Jump to content

Divx Formatı .avi Formatını Destekler Mi?

cihat95
 Share

Recommended Posts

Öncelikle konuya uygun başlık bulamadım üzgünüm. Ayrıca bu bölümün benim soruma uygun olduğundan emin değilim ancak en uygun yer burası diye düşündüm.

Arkadaşlar ben bir portable dvd player almayı düşünüyorum ancak alacağım dvd player .avi formatını desteklemesi gerek. Sanal marketlere baktım dvd playerların genellikle .divx formatlarını desteklediğini gördüm. Acaba .divx formatını destekleyen bir player .avi formatını da açar mı? Çok araştırdım bulamadım tek çarem bu site. Sorumun yanıtını alacağımdan eminim. Hayatınızdan çaldığım birkaç dakika için özür dilerim...

Kardes gercekten guzel soru. Cogu kisi boyle detaylari bilmiyor ve sonra yanlis mal satin alip ah ediyor. Avi sadece bir dosya adidir. Butun avi dosyalar ayni codecle yapilmaz. Genel olarak divx, xvid, h.264 ve mpeg4 kullanilir. Bir dvd player divx destekliyorsa divx, xvid ve mpeg4 codecli avi filmlerini sorunsuz oynatabilir. Ancak sorun genel olarak h.264 codeginden cikiyor. Bir dvd player alirken uzerinde divx ve mp4 yazmasina dikkat edin. Boyle urunleri alin. Bunu yapmazsaniz sadece klasik vcd ve dvd filmleri izleyebilirsiniz. Verdiginiz paraya yazik olur...

[quote name='ali_63kal' date='07 July 2011 - 19:16 ' timestamp='1310066165' post='1042374']
.divx diye bir uzantı yok ki.avi zaten onunda uzantısı.
[/quote]

Divx ve xvid diye formatlar vardır. Bunlar genelde avi formatlarıdır

BR3, arkadaşım sen mp3 playerı nereye takıyorsun?

Edited by yasak_ask

[quote name='cihat95' date='07 July 2011 - 21:58 ' timestamp='1310075919' post='1042525']
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Artık içim rahat alabilirim.
[/quote]

divx formatınıda açar, xvid formatınıda açar, avi'yide açar.

[quote name='ali_63kal' date='07 July 2011 - 21:16 ' timestamp='1310066165' post='1042374']
.divx diye bir uzantı yok ki.avi zaten onunda uzantısı.
[/quote]

Avinin çözücü codec'i divx doğrudur ama .divx uzantılı filmler var.