Jump to content

8 Gb Ram Var Fakat Performans Alamıyorum

hawk_2
 Share

Recommended Posts

[quote name='blnt44' date='04 July 2011 - 21:35 ' timestamp='1309815343' post='1040792']
bu dediğim hdd yarı ssd :D
içinde 4gb lık bir ssd bölümü var o bölümü sadece ön yüklemelerde kullanıyor bu yüzden baya bi fark oluşuyor ssd lere yaklaşan bir fark :)
[/quote]

Ben video için yazmamıştım yukarıdaki mesajı :D Olsun açıklamada iyi olmuş üstüne.. :)

[quote name='hawk_2' date='04 July 2011 - 00:08 ' timestamp='1309730923' post='1040283']
Verimden Kastım Bazı Arkadaşlar Yazmış Örneğin Bir Kopyalama İşini Normalde Daha Hızlı Yapması Gerekiyor.Sanki Daha Yavaş Çalışıyor Gibi.Bunu size nasıl anlatabilirim bilmiyorum.Ama işte deidğim gibi demin yaklaşık 10 ar partlık toplamda 50 partlık dosyayı çıkar dedim.Hepsini aynı anda.Çıkarmaya Başladı.Bu arada windows'un kurulu olduğu diskde değil.Bu aradada bir firefox açayım derken pc acayip yavaşladı firefox penceresi gelmedi gibi bişeyler oldu.Ben daha iyisinin olabileceğini düşünüyorum.
[/quote]

Rar dosyaları rame ihtiyaç dosyaların arşivden çıkarılırken bilgisayarın kasmasının HDD ile pek ilgisi yok diyebilirim. 8 gb lık ramle o kadar partı çıkarmanız normal + firefox un ne kadar ram harçadığını zaten çoğumuz biliyoruz o yüzden de sıkıştırılmış dosyayı çıkarırken firefoxun geç açılması yada çıkarma işlemi bitince açılması tamamen ramle alakalı. Kopyalama işlemi ise hdd ye bağlı okuma-yazma-transfer hızı,dönüş .vs kısacası sizin sorun dediğiniz olay HDD ye bağlı ve HDD'niz piyasadi normal bir harddisk özelliklerine sahip. O yüzden "8 gb ram varken neden böyle sorun yaşıyorum" gibi şaşırmayın yada sorunu ramlare bağlamayın ( elimden geldiğince detaylı açıklamaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir)

Hocam Sistem Masaüstü.Laptop Olarak Anlayanlar Var Sanırsam.Bu Yüzden Birkaç Arkadaş Notebook HDD 'si önermiş.Onların Masaütü olanları içinde aynı performansı verir mi ? O yüzden sormak istiyorum.Birde Mantıklı Bir HDD Sizce Ne Olabilir ?