Jump to content

D Sürücüm Bozuldu

Taytanix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ben bilgisayarımda şöyle bir sorun farkettim.ubuntu 11.04 kurmayı denemiştim 2hafta sonra win7 ile formatladım ve sürücülerimde bir değişiklik oldu.C sürücüm 200gbtı Dsürcüm ise 1300gbtı.ve bir baktım C-D-E diye sürücüler olkuşmuş C normal duruyor ama D 2ye ayrılmış.D:700GB E:600GB Olarak şaşırdım öle be-lli bir süre kullandım daha sonra tüm dosyalarımı 2tblik taşınabilir hddme yedekledim xp ile temizde biçimlendirdim sürücüleri vista kurdum.c sürücümü 100gb d sürücümü 1400gb olarak değer verdim ve kurdum sistemi.daha sonra bir baktım d sürücüsü biçimlendirmiyor biçimlendir diyorum biçimlendirme hatası veriyor.daha sonra erişilemiyor gibi hatalar veriyor.tekrar temizce xp kurdum ve hata yoktu normal d sürücüsü çalışlıyordu.vista kurdum hala aynı sorun devam ediyor.win7 kurdum sorun falan yok normal çalışıyor acaba hddde bir sorunmu var hddnin sorunlarını bulmak veya temizlemek için bir program varmı aslında low level format atmayı düşünüyordum ama dedim şimdi elektirikler falan gider hddden olmayayım dedim.hdd aşağıdaki hddden.birde hddyi alalı 5ay falan oldu ve ayrıca valla babama hdd bozuldu desem napar artık bilemem. :Dcevaplarınızı bekliyorum.

[code]http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1.5tb_32mb-1.5tb-32mb-5400rpm-sata2--harddisk/productdetails.aspx?I_ID=39001[/code] Edited by Taytanix

• 5 hafta sonra ...

[b]Bölme işlemini sistem yazılımlarıyla yapma, pek sağlıklı olmuyorlar çünkü. Hiren BOOT CD içindeki Acronis Disk Director ile HDD2 ikiye böl (99 + kalan), sonuna da 8 MBlık boş bir alan bırak. Sonra 99luk alana Windows 7 kur. Sıkıntı olursa buradan yaz, HDD bakım programlarını anlatırım sana.[/b]