Jump to content

Tp-Lınk Wa5210G

BEYRUTLU04
 Share

Recommended Posts

Ben de bu cihazın arayüzüne girdim ağları görüyorum. Bağlanmak isteğim ağa tıklıyorum, antenin sinyal seviyesini filan görüyorum, ağ ayarlarında gelen giden sayısı da alıyorum fakat bir türlü explorer ana sayfa açılmıyo, sorun gider diyorum, çalışma yapıyor sonunda da ağ tanımlanmamış diyo, tanımla diyorum sonra tanımlandı diyo fakat yine bi gelişme yok (win7). Bununla uğraşmaktan sinirlerim bozuldu, uç çakarken elimi bile kestim, bu cihazla aramızda anlayış sorunu var. Şimdi bıraktım balkonda kurduğum gibi duruyo, çok hoş bir görüntü değil ama, çözüme yönelik fikri olan arkadaş olursa balkonda öküz gibi durmasını engelleyeceğim.

[quote name='BEYRUTLU04' date='06 May 2011 - 12:13 ' timestamp='1304684039' post='1005770']
... resimde ki şifre yi nereyacam karşı modem şifresi hangi bölüme yazım şifreleme (wpa2)karşı modem kullanıcı :admin şifre: ttnet

not: ben kablosuz bağlantıyı kablolıya çevirmek istiyorum yani komşumdan bu cihazla indernet çekecem
[/quote]
Karşı modemin arayüz şifrelerini bir yere yazmayacaksın (admin ve ttnet)bunları unut. Wpa2 dediğin kablosuz ağ şifresini PSK Passphrase yazan yere yazacaksın. Save dedikten sonra status'den recieving ve transmit bdeğerleri artmalı yani bağlantın kurulmuş demek oluyor.
Not: Kabloluya çevirip kablolu dağıtmak istiyorsan sürekli açık kalacak bir ana makina ayarlaman gerek ama o da yine kablosuz bu cihaza bağlanacak. Demek istediğim bu cihaza bağladığın ethernet kablosunu ayarlarını yaptıktan sonra çıkartacak ve kablosuz bir ağ adaptörü ile bağlanacaksın.

biri yokmu allah rızası için yardım etsin bugün bu cihazdan aldım içinde küçücük bir kılavuz okuyupta yapana madalya vermek lazım bu cihazı satanlar türkiyede olduklarını unutmuşlar galiba insan şöyle detaylı bir kurulum kılavuzu koyar ne yaparsam yapayım bir türlü beceremedim bilen bir arkadaş lütfen bu cihazı nasıl kuruyor nasıl kullanıyor açıklayıcı yazarsa verdiğimiz o kadar parada boşa gitmez kendi whiless netime bile giremedim

arkadaşlar sakın haa sakın paranızı boşa harcayıpta bu cihazı almayın laptopumun whiless bundan iyi çekiyor hani 12db anteni vardı ne yalan sahtekarlık yaa kendi whilessımı bile almakta zorlanıyor normal modeme göre yarı yarıya düşüyor bumu 15 km çekiyor sakın açık alan demesinler evin çatısına çıkardım açık alan bu nasıl cihaz son kattaki kendi whilessımı bile zor görüyor arkadaşlar benim 100 kağıdım gitti boşa bari siz düşmeyin inanmayın bunlara.

Buradan ingilizce kullanma klavuzunu indirip bir fikir elde edebilirsiniz.
[quote]http://www.tp-link.com/english/soft/TL-WA5210G_User_Guide.zip[/quote]

Bazı arkadaşlar lattopla aynı çekiyor demiş ama,bana göre gayet kapsamlı çekişi var.Bir şeyi iyi değil.....oda duvarın arkasında falan bir modemi zor buluyor.Bu cihazıl amacı karşılıklı birer aynı cihazla paylaşım yapmak...
Buradan bir fikirde edinebilirsiniz...
[quote]http://www.wifi-turk.com/forum/index.php?showtopic=4864&st=0[/quote]

Kolay gelsin.

Edited by mesentr78

[quote name='mesentr78' date='11 May 2011 - 08:04 ' timestamp='1305101061' post='1008638']
Buradan ingilizce kullanma klavuzunu indirip bir fikir elde edebilirsiniz.

Bazı arkadaşlar lattopla aynı çekiyor demiş ama,bana göre gayet kapsamlı çekişi var.Bir şeyi iyi değil.....oda duvarın arkasında falan bir modemi zor buluyor.Bu cihazıl amacı karşılıklı birer aynı cihazla paylaşım yapmak...
Buradan bir fikirde edinebilirsiniz...

Kolay gelsin.
[/quote]
dostum duvarın arkasındaki modemi görmeyen bir cihaz neye yarar ben kendi modemimi bile zor görüyorum bunun 15 km nerde o zaman herkes modemini çatıya çıkarsınki bu cihaz çalışa varmı böyle saçmalık 15km diye bağırıyorlar 15 metrede çekmiyor iki aynı cihaz demişsin peki clint olarak kullanacak olanlar ne yapsın o zaman satarken 2 tane almanız lazım desinler ben 40 milyona burda bir aparat aldım bunun 2 misli güçlü ve çekim gücü var 40 olanda duvarın arkasından çekiyor 150 olan çekemez çünki o 150 lik bende türkçe kullanma klavuzuda var lazım olana göndereyim ama sakın ha sakın benim gibi kanmayın yazık paranıza

bu cihazı kurdum ayarlarını yaptım çalıştı sinyal var herşey var ama bir türlü web sayfasını açamadım ip adresle uğraştım şöyle yaptım 192.168.1.100 yaptım yine web sayfasını açamadı İNTERNET VAR AMA WEB SAYFASINI AÇMIYOR ayriyetten internete giremessem 100 tl çöp e gitti demek...yardım

beyrutlu hiç uğraşma bu cihaz hiç birşeye yaramaz ben 3 günümü verdim cihazıda çözdüm ama cihaz cihaz boş benimde seninde paramız yandı bari milleti uyaralımda kimse bizim gibi yanmasın eminim burda TP-LİNK elemanı var biliyorum bu seslenişimizi fabrikaya bildirirde mağduriyetimizi giderir para peşinde değiliz biz reklamını yaptığı özellikleri taşıyan mamül istiyoruz bu cihaz umutsuz vaka bari hatanızı affetirinde gerçekten işe yarayan cihazan gönderinde paramız yanmasın.

Bende kullanıyorum ayar kısmı evet diğer modemlere göre zor, arayüze ulaşmak bile bazen sıkıntı oluyor. Okul eski ve duvarları bi hayli kalındı kablosuz internet sıkıntı oluyordu bu modemlerle dışarıdan içeriye doğru yayın yaptık ve sonuç gayet başarılı açık alanda baya geniş bi alanı çekiyor, kapalı alandada uzun kolidorlu 2 katın her tarafını sorunsuz çekiyordu. Daha iyi çeken elbette daha iyi access pointler mevcut ama bana göre [u]fiyat performans[/u] olarak alınabilecek en iyi cihazlardan.

Ggeforce senin bahsettiğin 20 metre alan bu malı satarken 15km bahsediyorlar milleti kandırıyorlar mesele ara yüze girme değil herşeyini çözdk mesele çekim alanı ayrıca bu cihaz adece acces point değil clint olarakta kullanılıyor ayarlada bak bakalım kaç metrede clint alıyorsun ayrıca bahsettiğin 20 metrelik alan başarısıyla bu kadar paraya yalana milleti kandırıyorlar bahsettiğin mesafeyi bugün piyasada 40 liraya satılan cihazlar daha fazlasıyla yapıyor bu cihazı 15 km diye kandırıp satıyorlar.

doğru diyorsun benim bu cihazı olmamın sebebi 700metre uzağımda ki arkadaşımdan koblosuz internet çekmek 15km gerek yok 15km den daha beni çok uğraştıran cihazın kululumu arayüzünü kurduktan sonra dns ip bir sürü şey istiyorarkadaşım da 700mtre uzagım da evine kadar kablo düşesem daha iyi ama YASALAR elvermiyor komşudan internet çekmek suç birde koblo sokak ta gördülermi ihbar edecek çok kişi çok.