Jump to content

Akıllı Telefon Ile Tasarruf Yapılabilir


mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Akıllı telefon ile tasarruf yapılabilir[/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code]http://www.haber5.com/akilli-telefon-ile-tasarruf-yapilabilir-haberi-141381.aw [/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]01 Ağustos 2011[/b]

[quote] [b] [color="#FF0000"]Akıllı telefonunuzla tasarruf da yapabilirsiniz[/color]

[img]http://www.haber5.com/img/telefon.gif[/img]


Akıllı telefonlarının sunduğu tasarruf yöntemleri sayesinde telefonu satın alırken ödediğiniz ücreti kısa sürede geri alabilirsiniz.
Lifehacker isimli internet sitesinde yer alan habere göre, akıllı telefonunuz pahalı bir cep bilgisayarı olabilir, ancak yüksek fiyatına rağmen sizin tasarruf etmeniz için size farklı yollar sunar. İşte akıllı telefonunuzla tasarruf etmenin yolları:

1. Komisyon almayan ATM bulun: Ülkemizde bankalar her şeyden komisyon alsa dahi özellikle yurtdışında bazı ATM'ler komisyon almıyor. Böylece insanlar bu ATM'leri akıllı telefonlarındaki uygulama sayesinde kolayca bulabiliyorlar. Yurtdışındaki birçok büyük banka iPhone ve Android telefonlar için bu hizmeti sunuyorlar.

2. Alışverişte fiyatları karşılaştıran uygulama kullanın: Akıllı telefonunuz varsa online fiyatların hangisinin daha iyi olduğunu hızlı bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bunu akıllı telefonunuzdaki uygulama sayesinde ürünün arkasındaki barkodu telefonunuzun kamerasıyla tarayarak yapabilirsiniz.

3. İndirim kartlarınızın dijital kopyasını elinizde bulundurun: İndirim kartlarınızı artık cüzdanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Örneğin, Appstore ya da iTunes üzerinden ücretsiz indirilebilen operatör destekli bazı uygulamalar ile en yakın mağazalardaki kampanya ve indirimlerden yararlanabilecek hatta otoparklara bile ücret ödemeyeceksiniz. Böylece sahip olduğunuz çeşitli markalara ait 'müşteri kartlarını' uygulama üzerindeki 'Kartlar' menüsünden tanımlayabilecek, sahip olmak istediklerinizi ise başvuru yaparak, uygulamaya ekleyebileceksiniz. Bu sayede, söz konusu kartları fiziki olarak yanlarında taşımak yerine, kartlara doğrudan cep telefonlarından ulaşabileceksiniz.

4. Para biriktirmek için iPhone kullanın: Eğer tasarruf yapmaya çalışıyorsanız, iPhone size harcamalarınızı izlemenize yardım eder. Örneğin BillMinder uygulaması ile faturalarınızı ödeme tarihini size hatırlatır, böylece gecikme zammı ödemezsiniz. iPhone için ücretsiz olan Jumsoft Money isimli uygulamayı ya da Android telefonlar üzerinde ise Moneywise, Pageonce ya da EasyMoney (ücretli uygulama) isimli uygulamaları tercih edebilirsiniz.

5.Ucuz benzin alın: Akıllıf telefonlar ile en yakındaki benzin istasyonunu bulmak artık çok kolay. Ancak en ucuza benzin satan istasyonu bulursanız daha fazla tasarruf yaparsınız. iPhone ve Android'deki GasBuddy uygulaması sayesinde en ucuz benzinin hangi istasyonda olduğunu bulabilirsiniz.

6. Konuşmalarınızı VOIP ile yapın: Belki sınırsız bir konuşma paketine sahip olabilirsiniz ya da kablosuz ağınızı kullanabilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuz sayesinde, Skype ve benzeri programlar üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile herhangi bir ücret ödemeden görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

7. SMS için para ödemeyin: Metin mesajlarınızı ücretsiz gönderebilirsiniz. Bunu ücretsiz olarak yapabileceğiniz uygulamalardan bazıları ise şöyle Google Voice, TextFree gibi.

[quote]http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1164287&title=akilli-telefonunuzla-tasarruf-da-yapabilirsiniz[/quote][/b] [/quote]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...