Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Facebook A Konulacak Sözler

burak29
 Share

Recommended Posts

Merhaba ArkadaşLar Şu ana dek paylaştığım güzel sözleri tnctr deki arkadaşlarımada önereyim onalrdan paylaşsın diye koyuyorum yardımcı olabldysem ne mutlu bna (:

Haykırdım ama isyan Etmedim...AğLadım ama belli etmedim Çaresizdim ama Pes etmedim Sensizdim ama asLa"senden'' vazgeçmedim..

‎# Demiştik yα hαni Seninle Aşkımız Bir Film Gibi ; Perde Arkαsındαnmı
Yαptın bu Kαhpeliği ?

Bayanların eli neden öpülür?
İngiliz Erkegi: Saygıdan...
Alman Erkegi: Deger verildigi için...
Türk Erkegi: Bi yerden başlamak lazım abi...:p :D

‎______╠♥╣╠♥╣╠♥╣чüяєğiη vaяSa кaяşıLıкSız da SєvєяSiη.
______╠♥╣╠♥╣╠♥╣вєкLєηтiSiz..
______╠♥╣╠♥╣╠♥╣кσякuη ηє σLaвiLiя кi?
______╠♥╣╠♥╣╠♥╣кaчвєтмєк мi?
______╠♥╣╠♥╣╠♥╣hєp чaLηız dєğiL мiчdiк zaтєη..

Çok defa terkedildim, ama üzülmüyorum çünkü bu kaderimdendir. ama asla terkeden olmadım bu da benim karakterimdendir…

Ucuz kızlar bir erkeğin altında , kaliteli kızlar bir erkeğin aklında .Sabahlar.

Türkce yi "Böyle Kazandık" > "Bhöyle Khaypedioruz."

Eskiden ekmegini taştan çıkaran kadınlara rastlardık. şimdikiler erkekleri baştan çıkarmakla meşguller... ;)

Bir kere seviceksen bir daha silmeyeceksin,bir kere sileceksen bir daha sevmeyeceksin...

cihanda aşık-ı mehcur sanma rahat olur, neler çeker bu gönül söylesem şikayet olur..."

Kaybetmekten korkma;bişeyi kazanmak için bazı şeyleri kaybetmelisin.Ve unutma kaybettiğinde değil,vazgeçtiğinde yenilirsin...

Gideceksen Bahane Bulmadan, Çamur Atmadan Git! Adam Gibi Sevmedin Bari Adam Gibi Hayatımdan Çek Git...

Facebook biLe inanmıyor aşka
'♥' siyah kaLp mi oLur Lan ?

Ben O'nα Hαyαtımdα Bαşrol Teklif ettim... O Sevişme Sαhnelerinde Figürαn Olmαyı Tercih Etti . !

- Özlemin tarifi yok , Kim ne demisse sebebi çaresizlik , Yanimdayken bile sana doyamazken nasl anlatlır ki senszlik. .

Sen bazen dudağımdaki gülücük, bazen yüreğimdeki ateş bazen gözümden akan yaşsın ama her zaman küçük kalbimde en büyük parçamsın..

Kural bu: En çok seven, hep en önce terkedilir. Unutma; Vedalar acıtsada, bazen gitmek gerekir.

Unutma; Onu artık unuttum demek, bir kez daha hatırlamaktır aslında

“Gözlerinin kahvesinden koy ömrüme,
Kırk yılın hatrına " SEN " kalayım...”

"Tamam kabul ediyorum; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, Peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?"

GiTmesiNi BiLeceKsiN KiMi zamaN..
aRKaNa BiLe BaKmadaN!!! Ve Kimi zaMaN
söyLeyeceKsiN ''sevDiğiNi''; çoK qeç KaLmadaN..

Göremezler... İzin Wermessem Üzemezler... Çözemezler... Benim Bir Düşüm War ki Asla Bilemezler...!!!

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

Bütün dünyayı bir erkek yönetir. O erkeği de bir kadın.

Kapına geldim ve ben olmaktan vazgeçtim, sen 'kim o' de yeter ki. Çünkü; kim olmamı istiyorsan o olmaya geldim..

‎"Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni".

Seyahatta cam kenarı sanki yalnızların yeridir. "Çünkü aslında orası, başını koyacak omuz bulamayanlar içindir"...!!

‎~ Hєr İηSaη ßir RomaηDır , ßiraz KaнramaηDır , Güη qєLir AηLar Ki ,, Eη Çoк HarcaDığı Şєч HaчaLLєri DєğiL ZamaηDır ( ! )

O'nu görmediğim zamanlar yüreğim parçalanıyor bazen, ölür gibi oluyorum..
Siz 112'yi arayacak olursunuz ama;
Aradığım yüz, O'nun ki.

‎~ hєя qєćєη Sєηi Sσяuγσя ßάηά. ηє ßuLuγσяSuη σηdά diє ! ćєωάßı ćσк ßάSiт кєηdiмi ~

‎~ Kapı açıLır sen yeter ki vurmayı biL ! ... Ne zaman mı BiLemem ! Yeter ki o kapıda durmayı biL...!~

‎~ Laмвadaкi ćiη GiвiSiη Düятмєdєη GєLємiγσяSuη Kєηdiηє ,, Çσк мu Şєγ iSтєdiм Laη ! Sadєćє €LLєηмєdєη GєL Dєdiм . . .

~ ''Muм'' OLмaҝ ҜoLaЧ DεqiL ,, Işıҝ Saςмaҝ İςiη Όηcε ''Чaηмaҝ'' GεяεҝiЯ

Aslında her kalbin üzerinde ' lütfen bulmak istediğiniz gibi bırakın ' yazmalı..

~ Ήayaтı ЯεЅίм ΘLaяaκ ÇizSεydiм Єqεя ,, Sεηі Яεηκ 'Li Çizεяdiм ''ŞεяεҒ 'sizLiqiη'' GöяüLмεyε Dεqεя ( ! )

Sen Bana Değil Sadece Sana Olan Duygularıma ihanet ettin Sen Kalbimi Değil Sadece nefretimi Seçtin!

Benden Sonra Hayat Sana Kötü Koymuş...
BirzamanLar OrtaLığı Yakan GozLerin SoLmuş..

“Öyle bir seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, Seni gözleriyle bile aldatmayacak”.

“Aşka uçma kanatların yanar...” Sadi Şirazi
“Aşka uçmadıktan sonra kanatlar neye yarar...” Mevlana
“Aşka vardıktan sonra kanadı kim arar...” Yunus Emre

“Hadi yaramı sarmaya merhemin yok
Yalandan da olsa gönül alamaz mısın?...”

[Hz. Mevlana]

“Meğer ne doldurulmaz bir derinlikmiş yokluğun. Kaderde bu sensizlik de
varmış. Her insanın yüzünde sana benzeyen bir şey aramak da varmış”.

Birisi Ne Yapıyorsun Dediğinde "Hiç" Diyorum Ama bilmiyorlar ki ;
H 'ayatın
İ 'çinden
Ç 'ıkamıyorum

Birgün ayrılırsan sevdiğinden,yaş akmasın gözlerinden,sitem etme değmez,gerçek seven zaten terk etmez...

GiTsendE arTk beni baqLamaz ,hani bi Laf vardr ya ,Kendi dùşen aqLamazZ ....

Kız dedıgın İstanbul gibi olmalı ~ Fethi zor, Fatıh'i tek .

Talibim çok diye sevinme.. Ucuz malın alıcısı çok olurmus

Başka gezengenlerde de hayat var mı diye merak ederiz, Sanki bu gezegende yaşamayı becerebilmişisiz gibi;)

Dün bi şarkı çıktı radyoda, yarısına ben eşlik ettim yarısına gözlerim. Söylemek çok acıtıyor ama "Ben seni çok özledim"

ikimizde aynı şeyi düşünüyoruz ben seni sen ise kendini..

Deli yanlarım var.. Esmesede hep içimde bir Rüzgar. Ne sandın beni yıkılırmıyım.. Bana sökmez bu fırtınalar.!!!

‎- Sen Piyonsun Ben Şah , Ben seni kaybedersem iki puanım qider.. Sen Beni kaybedersen Oyun BİTER.

Kapına geldim ve ben olmaktan vazgeçtim, sen 'kim o' de yeter ki. Çünkü; kim olmamı istiyorsan o olmaya geldim..

Hiç gitmicekmiş gibi severler . Hiç sevmemiş gibi Giderler !

‎*..ŞuaNDa saNa saRıLıyoR oLmaM qeReKiyoRKeN qeLmiş buRaDa ayRıLmaKTa , seNi özLemeKTeN BaHseTmem peK KomiK oLacaK BeLKiDe aMa çoK özLeDim... öyLe çoK özLeDiMKi ,
etRafımda HeRKesi seN sanıyoRum TaKi
KoKuNu aLaNa KaDaR.. O KoKuyu aLdığıM aN BiTiyoR HeRşey, KimSe ''SeN'' KoKmuyoR işTe sevqiLim..~♥

Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi, ümit etmeyi. Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye…

Konu$acaksan öyLe ßir Konu$ki Inanayim ağLatacakSan öyLe ßir ağLatti Susmayayim GidecekSen öyLe ßir Gitki öLümü Unutayim Ama SevecekSen öyLe ßir Sevki Konu$sanda GitSende AğLatsanda Seni ¬Yüreğimde Yaşatayim

GüzeLLiğine Güvenme Bir SiviLce Yeter.. MaLına Güvenme Bir KıvıLcım Yeter.. RABBİNE Güven "O" Her Şeye Yeter..

[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]GiTsendE arTk beni baqLamaz ,hani bi Laf vardr ya ,Kendi dùşen aqLamazZ ( baqlamaz değil bağlamaz, d[/font][/color][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]ùşen değil düşen, [/font][/color][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]GiTsendE arTk değil Gitsende artık , Laf değil laf )
gereksiz ünlemler üç noktalar yırtık dondan fırlayan büyük harfler. ve bu sözler artık eskide kaldı. duygusal ergenlerin devri fazla kalmadı hepsini ezberlediler.
ama yinede emeğine saygı.[/font][/color]

[quote name='Lastman' date='08 July 2011 - 20:01 ' timestamp='1310148081' post='1042978']
bu sözü paylaşmadan önce okusaydın keşke.
[/quote]

ordaki gizli msjı farketmedın galıba, yenı nesil türkçeyi şekilden şekle sokuyor
Türkce yi "Böyle Kazandık" > "[color="#FF0000"]Bhöyle Khaypedioruz[/color]."(böyle kaybediyoruz)

[quote name='6489426' date='08 July 2011 - 20:05 ' timestamp='1310148313' post='1042983']
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]GiTsendE arTk beni baqLamaz ,hani bi Laf vardr ya ,Kendi dùşen aqLamazZ ( baqlamaz değil bağlamaz, d[/font][/color][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]ùşen değil düşen, [/font][/color][color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]GiTsendE arTk değil Gitsende artık , Laf değil laf )
gereksiz ünlemler üç noktalar yırtık dondan fırlayan büyük harfler. ve bu sözler artık eskide kaldı. duygusal ergenlerin devri fazla kalmadı hepsini ezberlediler.
ama yinede emeğine saygı.[/font][/color]
[/quote]

valla çok güzel özetlemişsin :)

ya faceye anlamlarına uyarak koyarsınız sizde belliki kurallara uygun yazıyosunuz siz ben gencim kafama göre oky :)

6489426" senin yaşın kaç ? şmdiki gençelrin hepsi böyle yazıyor

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Yaşar
flood mesajlar birleştirildi

[quote name='burak29' date='08 July 2011 - 21:40 ' timestamp='1310150404' post='1043010']
[/quote]

sana kaç yaşında birisi lazım ?
şimdiki gençlerin hepsinin nasıl yazdığının hiç bir önemi yok. önemli olan senin Türkçe'ye karşı olan sorumluluklarını yerine getirip getirmemen. tabiki sana eline sözlük alarak konuş demiyoruz ama '' phen, NaBeR , qanqa'' tarzı kelimeler Türkçe'ye hakaret niteliğindedir herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

[quote name='burak29' date='08 July 2011 - 21:40 ' timestamp='1310150404' post='1043010']
[/quote]

Bende genç bir insanım (17) ama hayatımda böyle saçma şeyler yazmadım.Yazanlar da bana göre özentidir,asosyaldir,karşısındakine sölyemek yerine bu yolla anlatmaya çalışıyorudur .Ama yazanlara da saygım var tabi herkes istediğini yazabilir.

[quote name='HighDamage' date='08 July 2011 - 21:54 ' timestamp='1310151262' post='1043021']
Bende genç bir insanım (17) ama hayatımda böyle saçma şeyler yazmadım.Yazanlar da bana göre özentidir,asosyaldir,karşısındakine sölyemek yerine bu yolla anlatmaya çalışıyorudur .Ama yazanlara da saygım var tabi herkes istediğini yazabilir.
[/quote]

bence herkes istediğini yazamaz. eğer bu dili kullanıyorsa bazı kurallara uymak zorundadır. sorumluluklar vardır.

ben zaten düzgün yazıyorum kardeşm face de ayrıca 17 yaşnda olan arkadaşım sen düzgün brisisin diğerleri kötü gençelr dediysem ben onlardan değilim ben düzgün yazıyorum iananmayan girsin faceme baksın öyle phen lagalı lugalı yazmıyorm yani :) neyse yazdığıma 1000 pişmanım :)

[quote name='6489426' date='08 July 2011 - 22:26 ' timestamp='1310153203' post='1043041']
bence herkes istediğini yazamaz. eğer bu dili kullanıyorsa bazı kurallara uymak zorundadır. sorumluluklar vardır.
[/quote]

O anlamda söylemedim zaten yani ben yazmıyorum yazan da yazsın benim düşüncem kötü yönde yazanlara karşı sadece bunu demek istedim tabi ki kurallara uymak zorunda.

[quote name='burak29' date='09 July 2011 - 00:28 ' timestamp='1310160498' post='1043117']
ben zaten düzgün yazıyorum kardeşm face de ayrıca 17 yaşnda olan arkadaşım sen düzgün brisisin diğerleri kötü gençelr dediysem ben onlardan değilim ben düzgün yazıyorum iananmayan girsin faceme baksın öyle phen lagalı lugalı yazmıyorm yani :) neyse yazdığıma 1000 pişmanım :)
[/quote]

Teşekkürler yanlış anlamışım o zaman özür dilerim teşekkürler açıklama için :D

Öyle zengin bir eş istiyorum ki cebinde beş parası bile olmasın yüreğinde ALLAH korkusu çeyizin de de sadece KURAN'I KERİM olsun

Bir sorun yoktu aslında; sen oltana birazcık AŞK taktın, bense aşk'a acıkmıştım sazan gibi atladım....

Sevmeyi bilmiyosan kullanma o iki kelimeyi! Yani ne sen kirlet ağzını o sözle. Ne de o söz ağlasın kimin eline düştüm diye...

Ölümsüz bir aşk istiyordum, Bende namaza durdum . . .

"Git'' diyorsun da olmuyor işte, her şeye rağmen gidemiyor insan. Ben de sana sev diyorum mesela, sevebiliyor musun ?

Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen.

Pişman değilim, kırgınım biraz ama üzülmüyorum. Çünkü gittiğinde yeni birşey öğrendim: artık her 'Seviyorum' diyene inanmıyorum

Eski Zamanlardaki Gibi Olsa Aşklar...Kız Sevdiği Erkeğin Elini Tutmaya Utansa, Erkek Sevdiği Kızın Gözlerine Bakmaya Kıyamasa

Başarmak zordur, kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma; yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir.

Sevginin yaşı, cinsiyeti ya da kuralları yoktur. Kadınca, Erkekçe ya da Çocukça diye ayıramazsın.. O yalnızca "insanca" dır..

Hevesleri için kimse kimsenin gururu, duyguları ile oynamasın.. Bu toprağın üstü varsa birde altı var unutulmasın .

Ne gerek var kafiyeli cümleler kurmaya.. Özledim işte, o kadar ...

Yağmurum ol,ama ıslatma..Güneşim ol,ısıt ama yakma..Rüzgarım ol,sar ama savurma..Sevebildiğin kadar sev,ama beni sensiz Bırakma

YİNEMİ BAŞINI SECDEYE VURMADAN YATACAKSN,YİNEMİ MELEKLERİ AĞLATIP İBLİSE KANACAKSIN,SÖYLESENE!SEN NE ZAMAN NEFSİNE OK ATACAKSIN...?

Derler ki;
-Neden karşılık vermiyorsun sana uzanan ellere ?
Tuttum da ne oldu zamanında ? Getirdiler beni uçurumun kıyısına.
...

-Neden bu kadar güvensizsin insanlara ?
...En sevdiklerimden aldım en büyük darbe !

-Nedeni nedir bu içindeki öfkenin sebebi?
Hayat dostum, hayat ! Kor ateşi bıraktı yüreğime.

-Ahh dostum ahh... Tatmışsın acının her türlüsünü.
-Peki sorarım sana son bir soru daha.
-Ne öğrendin bu hayatta? söyle bana.
En büyük yar Yaradandır sana.
Uzatma ellerini ondan başkasına.

Sen doğru dur, eğri belasını bulur !

Eğer rabbim seni bana yazmışsa benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa ağlamaya lüzum yok!

Sabret Can ; üzülme sevmeyen gitsin.Niçin ağlarsın? Dua et Rabbim seni terketmesin..İşte O terkederse gerçekten bitersin. . .! .

- Canlılar kaça ayrılır?
- Dörde ayrılır öğretmenim..
- Bana yanlış gibi geldi ama
- Bitkiler, Hayvanlar, İnsanlar, Çocuklar
- Çocuklarda insan değil mi oğlum?
...- Haklısınız, o zaman canlılar üçe ayrılır
-Peki, şimdi yeniden say bakalım
- Bitkiler, Hayvanlar ve Çocuklar
- Oğlum insanlara ne oldu?
- Kalplerinde sevgiyi yeşertip düşünebilenler hep çocuk kaldılar,diğerleri de hayvanlaştılar öğretmenim! ๘۩ ALPASLAN ๘۩

Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin...

Fazla abartmayın.. Çünkü yerlere göklere sığdıramadığınız aşk, birgün bir hoşçakala sığacak .
[D. Noel]

”Bir kadın ’sorun yok’ diyorsa, sorun vardır. Bir kadın ’sorun var’ diyorsa, büyük bir sorun vardır. Bir kadın ’hiç komik değil’ diyorsa, sakın gülme!

''Kimseyi kırmayayım diyorum, bir de bakıyorum kendim paramparçayım..!''

Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur !..

Bir sürü Kızla Çıkıp Canım Cicim Diyeceğime ; Bir Kişiyi Sever Evlenir Hanımım, Helalim derim !...// Yusuf FİL

Ben şimdi sensizligin provalarındayım , bittiğinde sen bile ayakta alkışlayacaksin...!
๘۩ ALPASLAN ๘۩

Bizi Bilen Bilir, Bilmeyen de Kendisi Gibi Bilir. .! HZ.Mevlana

"Aptallar ne affeder ne unutur, saflar affeder ve unutur, akıllılar ise affeder; ama asla unutmaz.."
[T.Szasz]

Bazı İnsanlar Matruşka Bebekleri Gibidirler , Tanıdıkça Küçülürler...

Beni görünce edebinden başını önüne eğdin ya hani; Ayağına taş, gözüne yaş değil....Ömrüne baş koymaz mıyım Yâr..!

Benimle yarına qelecek cesaretin olsaydı ; seni dünde bırakmazdım .
๘۩ ALPASLAN ๘۩

Boş yere canı yanmaz insanın... Ya bir eksiklik vardır geleceğe dair, ya da bir fazlalık geçmişten gelen!
Elif Şafak

~ Hiç Bir Süslenmiş Aşk sözleri Bir Babanın ; ' Sana Güveniyorum Kızım ' Demesi Kadar Değerli Değildir Aslında ..

Gözlerin ne kadar güzel olursa olsun edebli bakmasını bilmediği sürece bakışların sadece şeytan için önem arz eder..

Herkes doğru insanı bulmak ister, yanılmamak için. Oysa kimse uğraşmaz, doğru insan olmak için.

RABBİM öyle bir eş nasib et ki bana, sevgi sözcükleriyle birlikte ayetler döksün yüreğime..

Üzülme...! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur...

Secde'de Huzur Bulmak Varken, Ateşin Dehşetli Kucağına Düşmek Akıl Karı Değil !...

Namaz öyle bir ateştir ki, Ateş nasıl demire, cama şekil verirse; Namaz da insana Şekil, Nizam, Huzur ve Güzellik Verir!

İslamiyetin en büyük düşmanı cehâlettir. Boş oturanları Allahü teâlâ sevmez. Bir kimse boş oturursa ona şeytan musallat olur.

Layık olmayan kimseye dil dökme, kendini boş yere rezil edersin

Mutluluk elimizde olmayanı elde etmekle değil, elimizde olanı anlayıp kanaat etmekle olur

İnsanların en kuvvetlisi öfkesine galip gelendir.

İnsanların en faziletlisi fakirliğini gizleyendir.

İnsanların en zengini
kanaat edendir

"Secdelerdeymiş aşk; Bulmak alnımıza düştü !...

İnsan hayatın anlamının 2 kez farkına varır biri AĞLARKEN diğeri GÜLERKEN tek bir kere kıymet bilir; O da elindekini KAYBEDERKEN

Öyle çok yanar ki canın, dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın; oysa sadece sevmişsindir...

"Aslında mutsuz değil, beceriksizim. Çünkü herkes gibi, mutlu olduğumu sanmayı beceremiyorum. Hepsi bu.."

Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa; Allah da onu başkasına muhtaç etmez...

Bir körün, bir sağıra "çok güzelsin" demesi gibidir aşk.

Gitme zamanı gelmişse 'dur' demenin; zaman geçmişse 'dön' demenin; ve aşk bitmişse 'yeniden' demenin; hiçbir anlamı yoktur ..!!!

- İyi Bir Evliliğin İki şeye Bağlı Olduğunu Sakın Unutmayın: Birincisi Doğru İnsanı Bulmak, İkincisi Doğru İnsan OLmak ..!

Yoruldum; ayağımın değil, yüreğimin götürdüğü yerlere gitmekten. Sustum; dilimdekileri değil, yüreğimdekileri söyleyememekten.

Allah'ım, gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle; Hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle. (Amin)

Cennet annelerin ayakları altındadır,cehennem sevgililerin..

"Biri eğer gözlerini senden kaçırıyorsa; emin ol ki, o gözlerde sana ait bir şeyler vardır.."

[Dostoyevsky]

Rabbim ; Yüreğime Yüreğiyle Geleni Nasip Et !

"Erkeğin sevgisiyle kadının terbiyesi, ancak birbirleriyle tartıştıkları zaman belli olur."

"Kimse benimle oynamıyor diye ağlayan çocuk ! Sen büyü hele, Bak ne oyunlar oynayacaklar seninle".

Seni seviyorum demek değil ki marifet, önemli olan o kelimenin tüm sorumluluklarını alabilmek.

Neyleyim namazsız ömrü...Neyleyim şükürsüz kalbi...Neyleyim "Hayyalel selah" denildiği vakit;Haydi namaza demeyen eşi..!!!

Aklımdaydı kaç zamandır bir türlü kendime soramadım ;kaybedilmiş yıllar var ya işte o yılları aşamadım artık birçok şeyin farkındayım
kaldığım yerden başlamalıyım, gizlendiği yerden çıktı öbür yanım, bir daha geriye bakmayacağım hiç kimse üstüne birşey alınmasın, biraz da kendime yaşayacağım.

Acın başkalarını güldürebilir; ama gülüşün başkalarına acı vermemeli..!!!!

"Sürekli geçmişe dönüp bakarsan, boynun tutulur.."
[Murathan Mungan]

İyi Bir Hanımın Olsun İstiyorsan..? Önce İyi Bir Koca Ol..

Haram kazanılan aş, aşdan sayılmaz.

Hak için akmayan yaş, yaşdan sayılmaz.

Kişi başım var diye övünmesin;
SECDE 'ye varmayan baş, baştan sayılmaz.

Necip Fazıl Kısakürek

Aslında insanı en çok acıtan şey; Hayal kırıklıkları değil.., Yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır...

"Şeytan ona uymamız için yalvarıyor, peki biz çok iyi insanlar olduğumuz için mi onu kıramıyoruz" (!)

Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında birde. Ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde.
Cengiz Aytmatov ..

İnsan için en büyük gurbet, Rabbin'e uzak kalmasıdır.

Sana çıkma teklifi ediyorum işte.. Aklımdan çıkar mısın ?

Yaşam bir alfabeye benzer. Bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma. [Cemal Safi]

İlla birini seveceksen dışını değil içini seveceksin... Gördüğünü herkes sever ama sen göremediklerini seveceksin... Sözde değil özde aşk istiyorsan şayet ten'e değil, cana değeceksin....

bunlarda benim arşivimden...

Edited by 600

"[color="#FF0000"]Türkce!!!![/color] yi "Böyle Kazandık" > "Bhöyle Khaypedioruz." [quote name='Lastman' date='08 July 2011 - 21:01 ' timestamp='1310148081' post='1042978']
bu sözü paylaşmadan önce okusaydın keşke.
[/quote]

Edited by {REiS}