Jump to content

Geforce 6200 Ile Win7 De Karşılaştığım Sıkıntılar

dnzpllkc
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar
Düne kadar bilgisayarın onboard ekran kartını kullanıyordum. gigabyte g33 anakart üzerindeki 256mB ramlik intel graphic media accelerator ekran kartını ancak malumunuz intelin ekran kartlarından görüntü anlamında iyi bi sonuç almak pek mümkün değil...
Bugün arkadaşım daha önceden kullandığı ekran kartını getirdi ve onu bilgisayara bağladım. Ekran kartı Sparkle sp-px44dt model 128bit 256MB... ilk bağladığımda hiçbir sıkıntım yoktu gayet düzgün bir şekilde bilgisayarım çalışıyordu ama bugün pc ye format çekmem gerekti.
şimdi...
dahili ekran kartını kullanırken bilgisayarda hiçbir sıkıntı oluşmuyor ancak bu sparkle lı taktığımdan beriidir bilgisayarda gözüme çarpan 3 sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim...
1-Aero ve saydamlık efekti çalışmıyor.
2-İnternet sayfasındaki videoyu izlemek istediğimde yüklemeye başlamadan önce 2 sn liğine pc takılıyor sonra başlıyor ve tam ekran modunda izlemek için butona tıkladığımda tam ekran olmuyor.
3-Sistem derecelendirmesi yapamıyorum.

Bu konuyla ilgili biraz araştırma yaptım ancak bulduğum çözüm yollarının hiçbiri etkili olmadı.

sorunu çözmek için yaptıklarıma gelince:

-başlat çubuğuna sağ tıkla>özellikler> masaüstümü önizlemek için aero peek özelliğini kullan'ı etkinleştir demişler ama aktif değil... :(
-temalardan aero özelliklisini seç demişler ancak zaten win7 standart teması seçili... :(
-hizmetlerden masaüstü görev yöneticisini başlat demişler ama zaten otomatikte ve ben her ihtimale karşı devredışı bırakıp tekrar başlattım yine yemedi... :(
-derecelendirme yap demişler ki onu yaptığımı yukarıda yazdım o da yemedi... :(
-ekran kartını güncelle demişler güncelledim yemedi... :( üstüne bir de kaldırıp yeniden kurdum yine yemedi... :(
-son olarak ta bir program vermişler aeroyu aktif ettiğini idda eden onu da denedim o da yemedi... :(

yukarıda yazdıklarımı yaptım ama sonuç yok... bunların haricinde nerede sıkıntı olabileceğini bilen kimse var mı acaba??

ben yüklüyorum aygıt yöneticisinde tanımıyor ekran kartının driverenı en son sürüm hemde arkadastaki sorunların aynısı bendede var arkadasın anlatıklarını bende denedim işe yaramadı bende xp ye gectim sanal makinede win7 var

Edited by PoweredByAbdullah

arkadasım home premium yükle ben milano abinin win7 sp1 home premium indirdim seffaf olmayan pc seffaf oldu
[code]http://www.tnctr.com/topic/168404-windows-7-home-premium-sp1-lite-designs/page__st__40[/code]

Edited by PoweredByAbdullah