Jump to content

Gimagex Install.wim Dosyasını Çıkarma

Recommended Posts

[quote name='major_ata' date='12 June 2011 - 20:40 ' timestamp='1307904029' post='1028598']
konuyu dikkatlice incelersen içerisinde bulursun

aynı hata bendede oluyor şimdilerde çözmüş bulunmaktayım

http://www.tnctr.com/topic/168661-win-sp1-x86-x64-full-entege-modifiye-ve-anlatymy/
[/quote]

YAZDIĞIN LİNKE BAKTIM AMA NEDENSE 1 saat önce çıkarttığım dosya yani install.wim dosyası sorunsuzca çıktı ve belli neden lerden dolayı baştan aynı işlemi yapmama rahmen olmadı yine resimdeki hatayı verdi bide sana sormak istediğim bu orb nasıl değiştireceğiz yardımcı olursan çık teşekkür ederim hatta şimdiden teşekkkürler

Bir komut vardi,cmd den bunu yazip okeyledikten sonra tamamen temizliyordu.Simdi boardda aradim ama bulamadim...

Orb yi de Explorer.exe nin,Bitmap"6801.....6812" arasindaki bitmapleri degistirerek editleyebilirsin...

[quote name='kaplan33' date='14 June 2011 - 11:23 ' timestamp='1308050591' post='1029430']
Bir komut vardi,cmd den bunu yazip okeyledikten sonra tamamen temizliyordu.Simdi boardda aradim ama bulamadim...

[/quote]

bu komut galiba cmd olarak kaydet çalıştır

dism /cleanup-wim

[quote name='kaplan33' date='15 June 2011 - 11:41 ' timestamp='1308130882' post='1029917']
Evet verdigin kod benim dedigimdi ve istenen islemi yapiyor...
[/quote]
bi sorum daha olucak mount yaptıktan sonra yani editledikten sonra isoya çeviriyorum ve sana kurduğumda herşey eski haline dönmüş oluyor bidaha mountladım dosyaları editlediğim resimler değişmiş içinden bu nasıl oluyor windows korumasımı var nedir eski haline dödürüyor bunu için bi program mı var windowsun bu korumasını devre dışı bırakmak için

hangi sürümü monut ediyorsan örnek (4) numaralı sürüm professional
kurarkende professionalı kur

ei.clg dosyasını silmeyide unutma ... ultimate hariç hangi sürümü editlersen editle clg dosyasını silmezsen ultimate kurar

kısaca modifiye ettiğin sürümü kur

[quote name='classperfect' date='15 June 2011 - 11:55 ' timestamp='1308131720' post='1029928']
bi sorum daha olucak mount yaptıktan sonra yani editledikten sonra isoya çeviriyorum ve sana kurduğumda herşey eski haline dönmüş oluyor bidaha mountladım dosyaları editlediğim resimler değişmiş içinden bu nasıl oluyor windows korumasımı var nedir eski haline dödürüyor bunu için bi program mı var windowsun bu korumasını devre dışı bırakmak için
[/quote]

Error hata için bu [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WIMMount\[/b] altında bulunan {xxx.xxx...} kaydınıda silerseniz sorun çözülür. Dosya sahipliği için ise bu kodları wim dosyasını mount ettiğiniz ana dizine atıp çalıştırın ve sonra wim dosyasını editleyin
[b]takeown /r /d e /f *
icacls * /t /c /grant administrators:F
@pause

[/b]Edit: cmd olarak kaydetip çalıştırın[b]
[/b]

Edited by G3n3tiG

[quote name='G3n3tiG' date='15 June 2011 - 12:43 ' timestamp='1308134599' post='1029951']
Error hata için bu [b]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WIMMount\[/b] altında bulunan {xxx.xxx...} kaydınıda silerseniz sorun çözülür. Dosya sahipliği için ise bu kodları wim dosyasını mount ettiğiniz ana dizine atıp çalıştırın ve sonra wim dosyasını editleyin
[b]takeown /r /d e /f *
@pause [/b]
[/quote]
birazdaha konuyu açabilirmisin ???

takeown /r /d e /f *
@pause
bu dosyanın uzantısı peki ne olacak