Jump to content

2. El Samsung Galaxy S 9000 (800 Tl Nasıl?)

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.phonegg.com/Samsung/I9000-Galaxy-S-8GB/Samsung-I9000-Galaxy-S-8GB-1.jpg[/img]

Bir arkadaşıma yurt dışından Samsung Galaxy S 9000 cep telefonu gelmişti.
Kendisi bu telefonu yaklaşık bir aydır kullanıyor. Paraya sıkıştığı için satmak durumunda ve bu telefona ben talip oldum.
Bu telefon yurt dışından gelir gelmez ilk işi telefonu açtırmak oldu. Ayrıyeten telefona en son güncelleme ve root işlemi yaptırdı.

Fakat aklımı karıştıran birkaç soru var

[size="3"][color="#0000ff"]Bu telefonu bana 800 tlye satacak sizce bu fiyat uygunmu?[/color][/size]
Ben bu telefonu alırsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım.
Garanti durumu zaten geçerliliğini yitirmiş oluyor bu sorun değil. Benim için :)

Ama telefon çok temiz. Sadece telefon yurt dışından geldiği için beni biraz tedirgin etti.
[size="3"][color="#0000ff"]Daha önce samsung galaxy ace s5830 modelini alacaktım 700 tlye sonra karşıma bu çıkınca bunu almak istiyorum. [/color][/size]
[size="6"][color="#0000ff"]Sizce almalımıyım!!![/color][/size]

Edited by &ULTİMATE&

reklam olarak algılamayın ama piyasanın en ucuz android telefonları burada:
http://www.androidtelefonlari.com

ayrıca root ya da sürüm güncelleme işlemleri için ek para vermene gerek yok, 2 ay önce galaxy tab aldım indirimden türkcell getirdiği için içini bir sürü gereksiz şeyle doldurmuş ve marketi bile kısıtlamış 2.3.3 yükledim her şey çalışıyor şimdi.
şunu da belirteyim, telefonun yurtdışı fiyatı 500-600 dolar civarı, kuzenim kendine 750 TL'ye almış amerikadan bu fiyata 2. el olmasına rağmen adamın karı büyük

Edited by muharremerd

[quote name='muharremerd' date='05 July 2011 - 13:51 ' timestamp='1309863100' post='1040985']
reklam olarak algılamayın ama piyasanın en ucuz android telefonları burada:
http://www.androidtelefonlari.com
[/quote]

Bu siteyi bende biliyorum fakat +KDV fiyatı bı sitede 890 TL+ulaşım beleli 10tl toplam 900 tl. ROOT ve Son güncellem Ve uygulamalar yok

Benim ise şu an sadece 700 tlm var 100 Tl de bulup buluşturup öyle alacağım.
Yani 700 ün üzerine birden 200 tl koymam biraz zor :)

+ alacağım telefona root yapılmış orjinal ücretli uygulamar yüklenmiş Navigasyon oyunlar v.s Ve son güncelleme uygulanmış

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='05 July 2011 - 10:56 ' timestamp='1309863399' post='1040989']
Bu siteyi bende biliyorum fakat +KDV fiyatı bı sitede 890 TL+ulaşım beleli 10tl toplam 900 tl. ROOT ve Son güncellem Ve uygulamalar yok

Benim ise şu an sadece 700 tlm var 100 Tl de bulup buluşturup öyle alacağım.
Yani 700 ün üzerine birden 200 tl koymam biraz zor :)

+ alacağım telefona root yapılmış orjinal ücretli uygulamar yüklenmiş Navigasyon v.s Ve son güncelleme uygulanmış
[/quote]

http://www.androidtelefonlari.com sitesinde root+son android versiyonu seçeneğini seçince fiyat 1000 tl ye fırlıyor :)

[code]http://www.telpa.com/?samsung=i9000[/code]
android telefonlarındaki telefonlar hem garantili hem de ucuz, ne olur ne olmaz, işi şansa bırakmamak lazım bence, garanti şart
@root dediğin sadece sadece 1mb'lık bir program
@navigasyon ve diğer programlar bildiğin üzere nette tonlarca, markette bedava
@son android güncellemesini de yapmak sadece 15-20 dakika sürüyor, bu olayı anlatan bir sürü site var.
[code]pandaapp.com[/code]

Edited by muharremerd

[size="3"][color="#0000ff"]Arkadaşlar yurt dışından gelmiş olması ülkemizde bir sorun oluştururmu?
Mesala ben bu telefonu tekrar satmak istesem bir sıkıntı yaratırmı?[/color][/size]
[size="3"][color="#0000ff"]Satarken yurt dışından geldiği anlaşılabilirmi?[/color][/size] :)

[quote name='&ULTİMATE&' date='05 July 2011 - 11:26 ' timestamp='1309865210' post='1041013']
[size="3"][color="#0000ff"]Arkadaşlar yurt dışından gelmiş olması ülkemizde bir sorun oluştururmu?
Mesala ben bu telefonu tekrar satmak istesem bir sıkıntı yaratırmı?[/color][/size]
[size="3"][color="#0000ff"]Satarken yurt dışından geldiği anlaşılabilirmi?[/color][/size] :)
[/quote]

Neden sorun olsun ki. Sen onu satarken bakacakları tek şey çalışmasında sorun varmı yokmu, temizliği ve birde imei sorgusu..

[quote name='bates54' date='07 July 2011 - 13:54 ' timestamp='1310036089' post='1042102']
imei numarası işlenmemişse türkiyede kullanamazsın.işini sağlama al. aşağıdaki siteden kontrol et

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php
[/quote]

Pasaportla açtırıldımı kullnılamzmı?
Birde devamlı kullanabilmek için pasaportla bir kere açtırmak yeterlimi?

[quote name='&ULTİMATE&' date='07 July 2011 - 10:58 ' timestamp='1310036311' post='1042105']
Pasaportla açtırıldımı kullnılamzmı?
Birde devamlı kullanabilmek için pasaportla bir kere açtırmak yeterlimi?
[/quote]

Bir kere açtırdınmı yeterli başka işleme gerek yok imei için.

[size="3"][color="#008000"]@Seco_can_can[/color][/size]
İyi ucuza almış bu model olduğuna emimisin?
Birde telefonun başka bir sorunu varmıydı?

Edited by &ULTİMATE&

2 yıl distribitör garantili sıfır faturalı 899 tl biraz araştırsaydın bunu görürdün zaten garantisi olmayan ürün alınmaz ayrıcca telefon kaçak durumda kısacası arkadaşın sana kakalamaya çalışıyo çünkü bigün o tel ya bozulur yada kapanır elinde patlar ;)

Edited by lostkid35

[quote name='lostkid35' date='10 July 2011 - 14:21 ' timestamp='1310300485' post='1043904']
2 yıl distribitör garantili sıfır faturalı 899 tl biraz araştırsaydın bunu görürdün zaten garantisi olmayan ürün alınmaz ayrıcca telefon kaçak durumda kısacası arkadaşın sana kakalamaya çalışıyo çünkü bigün o tel ya bozulur yada kapanır elinde patlar ;)
[/quote]

galaxy s sıfır 900 tl olduğuna emin misin optimus black desen neyse de