Jump to content

Netbook İçin Hangi Işletim Sistemi Kullanılmalı ?

_warez_
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar elimde SAMSUNG N150 PLUS modelinde bir netbook var sizce bu netbooka hangi windows ve hangi sürümü kullanmalıyım özellikleri çöle

N450 İŞLEMCİ
2 GB DDD2 800
250 GB HDD
İNTEL TÜMLEŞİM 256 MB EKRAN KARTI

bu özelliğe sahip bir bilgisayara windows 7 ultimate kurdum ama pc yine yavaş :( xp de kullanmak istemiyorum. malum autorun virüsleri :((
winsows 7 nin diğer sürümleri arasından hangisini kullanmalıyım ?

not : orjinal sistem windows 7 starter idi. (arka plan sorunundan dolayı ultimate kurdum .:)

birde bu arada hangi internet tarayıcı kullanayım diye sorcaktım firefox sizce nasıl ya da diğer önere bileceğiniz tarayıcılar ...
cvblarınızı yorumlarını bekliyorum...

Edited by _warez_

[quote name='edim.7' date='30 April 2011 - 23:10 ' timestamp='1304205013' post='1002499']
Arkadaşım ya sonuçta windows kuracaksan antiviruste kuracaksın :D işlemci saten ufacık yicek bitircekler :D
Windows 7 den aşagıda düşünmüyorsun sanki.
ultimate lite yada başka bi lite dene diyelim o zaman.
[/quote]

zaten şu an kullanmış olduğum w7lite sürümü o bile yavaş yani internette video izlerken bile donuk donuk geliyor. bu nedenle sordum w7 nin hangi sürümünü kullanmalıyım diye :)

windows un hangi sürümünü hangi versiyonunu kullanırsan kllan takılacak afallıyacaktır netbookta.
Linux pardus bir dene saten oyun oynamaycaksın hem şarj sürende artacaktır emin ol.
Birde arakdaş lite xp demiş. nefark edr lite mite xp degil mi :D 2 3 ay sonra otomatik yavaşlıcaktır.

1 gb flash bellegin varsa ubuntu yu indirip boot ederek usb den çalıştırdıgında deneye biliyorsun kurmadan dne performans alabilirsen :) kullanırsın tema yuklwyip mac xp vs benzete bilirsin