Jump to content

Norton Ghost Sorun ?

GencBlue
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk öncelikle kafede sürekli yaptığımız norton ghost 11.5 ile disk to disk yapıyoruz bir kaç makineye atıyoruz ondan sonra disk to disk yaptığım bi kaç hard disk xp yazısı geldikten sonra resetliyor ghost atarken hiçbir problem yaşamıyorum bad sector uyarısıda vermiyor ama dediğim gibi xp yazısı gelirken restart atıyor güvenli moddan da giremiyorum yeniden ghost atınca gene çalışmıyor harddisk ghost atmadan önce çalışıodusoracak olanlar için yardımlarınızı bekliyorum

sitesinden indirdiğim en son sürü var şuanda elimde 13,2 versiyonu acaba bi kaç harddiskte çalışıoda bi kaç tanesinde restart attırıyor yani dün gece attığım iki disk çalışıo ama son attığım disk çalışmıo

açılış boot o nasıl değiştiririm yada xp yazısı geliyo sonra restart atyor total comannderdan girdim içinde tüm veriler dosya boyutları bile aynı değiştirmem gereken bir yer var mı

şimdi diski başka makinenin üzerine takıp çalıştırdım harddiskin üzeirnde sarı ünlem işareti yanıyor çift tıkladığım zaman harddiske Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik yada bozuk olduğundan windows bu donanım aygıtını başlatamıyor (KoD :19) -- böle bi yazı var nası düzeltemimiz lazım bu harddiski

Ilgili ghost versiyonunu yıllardır kullanırım ve şuana kadar önemli bir sorun yaşamadım!
Sizin donanımınızda bir hata - sorun var gibi!

Ilgili diskte hata olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle bağlantı kablolarını gözden geçirin, mümkünse değiştirin.
Son çare olarak low level format atmanızı öneririm. Aynı HirenBootCD de acronis disk director vardı!

Hatırladığım kadarıyla tafir etmek istiyorum,
Ilgili programı açın. Eğer başlangıçta okuma hataları verirse, diskiniz çok kötü durumda demektir.
Programı açtıktan sonra ilgili disk üzerindeki tüm bölümleri siliniz ve bölümlenmemiş alanda sağ tıklatıp wipe seçeneğini seçiniz.
Orda bir yerlerde rakam kutusu vardı. Oraya 1 yazarsınız. Ilgili ayar kaç kez veri yazılımı yapılacağını belirliyor.
1 yeterlidir!

Sonra proces tuşuyla low level formatı başlatırsınız.
Aslında direk diskede sağ tıklatıp wipe seçeneğinide seçebilirsiniz!

Kolay gelsin...

Arkadaşım disk to disk yapma.
Disk to image veya partition to image yaparak sistemin imajını al. Daha sonra
disk from image veya partition from image yaparak imajdan yükleme yap.
Hem bu şekildehard diskleri söküp takmaktan kurtulmuş olursun.
nasıl mı : aldığın image yi flash belleğe veya usb hard diske yükleyip usb desteğiyle ghost diyerek usb deki imajı yükleyebilirsin.
veya dvd surucülerin sağlamsa ya da usb dvd sürücün varsa image dvd si oluşturup dvd den yükleyebilirsin. image dvd leri çalışmazzsa hiren boot dan norton ghostu başlatırsın hiren boot cd yi çıkarıp image yi koyduğun dvd yi takarsın yolu gösterir yüklersin.
daha da güzelini söyleyeyim mi? : ağ desteğiyle ghostu başlatırsın başka bir bilgisayardan paylaşıma açmış olduğun image dosyasını yüklersin.
ghost un nimetleri...

açıklamalırınız güzel teşekkür edrim ama 300 gb lık bir veri dosyasını disk to disk yapmadan bi yere alamam zor yani flasha sığmaz ağda çok uzun sürer 1 kaç harddiske attım bi tanesinde takıldım sorunu çözmeye çalışıyorum başka makineye taktığımda yukarıda yazdığım hatalardan birini aldım ünlem işareti çıkıyordu aygıt yönetisinde sonra kaldırdım tekrar arattım sorunsuz çalışıo ama axp yi açarken yine restart atıyor oyun kurulu tüm sistemlerin üzerinde yaklaşık 15 makineye atacağım ve bir çözüm yolu arıyorum

Flash olmazsa usb hard disk olur yada fazladan bir har diskin varsa ya da iageyi koyabileceğin kadar boş bölümün varsa imageyi koyup ağda paylaşıma açarsın.Zannettiğin gibi ağda çok uzun sürmez. nihayetinde 100 mbps usb den daha hızlı bile olabilir.

Edited by kalelibilişim