran kartına yetıstıremedıı ıcın goruntu gelmıyor olabılır yada guc kaynagı gırıslerını kı eger varsa ekran kartına yanlıs gırmıs olabılırsın eger ekran kartının modelını ve power supplyın modelını buraya yazarsan buna daha net bı cevap olabılır
ekrana görüntü gelmemesinin bazı sebepleri sunlardır....
1.hdd açmıyorsa
2.işlemci ye dokun çalışıyor ama ısınmıyorsa
3.ekran kartı yanmış olabilir vs daha bir çok sebep vardır

Dediğimi oku bana dön....

[quote name='karakaye' date='25 April 2011 - 20:13 ' timestamp='1303762419' post='999451']
sanırm problemın yetersız power supply dan kaynaklanıyor cunku power supply dıger tum unıtelere elektrık verırıken ekran kartına yetıstıremedıı ıcın goruntu gelmıyor olabılır yada guc kaynagı gırıslerını kı eger varsa ekran kartına yanlıs gırmıs olabılırsın eger ekran kartının modelını ve power supplyın modelını buraya yazarsan buna daha net bı cevap olabılır
1.hdd açmıyorsa

[/quote]
hdd çalışıyor işlemci normal ısıda ama anakarttaki pasif soğutucu sıcak
açıldıktan sonra ekran kartı problem oluşturmuyor film vs oyun çalışıyor
power350 watt colorst gibi bir şeydi evet düşük ama bu kadar arıza yaptımaz galiba ?

[quote name='karakaye' date='25 April 2011 - 20:13 ' timestamp='1303762419' post='999451']
1.hdd açmıyorsa

[/quote]
arkadaşa katılıyorum psu da sıkıntı var başka psu dene

o marka güç kaynaklarının genelinde sıkıntı yasanıyor. değiştirip denemeni öneririm . Sözünü ettiğin anakart yabna arılır kalitede bi anakart değil her yönü ile hatrı sayılır derecede güvenlği olan bir anakart. En sonra arıza çıkarabilecek bir modele sahipsin. Diğer markalarla kıyaslama bile ,
DD400 ile 266 çalışır ama mavi ekranlar görebilirsin o tür arızalar çıkıyor.

o marka güç kaynaklarının genelinde sıkıntı yasanıyor. değiştirip denemeni öneririm . Sözünü ettiğin anakart yabna arılır kalitede bi anakart değil her yönü ile hatrı sayılır derecede güvenlği olan bir anakart. En sonra arıza çıkarabilecek bir modele sahipsin. Diğer markalarla kıyaslama bile ,
DD400 ile 266 çalışır ama mavi ekranlar görebilirsin o tür arızalar çıkıyor

ddr400 ddr266 bir ada çalışır yeterki anakarttın destellesin 2 mhz hızını.colorsit işe yaramayan bir psu bende 380 w vardı durmadan reset,mavi ekran bir anormaldi FSP SAGA 2 aldım şimdi hiç bir sıkıntı yok.psu tam olarak arzalı demiyorum ama imkanın varsa şayet başka bir psu takıp denemenden fayda var..

hepinize çok teşekür ederim ilgi ve alakalarınızdan dolayı bütün görüşlr psu
üzerinde yoğulaşıyor diğer makinamdaki xilence 600 watt hafta sonu bir deyim inşallah odur da kesilir
ancak diğer makinamda psu hatasından dolayı 3 kere hdd yedim ve ensonunda xilence 600 wat psu aldım hayat buymuş dedim hdd bordunu yakıyordu p4 makinada ise yanık bir parça yok az voltajdan dolayı ana kart kendini korumaya filan almasın ....

iyi akşamlar

hiren boot cd var...
bir kurtarma cd si...
onun mini windows xp seçeneği var onu kullanınız...
cd üzerinden kurmadan çalışan bir xp dir...
bu xp normal açılırsa, görüntü gelirse...
donanımlarınız sağlam demektir...
yanlızca windows sistem dosyalarınızın hasarlı olduğunu...
bu yüzden ekranınızın açılmadığını gösterir...
bunun da ilacı...

ERD COMMANDER isimli bir başka kurtarma cd si var...
bu da aynı cd den çalışan xp dir...
bunun windowsu açılınca...
start---system repair---system file repair yolunu izleyerek...
windows sistem dosyalarını tazeleyin...
belki şimdi ekranınız açılabilir...
format atmadan kurtarmış olursunuz...

Edited by K1nq12

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.[/b][/color][/warning]

power de değiştirdim stabil gibi ama biraz anaormal neyse arkadaşlar ilgi ve alakalarınızdan dolayı hepinize teşekür ediyorum olmazsa yeni bir pc toplayım derim
2veya 4 gb ram
çift çekirdek 2.4 ve üzeri
(intel işlemci)
500 watt power
1gb 256 bit ekran kartı
makul bir ana kart
eldeki hdd ve kasa cd dvd geri kullanılacak
ucuz yollu bunu kaça bitirebilirim hesaplı olursa nakit düşünüyorum konyadan yardımcı olacak arkadaşlar yardımızı bekliyorum

Edited by hukukcu076

[quote name='Wmaster' date='01 May 2011 - 18:32 ' timestamp='1304274741' post='1002996']
Anakart üzerindeki kondansatörleri bir kontrol edin bence. muhtemelen patlak kondansatorler vardır. Sorununuz büyük ihtimalle anakart kaynaklıdır.
[/quote]
hehangibir akma yok arkadaşım şişmede yok bacaklar sağlam arkadaşların dediği gibi güç aktarımında bir sıkıntı var neyse değiştirelim inşallah komple yeter 2004 den beri çalışıyordu uğraşmayalım

• 4 hafta sonra ...

beyler aynı sorun bndede vardı RaMlerden kaynaklnıyor Power değil çünkü bn sıfır powerle hmde 450 walt bnm eskisi 240 idi bu 450 yani güç den değiL bnce RaM de sorun var (kendi bilgsyarımda oldu 2 ram kullnıyorum ram lerin yerini değiştirdim düzeLdi ) :rofl::)

beyler aynı sorun bndede vardı RaMlerden kaynaklnıyor Power değil çünkü bn sıfır powerle hmde 450 walt bnm eskisi 240 idi bu 450 yani güç den değiL bnce RaM de sorun var (kendi bilgsyarımda oldu 2 ram kullnıyorum ram lerin yerini değiştirdim düzeLdi ) :rofl::)