Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Güvenlik Kameralarında Otomatik Kayıt Silme...

sheva_7
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar...

9404-9408 dvr karttan 5 kamera ile görüntü alıyorum.Aynı zamanda günlük kayıtta yaptırıyorum sisteme.hdd de boş alan 30 gb kadar.bildiğim kadarıyla güvenlik kameraları bi süre sonra kayıtları otomatik siliyor.Ben bu süreyi kendim nasıl ayarlayabilirim.Mesala 1 haftada bir kayıtlar silinsin istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim...

Kullandığın programın arayüzünde böyle bir özellik mevcutsa ayarlayabilirsin belki ama onun haricinde bildiğim 1 ay kadar tutar eski kayıtları ve bu süreden sonra yeni kayıtları eskisinin üzerine yazar. Hardiskininde boyutunu yüksek tutmanda fayda var derim bu tip sıkıntılar olmaması açısından. Daha detaylı bilgi almak istersen Han Elektronik le irtibata geçebilirsin yardımcı oluyorlar her konuda

Edited by helios_ptera

Yanlış anlamadıysam dvr kart, hdd de ne kadar boş yer varsa o kadar kayıt yapıyor.Hdd dolduğunda ise kayıtları siliyor...Yani benim hdd deki boş alan şu anda 30 gb civarında bu da heralde 10 gün içinde dolar sonrasında kayıtlar otomatik olarak silinir.
Umarım doğru anlamışımdır.Teşekkürler arkadaşlar...

Merhaba bu süreyi kendiniz ayarlamanız mümkün değil 5 adet kamera yüksek kalite de günlük 9 gb civarında hdd de yer kaplıyor.Bu da yaklaşık 3 günlük kayıt demektir.Size tavsiyem kayıt kalitesini high quailty den normal e almanız bu şekilde kayıt süresi 1 haftaya cıkar ve hdd nin kapasitesi dolduğunda aldığı kayıtları ilkgünden itibaren otomatik silmeye başlar.

sheva_7 arkadaşım benim bildigim kadarıyla üzerine yazma var kendi otomatik silmez.kayıt tipi dediginde motion record(hareketi algılayıp kayıta başlar önermem geç kayıt yapıyo v.s) birde Continuous Record(C)( sürekli kayıt yap derim tercihin bu olsun).

Doğru sölüosun(alerte) ama benim harddiskim deki boş alan 30 gb civarında bu durumda motion record daha mantıklı olucak sanırım.continuous recordda sürekli kayıt yaptığı için hdd nin dolma süresi daha da azalacak.Yine de bilgilendirdiğin için tşk ederim...