Jump to content

Yeni Pc Topluyorum (Öneri Ve Görüşleriniz)

Share

Recommended Posts

[size="4"][font="Verdana"]Selamünaleyküm Kardeşler...
Elimde Mevcut Olan Bilgisayarı 1400 Tl,ye Sattım...
Yeni Bir Sistem Topladım Özellikleri Sizce Nasıl,Şunu Değiştir Dediğiniz ürün var mı... Önerilerinizi Bekliyorum...

[b]Anakart[/b] : GIGABYTE GA-870A-USB3 Amd 870 DDR3 Soket 938 Pin Anakart
[b]İşlemci [/b] : AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz 6MB Cache Soket 938 Pin (AM3) İşlemci
[b]Ram [/b] : TEAM 2x2GB 2000Mhz DDR3 CL9 PC Ram (TM3X2000LV4GK)
[b]Ekran Kartı[/b]: SAPPHIRE Ati HD5830 Xtreme 1GB DDR5 256 Bit PCI Express 2.1 x16 Ekran Kartı (11169-06-20R)
[b]Kasa [/b] : Asus Vento TA-M11 ATX Kasa Siyah
[b]Hdd[/b] : WESTERN DIGITAL 500 GB 7200 Rpm 32 Mb Cache 6Gb/s 3.5 inç Sata Sabit Disk (WD5002AALX)
[b]Dwd-Rw [/b] : LG GH22NS40 22X Sata DVD-RW
[b]Monitör[/b] : BENQ V2220H 21.5 inç 5ms Wide Screen Led Monitör
[b]Power[/b] : XILENCE 600 Watt Powersupply (XP600)
[b]Klavye Set[/b] : A4 TECH KR8572 Q Ps2 Klavye & Mouse Set

Bu Şekilde 1600 tl,ye mal oldu Fiyat Nasıl...

[/font][/size] Edited by embome

Hocam nerden topladın bi link verirmisin? Bende toplucamda yakın zamanda.

Birde HDD konusunda 1 TBlik al çok fazla fiyat farkı yok artık. RAM'i de 6GB, 8GB yapabiliyorsan o sisteme mükemmel yakışır ama şu anda gayet iyi. Soğutmayı nasıl yapacaksın peki? Ekstra'dan bir şeyler alman lazım fan falan gitmez o ekran kartına =)

[font="Verdana"][b]Tşk Ederim Kardeşim...Soğutma işi sıkıntı olmaz gibime geliyor aldıgım kasanın hava sirkülasyonu iyi gibime geldi,yan kapakta 2 adet 120mm fan mevcut...
Ramleride 2000 Mhz almamın sebebi 1800,de sıkıntısız çalıştırayım diye,pek overclock taraftarı değilim...
Reklam olmasın Tüm parçaları Mormani,den aldım,web üzerinden,işte bi anakart kafamda takıntı biraz...[/b][/font]

Edited by embome

arkadaşım ekran kartı yazılımını invidia olsun ati salıklı deil madem para veriyosun benim tercihim bu sistem olrak cok güzel 10 numara görüntü sağlıyor kullanıcıya işlemcine sadece birtane soğutucu al tabi paran varsa amd ısınan bir işlemci intele göre ama performans dersende kafa tutar intele
bendede amd AMD Phenom II X4 3.4 var soğutucu mutlaka lazım bu işlemciye bak göreceksin performansı dahada iyi olacaktır
fikirlerim bunlar kardeş

arkadaşlar bu overclock nedir acıklarmısınız bilgim yok bu konuda rica etsem

Edited by karamsar_60

[quote name='karamsar_60' date='08 July 2011 - 21:46 ' timestamp='1310161571' post='1043132']
arkadaşım ekran kartı yazılımını invidia olsun ati salıklı deil madem para veriyosun benim tercihim bu sistem olrak cok güzel 10 numara görüntü sağlıyor kullanıcıya işlemcine sadece birtane soğutucu al tabi paran varsa amd ısınan bir işlemci intele göre ama performans dersende kafa tutar intele
bendede amd AMD Phenom II X4 3.4 var soğutucu mutlaka lazım bu işlemciye bak göreceksin performansı dahada iyi olacaktır
fikirlerim bunlar kardeş
[/quote]

[size="4"][font="Verdana"]Bunu Özellikle Not Ettim,saol Kardeşim
ama bundan önce kullanmış oldugum işlemci [b]Amd phenom X2 550[/b] idi,çekirdeklerini kırdım 4 çekirdek olarak kullanıyorum ve şuan o pc,den mesaj yazıyorum,stok fanı ile gayet sağlıklı ama senin dediğin gibi Quad Core işlemciler nasıl bilmiyorum...
soğutucu alırım sanırım...[/font][/size]

[font="Verdana"][size="4"][b]Overclock [/b]: Benim Tabirimle,işlemcini Ram,in ve Ekran Kartının,Çarpan Değerleri ile oynayıp,voltaj değerlerini ve mhz hızını artırmaya yarıyor,tabi anakart desteği çok önemli,anakartının verdiği imkanlar doğrultusunda sağlıklı hız aşırtma yapılabilir,bu benim görüşüm daha uzman arkadaşlar vardır aramızda...
Ek Yazılımlarla bu işler dahada kolay hale geldi,kullandıgın anakartın web sitesinde,UTİLİTES bölümüne bir göz at,belki overclokc yapabileceğin yazılımlar vardır[/size][/font]

Edited by embome

[quote name='renkligolgeler' date='08 July 2011 - 21:53 ' timestamp='1310162016' post='1043138']
Asus M4A88TD-v evo /usb3
bu anakartı incele birde ben aldım kullanıyorum gayet güzel
[/quote]

[b][font="Verdana"]Kardeşim inan Bu Anakartı alacaktım aslına ama üstündeki Onboard Ekran kartı işi bozdu...[/font][/b]

[b]AMD Phenom X4 Black Edition 3,2
Gigabyte GA-880GM 1800 O/C
8 Gb Kingston Hyprex DDR3 1600 Mhz Soğutuculu
1 Tb + 500 Gb Samsung Sata2 +
Thermaltake 600 Watt PSU
18.5" Samsung Lcd Monitör
Microsoft 0013 Klavye & Mouse Set
Xigmatek S963 AMD&İntel CPU Soğutucusu
Thermaltake Kuzey Köprüsü Soğutucusu

[/b]Garantısıde devam etmektedır dusunursen pm att

1000 tlye bırakırım