Jump to content

Ekran Kartım 1.nvidia Yapamıyorm

quadcore
 Share

Recommended Posts

ASUS N53JF-SX210V

İşlemci Tipi : Intel Core i5
Işlemci : 460M
İşlemci Hızı : 2.53 GHz Turbo Boost 2.93 GHz
Işlemci Fsb : Yeni İşlemcilerde Yoktur
Işlemci Cache : 3MB L3
Bellek (Ram) : 4 Gb
Bellek Tipi : DDR3
Maximum Bellek : 8 Gb
Bellek Hızı : 1333 MHz
Ekran Boyutu : 15.6
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 425M
Ekran Kartı Hafızası : 1 GB Harici
Ekran Çözünürlüğü Max. : 1366 x 768
Disk Kapasitesi : 500 Gb
Disk Kapasitesi Aralığı : 400 GB ve 500 GB Arası
Sabit Disk Hızı : 5400 Rpm

Yukarıda yazıldıgı gibi müşterimde bu laptap mevcut fakat ekran kartını intel görüyo ben bunu nasıl nvida cevirim bu arada tüm driverlar kurulu ama
inteli sildiğmde ekran kararıyor bir sonraki restarda geri geliyor aygıt yöneticnde devre dısı bırakıyom yine yok biostanda olmuyor cok baktm benim pcden bir resimle göstermek istedm
benim intelle alakam yok sadece sagdaki onboard ekrana yani projektör baglantısını onboard içn yaptgını düştgm intel neden nvida ile birlikte olmuş ben
bunu tamamen silp kaldırmak istyorm sadece NVİDA GT425 1024 MB yassın yeter bu nasıl oluyor lütfen yardımcı olun...

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1304805673__adsz.jpg[/img]

evet arkadaşlar bendede aynı sorun var. GT 540M ekran kartımı bende bu şekilde göremiyorum. sadece aygıt yöneticisi üzerinden ve çeşitli donanım yazılımlarından görebiliyorum. ancak bildiğim kadarıyla bu durum nvidia optimus teknolojisi ile alakalı bir olay. eğer bilen birisi tam olarak bizi aydınlatırsa çok güzel olur...

o zman her halikarda orda 64 mb yazmak zorundamı normal masaüstnde driver kurmadan oluyordu bunda oda yok sanki illaha inteli kurcan der gibi
bu firmalar az deqil bakma optimus denildingne intel satamıyor ekran kartnı nvidia anlasıyor olay bu bizede optimus stmus diye tabir edilen
sey bu olsa gerek :D

dostum

nvidia optimus da windows da güç tasarrufu için intel kart devrede oluyo 3D grafiklerve hd videolarda Nvidia otomatik devreye giriyo
ben bununla ilgili asusu da aradım bi çözümü yoq diolar onlar öle deince bende fazla üstelemedim ve araştırmadım
yani benim bildiğim nvidia kartı sürekli kullanacak bi çözüm yoq bilen warsa yazsın
kolay gelsin

biostan iptal olmuyor şimdilik bekliyecegiz ama mantıksız ya istek dısı intel olmassı ben istersem intel olur yani neden kullanıcıya bırakmamsılar
keske wirelles anahtarı gibi olsa acma kapama tusu olsa yani :D şimdi asusa akıl verdim ama yarın yaparlar ya:D

[quote name='quadcore' date='08 May 2011 - 11:25 ' timestamp='1304853943' post='1006966']
dostum@ by katre o projektör için yapılan tus ben neyden bahsetiyom sen ne dion
[/quote]

anladığım kadarıyla senin isteğin ekran kartları arasında geçiş yapabileceğin bir tuş (konu ekran kartı). eğer isteğin buysa zaten bazı modellerde var. (bn buu diom > Türkçeyi katledercesine) :rofl:

[quote name='quadcore' date='08 May 2011 - 16:49 ' timestamp='1304873345' post='1007190']
tmm varsa ver o tuşları ekran kartını devre dısı bırakcak :)
[/quote]

her modelde olsa ben kendim kullanıcam :) ama asusun bir modelinde vardı