Jump to content

Ana Kartıma Uygun Ekran Kartı Önerisi

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben ana kartıma uygun ekran kartı alacağım ama hangisi uyar bilmiyorum.Onun için ben ana kartımın özelliklerini yazim eğer bilgisi olan varsa bana ana karta uygun ekran kartı önerirmisinşz ?

Şimdiden Teşekürler.. :nea: :nea: :nea: :nea:

ANA KARTIM:

Asrock G31M-S

FSB1600 DDR2800 DUAL CHANNEL

Edited by durmus93

sağolasın arkadaş peki bn bişe daha sorucam bu anakartın hangi özelliğine bakarak ekran kartı uyuyor ? ddr2 yemi ayrıca önceden bn pc 32 bt idi.şimdi ekran kartı 32 bt olması şartmı yoksa 64 bt felan da olabilirmi ?

90tl gibi ati 4650 pci16x kart al..alamıyorsanda daha aşağısını kesinlikle alma,biraz bekle birikim yap vb..anakartında pci16x slotu var ve pci16x olan her ekran kartınıda takabilirsin..ddr2-3 yada 64 bit konularının bununla alakası yok..

istisna olarak çok eski bazı anakartlarda pci16x slotu olsa bile her pci16x kartı çalıştırmayabiliyordu ama oda üretici sitesinde desteklenen ekran kartlarının listesini gösteriyordu

[quote name='sessizada01' date='10 July 2011 - 11:09 ' timestamp='1310285343' post='1043724']
nvidia al gıgabyte gts460 alabılırsın 1 gb 256 bit
[/quote]
arkadaş sen biraz abart mışsın galiba gts460'ı takmak için 1 PCI Express 2.0 slot with x16 operation (PCI Express Bus SPEC V2.0 compliant) bu özellikte takma yeri gerekli o anakart ta PCI Express x16 slot normal slot var bu ekran kartını (VTX 1GB, Ati HD4650,GDDR3,128bit) 91tl kullana bilir
VTX3D HD 4650 1GB DDR3
ModelVX4650 1GBK3-H
Graphics EngineRADEON HD 4650
Video Memory1GB DDR3
Memory Interface128bit
DirectX® Support10.1
Bus StandardPCI Express 2.0 (gerçi bu kartta o özellik var)
Core Speed600MHz
Memory Speed400MHz X2
VGA OutputOn Board
TV Output---
DVI OutputOn Board
HDMI SupportOn Board
DisplayPort Support---
Minimum System Power Requirement350W
fene bir kart deyil idare eder

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r4650-md1g-hd4650-gddr2-1gb-128bit-ati-radeon-dx10.1-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=41714

illa bu olsun demiyorum örnek olarak ekledim..ek olarak 4650 de pciex 2.0..pciex versiyonu önemli değil kartlar 1.0 dada çalışır.çok tepe model bir kart olmadıkçada fark anlaşılmaz

edit:linkte sıkıntı olmuş değiştirdim

Edited by slkcer

bak gene söylüyorum sağlam güç kaynağın yoksa boşuna alma çünkü çalışmayacaktır.her bileşim tükettiği bir watt vardır ona göre hesaplayıp hareket et sonra aldın çalışmadı güç kaynağı alman lazım olacak o da en aşağı 100 lira gibi fiyat.sen tam olarak özellikleri yaz ona göre öneri iste çünkü güç kaynağım yok diyorsun pc nasıl çalışıyor o zaman:)

al sana bak bilgisayarın kaç wat ister..

[code]http://www.thermaltake.outervision.com/[/code]