Jump to content

Veriler Silinmeden Harddisk Onarma ?

Konohali
 Share

Recommended Posts

[font="Arial"][size="3"][b]Bence en güzeli hangi işletim sistemi kullanıyorsun Windows 7 Den örnek vereyim.Bilgisayarıma gir Hardiskin kaça bölünmüş C,D,E Sürücüleri Örnek C,nin üzerinde Sağ tıkla -Araçlar-Şimdi Denetle yapıp önüne seçenek çıkması lazım Disk Denetimi Zamanla yada İşlemi yap der Disk denetimi zamanlarsan bilgisayarı yeniden başllatığın andan itibaren Düzeltmeye başlar.
Resimli Anlatım.
[spoiler][img]http://img849.imageshack.us/img849/6082/adszvht.png[/img]
[img]http://img189.imageshack.us/img189/715/adsz2w.png[/img]
[img]http://img689.imageshack.us/img689/4919/adsz3py.png[/img]
[img]http://img851.imageshack.us/img851/1051/adsz4o.png[/img][/spoiler][/b][/size][/font]

Neden Hdd ni onarmak istiyorsun? Hdd inde badsector mu var varsa Hdd Regenaratorla bu işi yapabilirisin.
Elindeki programla bu işi yapman epey rizkli görünüyor,rizki göze alırım dersen Hdd inde bulunan tüm verilerini bir şekilde yedek alman gerekmekmektedir.Üzerinde data olan hiç bir şey silinmeden onarım yapman mümkün değildir.
Maxblast ile disk onarımı zerofil ile yapılmakta ve bu işlem lowlevel formatında yapılmakta olup işlem süresi Hdd in boyutuna göre uzun süre isteyen bir durum olduğundan,bu süre içinde elektrik kesintisi yada restat yapmaman gerekir ki işlem tamamlansın,şayet bir elektirk kesintisi halinde elindeki Hdd ni kulanılmaz duruma gelir ki bu tam bir rizk taşımaktadır bunları sakın unutmayınız.Gerisi sana kalmış birşeydir.Bilgine.

[quote name='kralturk02' date='11 June 2011 - 23:49 ' timestamp='1307825358' post='1027986']
arkadaşım windowsa giremiorm çökmüş windows !!!!
[/quote]
arkadaş windows çöktü ise yeniden xp kur hangi bölümde windows kurulu ise (xp) bölümü secince dosya sistemini olduğu gibibırak seçeneğini seç bölümdeki dosyaları silmez win7 de ise bölümü seç o sana bu bölümdeki eski dosyaları old adlı klasöre kopyalar

arkadaş maxblast düzeltirsen verileri unut tabi maxblast düzeltirse senin hdd normal masaüstü mü notebook mu benim notebook un hdd si bozuldu takır tukur sesler çıkarıyordu maxsblast ile hdd yi kurtarayım dedim verilerden vazgeçtim maxblast %7 de kaldı tam birgün 0 yediyi geçmedi birtürlü bende yeni hdd aldım senin hdd ses yapıyormu
edit:eyer masaüstü ise çalışan bir kasa bul hdd yi ona tak sata,pata bağlantı sını yap makina yı aç windows açılışta düzeltebilir yada açınca düzeltebilir buda bir seçenek
edit: ses yaparsa düzelme ihtimali çok az bence bazı insanlar yani süper programlar hdd nin kırık olanını bile çalıştırıp okuta biliyorlar e....t gibi

Edited by emrah48

Hiren boot cd de mini xp ile sistemi açıp gerekli dosyarı (eğer görebiliyorsan) flash yada usb hard diske alabilirsin.
Cd/dvd ye aktarmayı denemedim sen deneyebilirsin.
Xp cd sini tak ve cd den boot et.
Hoşgeldiniz ekranında "kurtarma konsolu kullanarak sistemi onarmak için r ye basınız" yazar. burada r ye bas.
Kurtarma konsolu harddiski tarayıp işletim sistemini ve yüklü olduğu bölümü bulur.
Tek işletim sistemi varsa bir tane listeler, birden fazla işletim sistemi varsa o kadar numaralanır.
Bir işletim sistemi yüklü ise 1 bas enter a bas.
Şimdi Administrator şifresini girmeniz ve enter abasmanız gerekiyor.
Administrator şifresi yoksa direk enter bas.
chkdsk /f yaz enter bas.
Dosyalarını ve hard diski kurtarırsın ama yinede bozuk bölümlerdeki veriyi kaybedebilirsin.
Administrator şifresini bilmiyorsan hiren boot cd ile kırabilirsin şifre araçlarında en üstteki ile.