Jump to content

İstanbul-Ankara Arası 30 Tl!


mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] İstanbul-Ankara arası 30 TL! [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.beyazgazete.com/haber/2011/08/01/istanbul-ankara-arasi-30-tl.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]01 Ağustos 2011[/b]

[quote] [b]

[img]http://images.beyazgazete.com/haber/resim/istanbul-ankara-arasi-30-tl.jpg[/img]

Opel'in 2012'de pazara sunacağı elektrikli otomobil Ampera, İstanbul'dan Ankara'ya 453 kilometrelik yolu 30 liraya gidebiliyor.
Opel’in 2012’de Türkiye pazarına sunacağı elektrikli otomobil Ampera ile İstanbul’danAnkara’ya karayolu ile sadece 30 TL’lik harcama ile gidilebilecek. Hem elektrik hem de benzinli motora sahip Ampera, tek sefer şarj ve konvansiyonel motoru sayesinde 513 km yol alabiliyor. Elektrikli motorun bataryası bittiğinde diğer motoru devreye alan model, benzin fiyatlarının 4.50 liraya yaklaştığı şu günlerde adeta ekonomikliğin simgesi olacak.

Fiyatı 50-60 bin euro
Ampera’nın Amsterdam’daki test sürüşlerinde konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik aracın bu eylülde Avrupa’da önümüzdeki ilkbaharda ise Türkiye’de satılacağın belirtti. Ampera’nın batarya dahil Avrupa fiyatının 42.9 bin Euro olduğunu ancak Türkiye’ye elektrikli veya normal bir benzinli otomobil gibi ithal edileceğinin henüz bilinmediğini vurgulayan Keklik şöyle devam etti:

“Aracın vergisi için Sanayi Bakanlığı ile görüşeceğiz. Araçtaki elektrik motoru nedeniyle ÖTV’yi düşük getirebilirsek 50 bin euroya satabiliriz. Benzinli otomobil vergisi uygulanırsa da bu rakam 60 bin euro olur. Yılda 100-150 adet Ampera satmayı hedefliyoruz.”

Ampera’nın yakıt maliyeti benzinliye göre 11’de, dizele göre 6’da 1 oranında ucuz. İstanbul’dan Ankara’ya 453 kilometrelik yol Ampera’yla böylece sadece 30 liraya gidilebiliyor. Ampera’nın elektrik gücüyle 60 kilometre (3.12 lira), geriye kalan yaklaşık 400 kilometre (27.7 lira) benzinli motorla yapılabiliyor.

‘Üretime geri döneceğiz’
Opel Türkiye’nin bu yıl 50 bin adedin üzerinde satışa ulaşacağını kaydeden Keklik “Önümüzdeki 3 yıl içinde 2000 yılında kırdığımız rekoru geçmek istiyoruz. Bu da 70 bin adetlik satış demek. Türkiye bu yıl Opel’in en büyük 5 pazarından biri olacaktır” dedi. Keklik, kasım’dan itibaren Tofaş’ın Bursa fabrikasında yeni Combo’nun üretimine başlayacaklarını ve 2000’de son erdirdikleri üretime dolaylı da olsa geri döneceklerini söyledi. Keklik, ayrıca “Yeni siparişin maliyeti yüzde 8 artacak. Şirketler zam için birbirini kolluyor” dedi.

2012’te küçük SUV modeli geliyor
Opel Türkiye, model atağına kalkıyor. Keklik, 2012’nin son çeyreğinde yeni Astra Sedan’ın satışına başlayacakları en büyük sürprizlerinin ise mini bir SUV modeli olacağını açıkladı. Keklik, “Araç Opel Antara’dan daha ufak. Skoda Yeti, Nissan Qashqai’ye rakip olacak. Küçük SUV, Chevrolet’yle aynı platformda Kore" href="http://www.beyazgazete.com/guney-kore.html">Güney Kore’de üretilecek. 2012’nin son çeyreğinde yollara çıkacak” dedi. Keklik bunun yanı sıra bu yıl Astra GTC’nin piyasaya sunulacağını söyledi.


[/b] [/quote]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...