Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ipad2 Harita Uygulaması

acipinarli
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bugün bir ipad2 sahibi oldum. size bir sorum olacaktı. uygulamalarında haritalar vardı girdim google map yüklendi ve yol tarifi al deyince hedefi sordu aksaray yazdım ve tamam dedim haritayı çizdi içimden dedim nereden çıkacağımı nereden bildin Allah bilir avrupadan gösteriyordur. neyse haritayı küçülttüm ve şoke oldum direk olara evimin önünden başlamış ve aksaray merkeze google mapsteki gibi yol çizmiş. acaba bunu nasıl yaptı bu icat bilen var mı?

ufak bir detay: wi-fi a bağlanmadan haritaya girdiğimde yüklememişti haritayı. bağlandıktan sonra yükledi tamam ama tam onumumu nereden buldu?

mobil cihaz olduğundandır yani
3G Falan Vardır Veya Wi-Fi İle Girdiğin Modemin IP Adresinden Bulmuştur Buna Şaşmaman Lazım Arkadaşım :)
Benim Bir Bedava Sitem Var (En Basit Örnek) Ip Görüntülemede Google Maps Ten Şehirleri Gösteriyor Veya Bazı Sitelerde De Çeşitli Şekilde Var :)

Hayırlı Olsun Kaça Aldın?
Yurt Dışı Mı? Yurt Dışı İse Kaçak Mı? :)

öcelikle hayırlı olsun.bende bir ipad 1g kullanıcısıyım. bu teknolojiye konum servisleri deniyor ve gprs üzerinden çalısıyor yanı wifi yada 3g olmaksızın uydudan direkt konumunuz belirleniyor. :rolleyes:

Arkadaslar gps teknolojisi biliyorum ama iPad özelliklerinde gözden bahsetmiyor ve 3g li değil sadece wi-fi var. İpden tam adresi buluyorsa ona lafım yok. Ama çok garibime gitti. İpden adres tespiti bildigim kadarı ile yasal izinle bulunuyor.

[quote name='korkusuz_korkak' date='24 June 2011 - 18:33 ' timestamp='1308940437' post='1034958']
öcelikle hayırlı olsun.bende bir ipad 1g kullanıcısıyım. bu teknolojiye konum servisleri deniyor ve gprs üzerinden çalısıyor yanı wifi yada 3g olmaksızın uydudan direkt konumunuz belirleniyor. :rolleyes:
[/quote] Allah razı olsun arkadasım.
Bu cihazda gprs alıcı var mı?benim bu cihaz ipad2 16gb wifi olarak geçiyor. 3g yok ama gprs var mı isin açığı bqilmiyorum zaten iPad hayalim yoktu hiç aklımın ucunda bile. Secimde TRT 10 ad hediye etti biride bana kısmetmis.