Jump to content

Win7 Bios Sıkıntısı.hdd'den Başlamıyor.elle Seçmek

prolive
 Share

Recommended Posts

[size="2"][font="Arial Black"]Merhaba arkadaşlar.
Arkadaşlar 2 ay önce anakartım yanmıştı.Yeni bir anakart taktırdım.[markası:ELİTEGROUP VERSİON 3.4 I ]4 gün önce bilgisayarıma format atma gereği duydum.Format cd sini taktığımda direk başlatmadığını gördüm.Bios ayarlarından cd-room ile başlattım ve oldu.(eski anakartımda direk başlıyordu)Ben bu başlangıç ayarını düzeltmedim.Daha sonra dün Win7 kurdum.Fakat pc'yi her yeni açışımda 10-15 sn hiç bir belirti vermiyordu.Bugün sabah hiç bir belirti vermedi.Bende reset attım.
[color="#FF0000"]F11[/color] tuşuna basarak BIOS açtım fakat bios'ta sadece [color="#FF0000"]HARD DİSK[/color] ve [color="#FF0000"]CD_ROOM[/color] seçenekleri var.Benim normal ayar bölümüne girmem lazım.Bunu nasıl sağlayabilirim ?
Eğerki sizler daha farklı bir çözüm biliyorsanız lütfen önerin !
[color="#FF0000"]NOT:[/color]Tekrardan Xp kursam normal BIOS ayar menüsüne ulaşabilirmiyim ?
Şimdiden hepinize teşekkürler...[/font][/size]

[font="Trebuchet MS"][size="3"]Senin BİOS büyük ihtimal Phoenix veya American Megatrend'tir.Dediğim şekilde (Delete,F2) tuşlarını kullanarak BIOS'a gir.Ardından BIOS ayarlarını Default yap.Sorunun düzelecetir.Bunun için yapman gereken BIOS menüsüne girdikten sonra F7 veya F9 tuşlarına basmak ve Y tuşuna basıp ENTER yaptıktan sonra F10 tuşuna basıp Y tuşuna basıp ENTER demen yeterli.BIOS ayarların fabrika ayarlarına dönecektir. [/size][/font]