Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Microsoft .net Framework Aıo Addon / Şubat 2014

ZEUS__
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

yapabilsem de acil yapamam ki yaptığım addonu neredeyse nete 1 ay sonra yükleyebildim..

script yalnızca x86 xp sürümünü destekliyor. maalesef elimden gelen bir şey yok. scripte güncellemeleri ekliyorum ve kendi paket yapıyor. ben pek bir şey yapmıyorum. sizin için kısa bi araştırma yaptım ancak windows xp için x64 addonu başka yerde de bulamadım nette. ryanvm.net'te biri sormuş ancak @ricktendo bile başka sorusuna cevap vermiş ancak x64 için es geçmiş. kıyıda köşede yapan vardır belki ben göremedim.

Net Framework 4'ü yapabilme imkanın olursa çok iyi olur.

4 ve 4,5 katılımsızları için @ricktendo'dan özel izin aldığım için wincertte yayınlıyorum yalnızca.

http://www.wincert.net/forum/topic/10647-net-framework-4-full-x86x64-9-temmuz-2013/

http://www.wincert.net/forum/topic/10648-net-framework-45-full-x86x64-12-temmuz-2013/

şu bat dosyası ile yapabilirsin.. firefox için kendi kullandığım bat dosyasından yararlandım. örnek olması amacıyla koyuyorum.

vistada durum ne bilmiyorum.

windows 7 de net framework 3,5 gömülü geliyor.

windows 8 de net framework 4,5 gömülü geliyor, net framework 3,5 için bileşenlerden açmak gerekiyor ya da dism komutu ile açılabiliyor sonradan.

x.bat olarak kaydet, çalıştır.

ver | find "5.1" > nul
if %ERRORLEVEL% == 0 goto ver_xp

ver | find "6.0" > nul
if %ERRORLEVEL% == 0 goto ver_vista

ver | find "6.1" > nul
if %ERRORLEVEL% == 0 goto ver_7

ver | find "6.2" > nul
if %ERRORLEVEL% == 0 goto ver_8

echo Machine undetermined.
goto exit

:ver_xp
REM :Run Windows XP-specific commands here.
dotnet35.exe
goto exit

:ver_vista
REM :Run Windows vista-specific commands here.
dotnet4.exe
goto exit

:ver_7
REM :Run Windows 7-specific commands here.
dotnet4.exe
goto exit

:ver_8
REM :Run Windows 8-specific commands here.
dotnet45.exe
goto exit

:exit
EXIT

windows xp net framework 4,5 desteklemez. en son 4'ü kurabilirsin. bat dosyası ile şartlar olmadan birleştirince dotnet 4,5 xp desteklemediği için normal kurulum dosyaları kurulmuyor ancak dil paketleri sonradan pakete dahil edildiği için xp vs. farketmeden kuruluyor sanırım. böyle yaparsan windows 7ye kurduğunda da dotnet 4ü kurar, 4,5 exesi çalışınca 4ü kaldırır, 4,5 kurulur ancak 4ün dil dosyaları kalır.

Peki ustam win7 bilgisayarda aynen dediğin gibi oldu 4.5'u kurunca 4ü komple kaldırdı ve sadece 4.5 kaldı.

Bu sistem için yeterli midir acaba ?

Microsoft .NET Framework 4.5

Microsoft .NET Framework 4.5 TRK Language Pack

Bunlar haricinde hiçbir netframework yok.(Sistem Win7)

Edited by digitall

yani olmayacak şeyler yapmaya çalışınca olur herşey. 4,5, 4ü de kapsıyor.   windows 7 de zaten net 2 ve 3,5te açık halde geliyor. dolayısıyla yeterli. ben o şekilde her makineye kuruyorum ve sorun çıkmadı şimdiye kadar. çok spesifik işler için başka bir şey lazım olan kendi kurar zaten elle.

• 3 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra...

Üstat net framework 4.5.1'i bu ay güncelleyecek misin?

Sisteme ekleyeceğim de...

güncellendi, bu ay cd yaptıktan sonra güncellendi diye yapmaya elim gitmedi ancak yaptım.

http://www.wincert.net/forum/topic/10648-net-framework-451-full-x86x64-19-ocak-2014/

Ek:

Burdaki konuyu Ekim 2013 için güncellememişim. Ekim 2013 addon linkleri eklendi.

Edited by ZEUS__

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Merhaba Zeus,

Windows XP için Net.Framework 1'den 4'e hepsinin olduğu bir paket yapabilir misin?

istediğini katılımsız bölümünde yapan arkadaşlar var, açıkçası ayıracak vaktim yok bu ara. aslında basitçe bu 3,5 paket ile wincertte paylaştığım 4ü arka arkaya çalışacak şekilde 7zip ile kendiniz de az bi bilgi ile yapabilirsiniz..

• 4 hafta sonra ...