Jump to content

Windows 7 Sysrep

Share

Recommended Posts

[font="Comic Sans MS"]1-Arkadaşlar ben sizden bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Öncelikle Tnctr forumunda ve internette "Windows 7 Sysprep " hakkında biraz araştırma yaptım ancak kimse bu olayı resimli yada videolu anlatmamış bende siz Tnctr formuna güveniyorum yardım edebilecek kişilere şimdiden teşekkür ederim...

2-arkadaşlar bu "windows 7 sysprep" yapıldıktan sonra "install.wim" olarak paketlenip kullanılabiliniyormuş.bide bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

[/font] Edited by rooney51

bu yolla sp1 ve güncelleme entegresi yapabilirsin.

kullanımı şöyle
http://depositfiles.com/files/4563922 adresinden imagex isimli programı indirin ve "c:\Imagex\" gibi klasöre açın.
yeni bir partisyona(bölüme mesela d: sürücüsü) windows 7 yi kur
Kurulum bittikten sonra sizden yeni kullanıcı oluşturmanızı isteyen bölüme geldiğinizde hiçbir işlem yapmayıp Ctrl-Shift-F3 tuşlarına bas.
Win7 kendini restart edecek.
Win7 yeniden başlayacak ve arka planda Sistem Hazırlama Aracı isimli uygulama çalışmaya başlayacak.ondan sonra istediğin güncellemeyi kur.sp1 filan.
bi kaç restart olduktan sonra sysprep arkaplanda çalışmaya devam edecek.
Sp1'nin kurulumu bittiğinde Sistem Hazırlama Aracı isimli programında Sistem Temizleme Eylemi kutucuğunda "Sistem İlk Çalıştırma Deneyimini (OOBE) gir", hemen altında "Genelleştir" ve kapatma seçeneklerinde "Kapat" seçip bilgisayarın kapanmasını bekle.
Bilgisayar kapandıktan sonra başka bir partition'dan sistemi aç. Winpe'de olabilir. Sakın kurmuş olduğunuz sp1li win7den açma.
Yeni komut istemi penceresi aç. ( cmd yani ) ve aşağıdaki komutu girin ve bekle.
Bu işlem bittikten sonra win7 dvd'nin içindeki Sources klasöründeki install.vim dosyasını aşağıdakiyle değiştirdiğinizde işlem bitmiş olacak.. İsterseniz bu aşamadan sonra sp1li win7 üzerinde vlite ile tüm işlemleri yapabilirsiniz. "Ultimate" yazan yerde kendi win7 versiyonunu yazman gerekli.

imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture e: c:\install.wim "Windows 7 Ultimate"

[quote name='shadowhawk' date='23 July 2011 - 09:14 ' timestamp='1311412495' post='1050408']
bu yolla sp1 ve güncelleme entegresi yapabilirsin.

kullanımı şöyle
http://depositfiles.com/files/4563922 adresinden imagex isimli programı indirin ve "c:\Imagex\" gibi klasöre açın.
yeni bir partisyona(bölüme mesela d: sürücüsü) windows 7 yi kur
Kurulum bittikten sonra sizden yeni kullanıcı oluşturmanızı isteyen bölüme geldiğinizde hiçbir işlem yapmayıp Ctrl-Shift-F3 tuşlarına bas.
Win7 kendini restart edecek.
Win7 yeniden başlayacak ve arka planda Sistem Hazırlama Aracı isimli uygulama çalışmaya başlayacak.ondan sonra istediğin güncellemeyi kur.sp1 filan.
bi kaç restart olduktan sonra sysprep arkaplanda çalışmaya devam edecek.
Sp1'nin kurulumu bittiğinde Sistem Hazırlama Aracı isimli programında Sistem Temizleme Eylemi kutucuğunda "Sistem İlk Çalıştırma Deneyimini (OOBE) gir", hemen altında "Genelleştir" ve kapatma seçeneklerinde "Kapat" seçip bilgisayarın kapanmasını bekle.
Bilgisayar kapandıktan sonra başka bir partition'dan sistemi aç. Winpe'de olabilir. Sakın kurmuş olduğunuz sp1li win7den açma.
Yeni komut istemi penceresi aç. ( cmd yani ) ve aşağıdaki komutu girin ve bekle.
Bu işlem bittikten sonra win7 dvd'nin içindeki Sources klasöründeki install.vim dosyasını aşağıdakiyle değiştirdiğinizde işlem bitmiş olacak.. İsterseniz bu aşamadan sonra sp1li win7 üzerinde vlite ile tüm işlemleri yapabilirsiniz. "Ultimate" yazan yerde kendi win7 versiyonunu yazman gerekli.

imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture e: c:\install.wim "Windows 7 Ultimate"
[/quote]

Teşekkürler arkadaşım..

• 3 years yıl...

Merhaba arkadaşlar, sysprep ile imaj hazırladım kurulum ve kullanımda sorun da yok ama aldığım wim imajları çok büyük oluyor :( bu wimleri nasıl küçültebilirim? Esd sıkıştırmayı buldum onu da yaptım ama hala yetmiyor. Dvd ye sığmıyor.