Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Oyunlar Kasıyor...

kajmer31
 Share

Recommended Posts

[b]Sa arkadaşlar.Benim Pc'im OyunLarda kasıyor.Bilgisayarım packard bell "EasyNote NM98'' model Laptopum var.5-6 ay oluyor.Bilgisayarımda 1 gb ekran kartı İntel i5 işlemci 3 gb ram var.Gta 4 de kasıyor.Bide resim weriyim pcnin özelikklerini[/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1303825881__1.jpg[/img]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1303826028__2.jpg[/img]

laptoplarda fazla ıyı performans bekleme oyunlarda su ozellıkler masaustunde olsaydı hıc bır sıkıntın olmazdı

ayrıca ramların mhz nedır 1600 mu eger 1600 ıse 1333 olarak goruyor olabılır bunu 1600 olarak degıstır
ve turbo boost teknolojısı varsa onu calıstır sıkıntı yasamaassın dıe umuyorum

yada suda var full cozunurlukte oynuyorsundur ondan olabılır kesın ondandır eger ayarlamadıysan sen onu dusur ayarlarını

yok bu tur oyunlarda bılgısayarda sorun var dıyemeyız sonucta o oyunları yapanlar cok yuksek bılgısayarlarda yaptıkları ıcın full cozunurluk vs o sekılde oynamak ıcın baya yuksek bır ekran kartına sahıp olmalısın oda masaustunde tabı

[b]Düşürdümde denedim aynı.Oyuna girerken çok iyi.Ama starttan sonra 1 saniye donup düzelio hep donup düzelio bende anlamadım.Bizim arkadaşta 3 gb ram 512 mb geforce 8800 gt intel core 2 quad pc war hiç kasma olmuyor.Ama masaüstü bilgisayar..[/b]

Okuldaydım kusura bakmayın hemen yardımcı olamadım.
64bit işletim sistemi en az 4 gb ram ister 3 gb ramim var snn 32 bit işletim sistemi kurman lazım tncxp önerimdir windpws 7 kuracaksan home premium haydi bakalım şimdi bilgisayarın üstündeki yatağı döşşeği kaldır rahatlasın

[font="Georgia"][quote name='kajmer31' date='26 April 2011 - 19:37 ' timestamp='1303839472' post='1000065']
[b]64 bitlik bilgisayara 32 bit yükleyebilir miyim ?[/b]
[/quote]

32bit 3.25 gb kadar rami görüyor.32 bit kur ama bi fark olmaz.laptoplarda kasması normal o tür oyunların.bendede 2gb ram var amd althon processor x4 çekirdek var crysis 2 dahil yeni çıkan tüm oyunlar kurulu ve hiç birinde kastıgını görmedim daha.arkadaşın dediği gibi biostan değişitir o 1333mhzyi.[/font]

Peki nedeni nedir arkadaşlar?Leptoplarda yazılım olarak donanımları kısıtlmaya mı gidiliyor?Böyle bişi yapabilirler mi?Benim İ5 2.53(turbo boost ile 2.80ghz)4 GB RAM ATI MOBILITY 5470(windows 6.2 veriyor kart normalde dandik ama anlamadıgım şekilde İ5 işlemciyle coşuyor)Benim tahminim Mobil kartlarda aşırı ısınmayı önlemek.EKRAN KARTI için üretilen yazılımlarda kısıtlamaya gidiliyor olması yada ATI gibi veriyolunu oldukça daraltması.Mesela M5470 çekirdek hızı gayet iyi ama veri yolu 64 bit benim dandik onboar nıyetine kullandıgım GS7300 de bile 128 bit veri yolu vardı buda lamborgini arabayla sokaktaki dar yolda 20km ile gitmeye benziyor :rolleyes: .Birde tahminim HDD.Çoğu kimse HDD pek önem vermez hatta RPM sallarlar direk.Bence oyun için en az 7200 RPM ve 32 MB önbellekli disk olmalı leptoplarda çoğu disk ya 5400 rpm yada ön bellek düşük

Edited by kacaksevgilim

Laptoplardaki donanım birimleri masaüstündeki donanım birimlerine göre daha düşük frekanslarda çalışır.Yani ekran kartınız 4 GB olsa bile masaüstündeki performansı gösteremez.Çekirdek hızları düşüktür.Bu nedenden dolayı laptoplarda oyun oynarken sıkıntılar yaşanır.GTA 4 ağır bir oyun ve grafik özellikleri açısından yüksek özellikte bir bilgisayar istiyor.Bu nedenden dolayı kasma olabilir.

stopdanger: Ekran kartını ve işletim sistemini belirtmemişsin.Belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim :)

bende de core duo işlemci 4 gb ram hd4650 ekran kartı var o oyun bendede kasıyo ama diğer hiç bi oyunla sorunum yok allaha şükür :D internette biraz bakmıştım genel bi sorun crack ler tam düzgün çalışmayabiliyormuş

dedıgımız gıbı dıger arkadaslarla notebooklar oyun ıcın degıldır oynamaz dıe bıse yok oynar ama ısındıgı ıcın performansın duser bence fazla zorlama yada xp de kurabılırsın bak xpde sorunun hallolacagınız dusunuyorum win7 ve vısta grafıgı yuksektır xpde oyle bır sorun yok sade oldugu ıcın [b][color="#ff0000"] sen en ıyısı bır XP dene[/color][/b]