Jump to content

Iso Dosyasından Xp/2003 Kurulum Projesi

Share

Recommended Posts

title Windows XP SP3 KASIM 2013
# http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=173188
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/USBMENU/WXP/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

Hocam komut bu;

Senin komutlarını değiştirmedim.

Ama birde USBMENU yi eski sürüm ile kullanıp tekrar denerim

@rulman

Komutta bir sorun görünmüyor. Bence senin eklediğin grub4dos versiyonu aşağıdaki satır ile alakalı soruna neden oldu.

if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot

chainloader (0xFF)%BOOTFILE%  çalışmamış gibi görünüyor.

Diğer soruna gelirsek sonuçta bu güncellemeleri hazırlayanda bir insan ve insanlar hata yapabilir. Tabi sen hata yapmadıysan :) grldr dosyasını mb_usb.exe ile kullanmak için MB_USB.ini dosyasındaki BOOTFILE=USBDR satırını BOOTFILE=GRLDR olarak değiştirmen gerekiyordu...

@Hocam ;

BOOTFILE=GRLDR yapmak yerine GRLDR dosyasını senin dosyanın son satırları ile değiştirdim ve çözdüm.

Başka bir sebebi olabilir mi?

http://www.mediafire.com/download/agffccysyh9sja7/USBDR

Zaten Hocam ;

Win7 de sorun yatarmıyor. Bir kaç makina üzerinde kurulum yaptım. Sadece XP de yaptı. 

Edited by rulman

@rulman

İlgili gönderdiğin usbdr dosyasına qemu ile baktım ve aynı ekrana düştüm. O ekran boot.gz içindeki grub4dos menüsüdür. Kısaca ordaki 0.4.5c boot.gz dosyasındaki grub4dos versiyonu!

Diğer konuya gelirsek ilgili ekrana düşmenin nedeni kullandığın grub4dos versiyonu malesef. Daha önce yazdığım satırda sıkıntı var... chainloader (0xFF)%BOOTFILE% nedense işlemiyor ve chainloader () işletiliyor... Ilgili grub4dos versiyonunda bir hata olabilir. Bir önceki stabil grub4dos versiyon ile tekrar deneyebilirsin...

Hocam sadece meraktan deniyorum. Boş kaldıkça.

Kısaca ordaki 0.4.5c boot.gz dosyasındaki grub4dos versiyonu!

Demişsin. Boot.Gz içindeki sürümü nasıl değiştirebilirim. Bu konuda yardımcı olabilir misin. Belki sorun o zaman kalkar

@rulman

İşlemleri ve dosyaları tam hatırlamıyorum ama hazırlık yaparken boot gz içeriği programın yayında oluşuyordu. Bu içerikten grub4dos versiyonun değiştirip cmd dosyasıyla boot.gz dosyasını tekrar oluşturabilirsin.

Lakin boot.gz içindeki grub4dos versiyonunun herangi bir önemi yok. Bu tip hatalar ve birden fazla xp kayanağı olan iso dosyaları için boot.gz içine eklenmişti. Kısaca senin sorunun ile uzaktan yakında bir alakası yok!

@nurdede1986

Forumda bazı arkadaşlarımızın hazırladıkları xp kurulumları mevcuttu. Onları kullanabilirsin...

Hocam ;

Iso nun içinde GRUBMENU Klasöründe ;

BOOT.CAT

GRUB4DOS.BIN

GRUBMENU.LST

...

Anladığım kadarı USBDR dosyasının adını GRUB4DOS.BIN olarak değiştirir ve son satırları yine sendeki ile aynı yaparsam bu sorun bi ihtimal düzelecek:9

Tabii dediğin gibi sürümden kaynaklı kodsal bir hata yoksa

Bir deneyeceğim bilgi veririm.

@rulman

Sorun daha önceden yazdığım üzere kullandığın grub4dos versiyonu ile akalı. Tabi GRUBMENU.LST dosyasına sadece SETUPLDR.BIN için önyükleme kodlarını ayarlarsan (diğerlerini silersen, title vs. olmayacak) yaşadığın sorunu da çözebilirsin.Grub4dos -> boot.gz içindeki grub4dos -> setupldr.bin .... Umarım anlatmak istediğim anlamıştırsın.

Ben kaçtım, kolay gelsin...

• 4 hafta sonra ...

@Blue_life Benim Windowsları Hazırlama Konusunda Bir Sıkıntım Yok Ama Bi konuda Sıkıntı Yaşıyorum. Elimde Windows Kullanıcı Şifrelerini Kıran İso Var CD'ye Yazdırdığımda Kullanabiliyorum Ama Bunu Multiboot'a Eklemek İstiyorum NT5 İso Setupla Yapmak İstediğimde Hata Veriyor Bunu nasıl yapabilirim

Aldığım Hata İse 

pre_1393450332__adsz.jpg

Edited by Xtreme

@Xtreme

İlgili iso dosyasını upload edersen uygun bir zamanımda bakabilirim. Büyük ihtimal firadisk sürücülerini manuel ekleyip direk kullanabilirsin ilgili iso dosyası xp kur dosyalarını içeriyorsa...

@nsynsy

Boot.gz dosyasını programın yanındaki cmd dosyası oluşturuyordu. Onu manuel çalıştırıp tekrar denersin. Paketi ve programı hazırlayalı uzun bir zaman olduğu için açıkçası soruna neyin neden olduğu hakkında fazla bir tahminim yok. Ayrıca programı yönetici olarak çalıştırıp, hazırlık aşamasında antivirüs yazılımınızı işlem bitene kadar devredışı bırakınız daha iyi olacaktır.

[quote name="blue_life" post="1410748" timestamp="1393829156"]@Xtreme   İlgili iso dosyasını upload edersen uygun bir zamanımda bakabilirim. Büyük ihtimal firadisk sürücülerini manuel ekleyip direk kullanabilirsin ilgili iso dosyası xp kur dosyalarını içeriyorsa...[/quote] http://www.ergezer.com/wp-content/uploads/2012/01/Windows7PasswordChanger.rar bu iso dosyası 2 mb birşey HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Editor

iso ismindeki boşluğu PasswordChanger şeklinde düzenle arada boşluk olmasın

title Password Changer
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/PasswordChanger.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

Edited by köylü
  • Like 1

[quote name="köylü" post="1410758" timestamp="1393831037"]

title Password Changer
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/PasswordChanger.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
[/quote] Teşekkür ederim deneyeceğim birazdan HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote name="iso_manyak" post="1411636" timestamp="1394130664"]e5lrMl.jpg   xp yi seçtiğimde bu şekilde başlıyor ve 80/80 olduğunda kurulum başlıyor herkesinki böyle demi sıkıntı yok yani[/quote] Evet herkeste böyle sıkıntı yok HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

@iso_manyak

Ilgili ekranda boot.gz dosyası rame yükleniyor. Qemuda işlem yavaş ama gerçek pcde işlem hızlıdır. Ununtamdan pcnin usb ile iletişimine bağlı olarak bir pcde 5-10 saniyede bu ekran geçerken, başka bir pcde 3-5 dakika da sürebilmekte. (Verdiğim süreler sadece örnekten ibarettir)

Aklıma gelmişken bir deneyimimi daha paylaşmak istiyorum. Bir süre önce bir pcye burdaki yöntemle kurulum yaptım. Birinci denediğimde kur mavi ekranda dosyaları kopyaladı ve sistem yeniden başladığında hal.dll hatası verdi. Flash diski pcnin arkasına takıp (portunu değiştirip) kurulumu tekrar başlattım ve kurulum sorunsuz tamamlandı. Kısaca nadir çıkan bu tip benzeri hatalarda mümkünse usb portunu değiştirip kurulumu yeniden başlatınız.

Başarılar dilerim, kolay gelsin arkadaşlar...

Edited by blue_life
  • Like 1

• 1 ay sonra...

arkadaşlar xp nt5 işlemini yapıyorum ama benim sade olarak eklediğim xp imajının yanında ekstradan driverlar da yükleniyor. bu da galiba proje sahibii bluelife üstadımızın ayarlarından kaynaklanıyor. onu nasıl düzeltebilirim ? çünkü ne kadar öyle yüklendiyse hep bazı programları yüklemeye çalışırken hata veriyor o yüzden driverların format işlemiyle birlikte yüklenmesini istemiyorum onu manuel olarak yapmak istiyorum. acil cevap verirseniz sevinirim 

Edited by d_mustada

• 3 hafta sonra ...