Jump to content

James Blunt Türkiye'de

NoobAccountant
 Share

Recommended Posts

[img]http://i.sabah.com.tr/sbh/2011/06/20/Haber/41002762287.jpg?84210226313[/img]

[i]İngiltere'nin en ünlü müzisyenlerinden James Blunt, İstanbul ve İzmir'de iki konser vermek için Türkiye'ye geliyor. Müzisyen, "Şarkılarımda hep gizlediğim romantik hislerim var," diyor
İngiltere'nin son yıllarda müzik dünyasına armağan ettiği en büyük isimlerden olan James Blunt, İstanbul ve İzmir'de birer konser vermek için Türkiye'ye geliyor. Uzun yıllar İngiliz ordusunda görev yapan ve 2002'de çocukluk hayalini gerçekleştirmek için ordudan ayrılarak müzik dünyasına atılan Blunt, yedi yıllık kariyerine iki Brit, iki World Music, iki MTV Video Müzik Ödülü, bir MTV Avrupa Müzik Ödülü ve beş Grammy adaylığı sığdırdı. Albümleri milyonlar satan ve Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında sayısız hayranı bulunan şarkıcı, UNILIFE organizasyonuyla 24- 25 Haziran'da gerçekleştirilecek konserleri öncesinde SABAH'a konuştu.[/i]

[b]- Albümleriniz milyonlarca satıyor ve pek çok kişi şarkılarınızla ilan-ı aşk ediyor. Başarınızın sırrı ne? [/b]
[i]- Elbette güzel bir his ama şan, şöhret gibi kavramları fazla ciddiye almıyorum. Duygularımı şarkılara döküyorum ve bu şarkıları konserlerimde sevenlerimle birlikte hep bir ağızdan söylüyoruz. Bundan daha mutluluk verici bir şey olamaz! Diğer yandan başarımın sırrı yalnızca samimi duygularımı yansıtan şarkılar yapmam. Dinleyicilerimle umutlarımı, sevinçlerimi, üzüntülerimi, hayal kırıklıklarımı ve hayallerimi paylaşıyorum. Hissetmediğim duygulara şarkılarımda asla yer vermiyorum.[/i]

[b]- İlk albümünüzü piyasaya sürdüğünüz yıl olan 2004'ten bu yana tarzınızda nasıl bir değişiklik oldu?[/b]
[i]- 2004'te çıkan Back to Bedlam, masum ve naif bir albümdü. Daha karanlık bir havadaki ikinci albümüm All the Lost Souls'da daha büyük bir grupla çalıştım. Son albümüm Some Kind of Trouble ise bambaşka bir yapıya sahip ve kariyerimin yeni boyutunu temsil ediyor. Bu albümü hazırlarken kendimi daha özgür hissettim. Daha sıcak, daha hareketli, daha enerjik ve sahnede çalması çok daha zevkli şarkılar besteledim. [/i]

[b]- Müzik dünyasına adım atmak isteyen pek çok kişi sizden ilham alıyor. İlham kaynaklarınız kimler?[/b]
[i]- Etkilendiğim müzisyenlerin hepsini sayarsam başka sorulara vaktimiz kalmaz. Ama Linda Perry, Neil Young, Leonard Cohen, Paul Simon, Tim Buckley ve oğlu Jeff Buckley gibi isimler müziğimin gelişiminde büyük pay sahibi. [/i]

[b]- Üzerinize yapışmış 'romantik şarkıcı' imajı var. Gerçekten söylendiği kadar romantik misiniz? [/b]
[i]- You're Beautiful şarkımın büyük başarıya ulaşması bu imajın yerleşmesine neden oldu. Aşka ve duygulara çok değer veriyorum, ama sanıldığı kadar romantik değilim. Benim farkım insanların çoğu zaman dile getiremediği romantik duyguları, şarkılarım aracılığıyla rahatça dile getirebilmem. [/i]

[b]'AHMET ERTEGÜN BİR DÂHİYDİ' [/b]

[b]- Türkiye'de ilk kez sahne alacaksınız.[/b]
[i]- Türkiye hakkında ciddi bir bilgi birikimim var. Ülkenizin doğal güzellikleri çok ilgimi çekiyor. Bir gün fırsatım olursa tatil için de gelmek isterim. Diğer yandan müzik dünyasında en çok saygı duyduğum ve hayran olduğum isim Ahmet Ertegün, yani bir Türk! O tam bir dahiydi. Huzur içinde yatsın. Ayrıca İstanbul'a ilk kez geleceğim için çok heyecanlıyım. Umarım hayranlarım beni yalnız bırakmazlar. Bekle beni İstanbul![/i]

[b]Kaynak:[/b]
[quote]http://www.sabah.com.tr/kultur_sanat/muzik/2011/06/20/romantik-duygularim-sadece-sarkilarda-dile-geliyor[/quote]