Jump to content

Elite Xp Diamond Edition.. 27000 Indirildi. Güncel

furkan6601
 Share

Recommended Posts

Aslında EKE58 arkadaşın yeni çıkaracağı sisitemi bekliyordum ama dayanamadım ve senin sistemi kurdum. Gayet güzel olmuş. CDye açılış menüsü eklemen hoşuma gitti. Yalnız default olarak gelen temada yazı karakterinden midir boyutundan mıdır nedir cümlelerin sonu gözükmüyordu ben de temayı değiştirdim sorun çözüldü. Şu an bu sistemden yazıyorum. Görev çubuğunda sidebar, avira,smart defrag gözüküyor ve sadece opera açık. Ram kullanımı 609 mb. Operayı da kapatınca 436 mb oluyor. Genel olarak memnun kaldım, eline sağlık, iyi çalışmalar.

Edited by cangiz

cangiz arkadasim cok tesekkur ediyorum sistemi kurdugun icin. Biz bu sistemde tek cekirdekli pc de 256mb ram de sadece avira acik bir kac gereksiz programin islemi sonlandirildiktan sonra 72 ve 160 mb arasi ram degeri gorduk. Ama memnun kaldigina gore sorun yok.

[quote name='dnz84' date='01 August 2011 - 18:40 ' timestamp='1312213208' post='1055468']
XP ve ultra hızlı? Bu mantığı hiç çözemedim XP yavaştır yavaş kalacaktır. Oyun'da hızlı kardeşim derseniz; nereye hızlı Driectx 9.0c ile mi hızlı? Güldürmeyin sadece temalar iş görür gerisi boş.

Buna rağmen paylaşım için teşekkürler.
[/quote]

kardeş xp'nin yavaş olduğu iddia'na kimse hak vermez :) 2.si DirectX bir hız faktorü değildir; win7'de dx10 desteği var tabikide görüntü kaliten artar ama fps düşer, aynı oyunu xp'de dx9'la çalıştırırsan kalite düşer ama fps artar...

indiriyorum ben çok guzel bir işletim sistemine benziyor denedikten sonra hız bakımından win7 den iyiyse bunu kulanıcam artık w7 bir çok alanda sıkıntı çıkarıyor tamam bir çok özeligi
tartışılmaz ama sonuçta xp her açıdan super w7 de bir tema var bide kulanım kolaylıgı önemli olan hız ve stabil olması

[quote name='lostalbi' date='06 August 2011 - 00:10 ' timestamp='1312582211' post='1057762']
indiriyorum ben çok guzel bir işletim sistemine benziyor denedikten sonra hız bakımından win7 den iyiyse bunu kulanıcam artık w7 bir çok alanda sıkıntı çıkarıyor tamam bir çok özeligi
tartışılmaz ama sonuçta xp her açıdan super w7 de bir tema var bide kulanım kolaylıgı önemli olan hız ve stabil olması
[/quote]
Eger Ram'in 3gb altindaysa kesinlikle W7 den hizli calisir. Indirdigin icin tesekkurler.

bunun bir ayar gerektirdigini tahmin ediyorum umarım nedemk iştedigimi anlamısınız dır bide arada donmalar olu yor E: F: D: sürücülerimde dosyalar var belki vüüs vardır o neden olu yordur baska kulanıcılardada olu yormu acaba genel olara güzel anketdede güzel demiştim ama bunu bilmi yordum yazarken cizgi halinde ama yazdıkdan sonra paylasınca yazımı bende normal görücem ( flot yaptım kusuru bakmayın silecektim ama göremedim silecek bisey o yüzden simdilik kabul edin birdaha olmaz)

Edited by volkan12copy

horofido66 arkadaşım 1.sorunun cevabı dogru haklısın onu yenisini cıkardıgımda eklicem eger yönete girmek istiosan Denetim Masası -> Yönetimsel Araclar -> Bilgisayar Yönetimi kısmından ulaşabilirsn... 2.sorunun cevabı Windows XP nin kendi üzerinde bulunan Disk Defrag editörü Cok kötü bir birlestirici hem cokta iyi birlestirmiyo onun yerine sana Auslogic Disk Defrag Programını önerebilirim Burdan indirebilirsin [quote]http://www.tamindir.com/indir.asp?id=13050&link=[/quote]

volkan12copy arkadaşım sana gelince senn yazılar konusundaki sıkıntın bnde yok ve bi arkadasım daha belirtmis bir yorumunda suan bu sistemden yazıyorum yorumumu cok begendim diye eger yazıları görme problemin varsa tarayıcını degistirebilirsin opera veya chrome koymustum WPI a ordan yükleyebilrsn.. Diger sorununa gelince bn hic öle bi problem yasamadım format attıktan sonra diger disklerine girmeden taratsaydın problem kalmayacaktı büyük ihtimalle sen format attıktan sonra o disklere girince virüsler C yede vulaşmış oldu ve senn bilgisayatını yavaslattı hem tarattıktan sonra disk birleştirme yapmanı öneririm verilerine daha cabuk ulasırsın ;)

öNCELİKLE YAPMISOLDUGUNUZ SİSTEMDEN YAZIYORUM VE SİSTEMDE HİÇ BİR SIKINTI YOK KASMA FİLANDA YOK VİDEO AYARLARINI YAPTIM SORUN O İMİS GAYET HIZLI 2. SORUNUM CÖZÜLMÜS OLDU BUDURMDA FAKT
İLK SORUNUM HALA DEVAM EDİYOR SU ANDA YAZDIGIM YAZIYI OKUYAMIYORUM YAZDIKCA UZAYAN BİR CİZGİ GÖRÜYORUM OPERA MOZİLA GİBİ TARAYICILAR TERCİHİM DEYİLDİR FAZLADAN GEREKSİZ POGRAM OLARAK GÖRÜYORUM BOSUNA PC KASIYOR VARZATEN ie8 NEGEREK VAR ARTARNETİFLERE BİLİYORUM BUNUN BİR YARAIOLMALI OLMAK ZORUNDA BU ARADA SİSTEMSEL DEYİL BENİM EKSİK YAZI VARSA KUSURA BAKMAYIN:)

uzayan yazı sadece bu forum sitesinde olu yor diyer sitelerde ve facebookda sorun yok
sadece bu forum da yazı yazarken (okurken deyil) yazarken sorun olu yor arkadaslar
hepinize soru yorum bu birayar gerektiri yor simdi daha iyi anladım kesinlikle sistemsel bir hata deyil sanmı yorum
çünkü sistemde olsa tüm sitelerde yazı boyutu cizgi gibi görünecek kadar ufak olurdu ama sadece tnctr de cevap yazarken oluyor..
Büyük harfle yazmısm bundan önceki mesajı farkında deyildim :)

Cok guzel bir sistem olmus ellerine saglik. Uzayan yazi sorunu bende yok herhalde sana ozel bir sey. Su an kurmus oldugun sistemden yaziyorum Ram degeri ortalama 160-200 mb. Simdiye kadar kurdugum hic bir sistem boyle guzel degildi tekrar ellerine saglik...

Ben formatı indirdim gayet güzel olmuş Cd ye yazdım format atarken ön yükleme esnasında (Symc810.sys) Bozuk hatası veriyor ön yükleme yapamıyor malesef formatla ilgili bi sorun mu var benim CD okuyucuda mı sorun var acaba Casper Laptop kullanıyorum sorun nerden olmuş olabilir ? Bide bu Format Laptoplara uyumlu mu denendimi?

volkan12copy Arkadasim ilk once en son driverini yukle makinenin sonra su yolu uygula:Makineyi takın Bilgisayarıma gelip sağ tıklayın özellikler diyin karşınıza açılan pencerede donanım sekmesinden Aygıt yöneticisine giriyorsun yardim altinda minik pc resmi var ona tikla arasin. Bulabilirsin boyle. Eger makinede pc modu varsa onu sec.