Jump to content

Fiziği Anlayamıyorum

agoram
 Share

Recommended Posts

Selamun aleykum arkadaşlar ben 10.sayısal sınıfında okuyorum....
bütün derslerim iyi ama bu FİZİKi yapamıyorum bi türlü...
devamlı çalışyorum ama aklıma girmiyoo... bana bu konuda filirlerini beyan edecek yada çalışma medotları verebilecek
arkadaşımız abimiz varsa yardımcı olursa sevinirim... Edited by agoram

çalıştığın zaman sırf bir ders olarak düşünme günlük hayatta birçok şeyi, farkında olarak yada olmayarak fizik kurallarıyla hallediyoruz sadece bunları hayal etmeye çalış, örneğin optik konusundaki mercekleri aynaya baktığında bazı noktalarda görüntünün daralması, genişlemesi, uzaması yada kısalması şeklinde düşünebilirsin, ayna o noktada şu özelliği gösteriyor diyebiliyorsun. Bu şekilde öteki konuları da halledebilirsin neredeyse hepsi bu şekilde gündelik hayattan öğrenebileceğin şeylerdir.

stowaways TEŞEKÜRDERİM VE BU VERDİĞİN TAKTİKLERİ HEMEN UYGULAYACAM ASLINDA BAZEN DÜŞÜNDÜMÜ GERÇKETN KOLAY GELİYO AMA İŞTE BAZI KONULARI FORMÜLLERLE DOLU OLDUĞU İÇİN KARIŞTIRIYORUM

[font="Century Gothic"][b] Aleyküm Selam,
Kardeşim ben de senin gibiydim.Bütün sayısal dersleri yapıyordum fakat fiziğe sıra gelince akan sular duruyordu.:)Bende bu sebepten dolayı bölümümü eşit ağırlık olarak değiştirdim.Şimdi iyiki de değiştirmişim diyorum.:)Sayısal derslerini günlük çalışman gerekiyor kardeşim.Eğer hedefinde yüksek yerler varsa şimdiden günde 1 saatte olsa çalışmaya başla.Bunu ilerde çok iyi anlayacaksın yaparsan da yapmazsan da.Fiziğe gelince diğer arkadaşın dediği gibi günlük olaylarda bunu nasıl kullanabilirim,kullanıyor muyum şeklinde somut bir şekilde düşünürsen daha rahat kavrayacağına inanıyorum.Ama sana abi tavsiyesi sınava kadar düzenli çalışmayı asla ama asla ihmal etme.:)
[/b][/font]