Jump to content

Laptop Fan

onuryolal
 Share

Recommended Posts

[img]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/11/3268.jpg[/img]

bunu nasıl ayar yapabilirim ikiside çalışsın sıcak gelen yerden elimi tutuyorum çok kaynar sıcaklık geliyor fakat üflemiyor bu sıcak üfleyen fan devamlı çalıssa olmazmı?

mesela belirli bi sıcaklığa gelince kendi çalışıyor o dereceği düşürürsem erken çalışır daha faydalı olur diye düşünüyorum

marka: DELL inspiron 1545 Edited by onuryolal

o altındaki soğuk üfleyen tmm ama öbür sıcak üfleyen fazla çalışmıyor onu yaparsam sorun çözülür oönecen böle değildi 5 6 saat oynadığım oyunu ardık 30 dk 1 saat oynuyunca alev atıyor mecbur oyunu kapatıp 20 30 dk soğumasını bekliyorum sonradan fan böle oldu laptop alalı 1 yıl olmamıştır belki daha da az tam bilmiyorum müyük ihtimal 55 veya 60 dereceye gelince soğuk üflemeye balşıyor fakat sıcakta üflüyor sıcak ama çok çok çok az ( mesela pc açarken laptoplarda bi kuvvetlice üfler sonra durur aynı benimde öle açılırken bi kuvvtlice üflüyüp duruyor sonra çok çok çok yavaş üflemeye deavm oda 60 70 dereceye gelince donanımlara zarar gelmesindiye ne oynuyosam veya uğraşıyorsam kapıyorum yani fan bozuk değil sadece ayarlarında bi problem var

ist kartal kadıkoy arasında ısen yardımcı olurum degılsen kargo ılede gonderbılırsın 50 tl ucretı olur

http://www.tnctr.com/topic/168769-notebook-soru-ve-sorunlarynyz-buraya/

sorunum nedirki bozuk olsa pc açtığımda üflemez sıcaklık 55 bulduğunda soğuk üfleyen başlıyor sıcakta bişey yok

int. okudum şöle bişey yapsam olur galiba ama nasıl yapılacağını bilmiyorum bunun belli derecesınden sonra çok ço ka şekilde üflüyor o dereceyi değiştirmem gerek onun için yardımcı olurmusunuz ?