Jump to content

Elite Xp Diamond Edition.. 27000 Indirildi. Güncel

furkan6601
 Share

Recommended Posts

6499.jpg

Bu benim ilk işletim sistemim ilk calısmama ragmen güzel oldugunu düsünüyorum Hadi Baslayalım..

Güncellenen Sistem: Windows XP PRO SP3
Boyut: 654MB Tek Link( 702MB ISO Boyutu CD ye yazılabilir )
Güncelleme Entegre Yöntemi: HFSlip
Kurulum Çözünürlüğü: 1024 x 768 PX (Standart)
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: KasperSky 2011 / Temiz
Sunucu: Turbobit / Durum: Upload Bitti
Görsel Paket Entegresi: DarkPack_Se7en_Edition Kullanildi (Bir daha ASLA)
Bileşen Silinme İşlemi: Yapıldı
Program Entegresi: HFSlip ve Format Sonrası için WPI Mevcuttur.
Sürücü Entegresi: Sata/Raid
Katılımsızlık Durumu: Katılımsızdır. Tüm Bilgiler Otomatik Girilir.

# Bizim bu XP'yi yapmamızdaki amacımız sade ve süper hızlı bir XP yapmaktı ve bunu yaptık.Bilgisayarınızı kasacak olan hic bir program yüklemedik, sizin için XP kurulumu sonrasına WPI koyduk.Bu sayede istediginiz programları kendiniz seçip yükleyebileceksiniz ayrıca o kadar çok program koymadık çünkü ne kadar çok program yüklerseniz o kadar çok Registry kayıtları oluşacak ve bilgisayarınıza yük yapacaktır şimdi gecelim bakalım XP mizin içinde neler varmış.Tabiki öncelikle Windows XP SP3 PROFESSINAL 32 BIT TÜRKÇE tabanı var. Orijinal(msdn) Microsoft Windows XP Sp3 kullanılmıştır, yani sp3 ayrıca entegre edilmemiştir. Sp3 taban üzerine sp3 sonrası güncelleştirme paketi eklenmiş ve tüm Windows XP bileşenleri en güncel haline yükseltilmiştir.(hotfixler, directX 9, Media Player, IE 8 vs....) Gereksiz bileşenleri Kaldırma İşlemi yapılmıştır.(Kaldırılması Sisteme Zarar Verecek Bileşenler Kaldırılmamıştır) Sistemin orjinalliğini bozmadan Gerekli ayar ve optimizasyonla yapılmıştır, ikonlar yenilenmiştir. Orijinal temalar eklenmiştir. Yapılan işlemlerden hiçbiri ekstra yük getirmez, hafif bir XP'dir. VL sürüm XP Pro ve Orijinal serial ile hiçbir zaman update, hiçbir zaman orijinallik sıkıntısı çekmezsiniz, aktivasyon da istemez. Kurulum tamamen otomatiktir, müdahele etmenize gerek yoktur, hızlı kurulur.(10-15 dk). Sadece Wlan,Lan,Chipset driverları entegresi vardır. Tabiki SATA/RAID driverları entegredir. Her türlü masaüstü ve laptop sisteme sorunsuz kurulması için.

#WPI(Seçmeli Program Kurulumu) var. İşletim sistemi otomatik olarak kurulduktan sonra yine otomatik olarak masaüstü gelmeden gelen ekran ile program listesinden kurmak istediğiniz programların yanındaki işareti seçerek yükle dediğiniz anda programlar sırayla otomatik olara kurulur ve masaüstü gelir sizin elinizin degmesine bile gerek kalmaz o yüklesin siz keyfinize bakın.

#Multiboot (çoklu açılış menüsü) var. Bu menü ile isterseniz hemen XP kurulumuna geçebilirsiniz. Ghost veya Acronis ile sistem backup/restore yapabilir, Partition Magic ile harddiskiniz üzerinde ileri düzey düzenlemeler yapabilirsiniz.

Sistemden görüntüler

[spoiler]

6287.jpg

6321.jpg

6387.jpg

6393.jpg

6397.jpg

6404.jpg

6410.jpg

6417.jpg

6425.jpg

6429.jpg

6438.jpg

6444.jpg

6450.jpg

6453.jpg

6463.jpg

6475.jpg

6482.jpg

6491.jpg

[/spoiler]

Çıkarılan Bileşenler :

[spoiler];# Ağ #

FrontPage Uzantıları

Iletişim Araçları

IP Konferansı

MSN Explorer

Netmeeting

P2P [Peer-to-Peer]

Senkronize Yönetimi

Vektör Grafik Yorumlama (VML)

Web Klasörleri

Windows Anında Mesajlaşma [Messenger]

;# Çoklu Ortam #

Eski CDPlayer ve Ses Kaydedicisi

Ortam Merkezi [Media Center]

Örnek Müzikler

Tablet PC

;# Diller tüm diller cıkartıldı #

;# Işletim Sistemi Seçenekleri #

Arama Asistanı

Belge Şablonları

Blaster/Nachi Silme Aracı

Disk Temizleyici

Dosya Sistemi Şifrelemesi

Dosya ve Ayar Aktarım Sihirbazı

DR Watson

El ile Kurulum ve Yükseltme

Giriş Metod Düzenleyicisi

Masaüstü Temizlik Sihirbazı

MS XML 2.0

Özel Karakter Düzenleyicisi

Renk Şeması

Sembolik Döküm Kaydetme Aracı (NTSD)

Shell Media Handler

Tur

Web Görünümü

Yardım ve Destek

Zip Klasörleri

;# Servisler #

Beep Sürücüsü

Faks Servisleri

Gölge Bölüm Kopyalaması [Volume Shadow Copy]

Hata Raporu

Ikinci Oturum Açma

IMAPI CD-Yazma COM Servisi

Indeksleme Servisi

IPSEC Politika Yardımcısı

Kesintisiz Güç Kaynağı

Link Dağıtım İzleme İstemcisi

Messenger

Network DDE

QoS RSVP

Route Dinleme Servisi

Telnet Sunucusu

Uyarıcı

Uzaktan Kayıt Defteri Kontrolü

Windows Saati

;# Sürücüler #

ÇokluFonksiyon [MultiFunctional]

Eş Zamanlı Olmayan Transfer Modu (ATM)

Ethernet (Yerel Ağ)

IBM PS/2 TrackPoint

IBM Thinkpad

ISDN

Kameralar ve Kayıt Cihazları

Logitech WingMan

Microsoft SideWinder

Modemler

Serial Pen Tablet

Ses Kontrolleri

Sony Jog Dial

Tarayıcılar

Taşınabilir Ses

Teyp Sürücüleri

Toshiba DVD çözümleme kartı

Wireless Ethernet (WLAN)

Yazıcılar

;# Uygulamalar #

ClipBook Görüntüleyici

Disk Düzenleyicisi

Evrak Çantası

Internet Oyunları

Oyunlar

Pinball

;# Klasörler #

DOCS

SUPPORT

VALUEADD

;# Uyumluluk #

[/spoiler]

!!!!!!!!Dikkat!!!!!!!!

Dosyalar alıntı olarak belirtildiği taktirde her türlü sitede paylaşılabilir.. Linklerin yeniden Upload Edilmesi yasaktır.. Sadece Verdiğim link üzerinden indirilebilir..... Çalıntı olarak yayınlanması yasaktır..

download_button_circle_3D_angled_whiteAr

http://turbobit.net/22wk8qlfs5cp.html

Turbobit Premium Link(indirmede sıkıntı yaşayanlar için.. Premium link öldügünde yerine yenisi eklenecektir)

http://q.gs/go/ad871da6cf86a2cfb68737d34ee71115/aHR0cDovL3R1cmJvYml0Lm5ldC8vZG93bmxvYWQvcmVkaXJlY3QvMDcwODdGN0QzOEZFMTIzOEQwQjkyQkI2QzZERDgxN0ZwLzIyd2s4cWxmczVjcA

Turbobit Premium Link Yapma:

http://getripz.pl/
Bu adrese girip Turbobit linkini yapıştırıp generate deyin. gelen linke tıklayın açılan sayfada downloada basın. Bu kadar..
  • Like 1

XP ve ultra hızlı? Bu mantığı hiç çözemedim XP yavaştır yavaş kalacaktır. Oyun'da hızlı kardeşim derseniz; nereye hızlı Driectx 9.0c ile mi hızlı? Güldürmeyin sadece temalar iş görür gerisi boş.

Buna rağmen paylaşım için teşekkürler.

Kardeşim XP Ler Zaten genel olarak 3GB ve altı ramlere kurulur Eger sen Win7 ye Hızlı Diosan Win7 yi bi 1GB ram olan bilgisayara kur bakalım olanları
göreceksin Zaten Win7 Kuruldugunda 300-500 arasında degisio Rami buda bilgisayarı adeta cürütür ... 3GB altı en verimli XP 3GB yukarıysa
En Verimli Win7 Calısır bunu anlamalısın ;)

• Like 1

[quote name='rev6' date='01 August 2011 - 17:33 ' timestamp='1312212816' post='1055466']
süper görünüyor denemek lazım :)
[/quote]
sagol :)

[quote name='DeTrOiT' date='01 August 2011 - 17:43 ' timestamp='1312213437' post='1055470']
harbi çok şık bir sistem olmuş eline sağlık.
[/quote]
Tesekkür ederim sagol..

[quote name='furkan6601' date='01 August 2011 - 17:46 ' timestamp='1312213579' post='1055471']
Kardeşim XP Ler Zaten genel olarak 3GB ve altı ramlere kurulur Eger sen Win7 ye Hızlı Diosan Win7 yi bi 1GB ram olan bilgisayara kur bakalım olanları
göreceksin Zaten Win7 Kuruldugunda 300-500 arasında degisio Rami buda bilgisayarı adeta cürütür ... 3GB altı en verimli XP 3GB yukarıysa
[/quote]

Ciddi olmazsın bende 1GB ile W7 süper çalışır diye düşünüyordum... Xp her şekilde yavaştır sadece iş yerlerinde iş görür ama yavaş yavaş onunda sonu geliyor Server 2008 ile W7 Pro veya Ulti versiyonu ile domain client sorunlarıda ortadan kalktı.

Sadece temalar iş görür diyorum gerisi boş.

[quote name='furkan6601' date='01 August 2011 - 17:46 ' timestamp='1312213579' post='1055471']
[/quote]

Bir de kusura bakma 3gb ram + ortalama bir anakart varsa tercihimi W7'den yana kullanırım. Biz Türkler eskilerden vazgeçemeyiz gerçek bu ama kabullenmek gerek XP'in sonu geliyor.

[color="#0000FF"][b]Flood yapmak yasaktır. Devamında uyarı alacaksınız...[/b][/color]

[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"][b][color="green"][u][color="green"]dnz84 seninde buraya yorum yapman boş beğenmiyorsan yorumda yazma adamın hevesini kırmaya ne hakkın var ki ! konuyu baltalamak hoşunamı gidiyor acaba ? kullanmıyorsan kullanma veya beğenme...[/color][/u][/color][/b]
[/font][/color]

Edited by seco_can_can

[quote name='seco_can_can' date='01 August 2011 - 18:01 ' timestamp='1312214471' post='1055483']
[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"][b][color="green"][u][color="green"]dnz84 seninde buraya yorum yapman boş beğenmiyorsan yorumda yazma adamın hevesini kırmaya ne hakkın var ki ! konuyu baltalamak hoşunamı gidiyor acaba ? kullanmıyorsan kullanma veya beğenme...[/color][/u][/color][/b]
[/font][/color]
[/quote]

[i]İlla ki güzel düşüncelerimi mi paylaşmak zorundayım? Forum kurallarında böyle bir madde görmedim kusura bakma. Bu benim düşüncem ve eleştirim bu da sanırım seni ırgalamaz [b]Seco_can_can.[/b] İyi ya da kötü eleştireye hepimizin açık olması gerekir sen değilsen saygı duyarım ama düşüncelerimi açıkça ifşa etmekten asla vaz geçmem.

Beğenmediğimi zaten vurguladım sonuçta özgür bir forum kişileri bu şekilde uyarmak sana artı katmaz.[/i]

Edit: İmla

Edited by dnz84

[quote name='dnz84' date='01 August 2011 - 16:12 ' timestamp='1312215167' post='1055487']
[i]İlla ki güzel düşüncelerimi mi paylaşmak zorundayım? Forum kurallarında böyle bir madde görmedim kusura bakma. Bu benim düşüncem ve eleştirim bu da sanırım seni ırgalamaz [b]Seco_can_can.[/b] İyi ya da kötü eleştireye hepimizin açık olması gerekir sen değilsen saygı duyarım ama düşüncelerimi açıkça ifşa etmekten asla vaz geçmem.

Beğenmediğimi zaten vurguladım sonuçta özgür bir forum kişileri bu şekilde uyarmak sana artı katmaz.[/i]

Edit: İmla
[/quote]
Arkadaş sistemin W7 den hızlı olduğunu söylememiş, yaptığı ayarlarla hızlandırdığını söylemiş...

İndirip kurmadığın bir sistem hakkında nasıl yorum yapabiliyorsun_? İndirip kurarsın sistemi sonra yorumunu yaparsın, şurası hatalı, burası hatalı gibi. Ön yargılı yazılar yazıpta insanların moralini bozman, verilen emeğe saygısızlık etmen yanlış.

[quote name='furkan6601' date='01 August 2011 - 18:48 ' timestamp='1312213737' post='1055472']
sagol :)

Tesekkür ederim sagol..
[/quote]

Böyle bir mesajlaşma şeklinin forumda yeri yok. teşekkür ederim, rica ederim, nasılsınız, Allah iyilik sağlık versin gibi karşılıklı komplimanlanla boşuan sayfayı uzatmayın. Teşekkür butonuna basmak yeterli. Ayrıca 2. hata flood yapmak yasaktır. İlk sistemin heyecanına veriyorum dikkkat edelim :good:

[quote name='furkan6601' date='01 August 2011 - 18:39 ' timestamp='1312216793' post='1055498']
dnz84 arkadaşım sen herhalde W7 kullanıyorsun. Yakında W7 ye başlayacağım. Dediğim gibi 3 Gb ve sonrası Xp pek kullanışlı değil seninde W7 yi çok beğeneceğine eminim.
[/quote]

O zaman çalışmalarında başarılı olman dileği ile. Sabırsızlıkla W7 çalışmanı bekliyorum.

bozkurt.hilal arkadasim bizim kendi bilgisayar servisimiz var bizde format icin gelen pc lere bu isletim sistemini yukluyoruz. Daha hic bir sorunla karsilasmadik. Eger yükleyecegin bilgisayar ana makineyse tam sana göre cünkü Elite XP de LanServer NoConnection Limit özlligi var bu özllik Windows Xp Sp3 için ağ üzerinde vermiş olduğunuz paylaşım ve en fazla 10 kişinin bu paylaşım klasörüne girebildiği paylaşım sınırı kaldırmıştır yani anlıycagın cafecilerin kullanabilecegi bir isletim sistemi :) resminide koyum [img]http://a1108.hizliresim.com/11/8/1/10208.png[/img]

Edit:Yazı Degisimi

Edited by furkan6601

tmm güzelde kardeşim linkleri kontrol edermisin bu gece format atmak istiyorum ama bi türlü inmiyor sistem 1 mb kala hata veriyor nod32 virüs bulup indirmiyor eğer sistemde virüs olmadığından kesin kanaat edersen devre dışı bırakıp indireyim kardeşimacil bakarmısın bekliyorum

Edited by bozkurt.hilal

[quote name='hayredin' date='02 August 2011 - 18:49 ' timestamp='1312303768' post='1055942']
tamı tamına 58 tane güncelleme aldı bu sistem,güncel deyil galiba
[/quote]
XP için güncellestirmeler bilgisayarı yavaslatır cünkü güncelleştirmeler eklenirken eskileri silinmez ayrı olarak oluşturulur böylece hem bilgisayarınaza yük yapar hem windows dosyalarını kasar ama bilgisayar içn önemli olanlar eklenmiştir gerisini eklemeye ihtiyac duymadım dedigim gibi ne kadar cok program yüklerseniz o kadar cok registry anahtarı olusur ve bilgisayarınızı kasar günccelleştirmelerde böyle bi matıga dayanıo o yüzden gereksiz olanları ekleme ihtiyacı duymadım ...

[quote name='heawy09' date='02 August 2011 - 21:05 ' timestamp='1312311926' post='1056030']
Güncelleştirmeler çok kötü :( bilgisayarı çok kastırıyor :( Çok güzel olmuş deniyecem kardeş :)
[/quote]

Elite XP'nin içindeki güncelleştirmelerdin mi bahsediryosun yoksa microsoftun güncelleştirmelerinden mi??

Kardeşim öncelikle şunu belirtmek isterim ilk defa yaptığın bir sistem ama o halde bile çok güzel bazı arkadaşlar denemeler sonucu böyle bir sistem ortaya koyarken sen ilk defada başardın başarıların her zaman devamını dilerim. ancak üzüldüqüm nokta şu ki hotfile linklerin yok ve benimde 1 yıllık premium var ama maalesef indiremiyorum bu konuya bi el atarsan sevinirim