Jump to content

Web Sitesi

musa0146
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhabalar hayırlı ramazanlar, ben sevdiğim bir rapper için web sitesi açacağım forum tarzında günlük ortalama 250 kişi fln girecek albümlerini upload edeceğim vs vs site içeriği işte :)

Bu siteyi açmak için neler gereklidir ?
Sitenin hızlı stabil olması için nasıl bir server seçeceğim?
Site tasarımını nasıl yapacağım ve birçok sorum var ama bu konu hakkında hiçç ama hiçbir bilgim yok bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?
Kuracağım site sabit olacak yani kalıcı olacak geçici bir heves değil :)

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

hocam hostso.com adlı web hosting şirketinden hostunu ve domainini alabilirsin. 200 GB alan ve 1 yıllık domain yaklaşık 40 tl ye halledebilirsin. tabi yıllık bu ücret her yıl o aynı tarifeyi ödemen gerekiyor. yada 200 GB bana yetmez diyorsan farklı paketlerine bakabilirsin. forum sitesi kurmak çok kolay tabi bedava scriptlerden bahsediyorum. eğer paralı bir forum kuracaksan (vbulletin gibi) onada para ayırman gerekir. ücretsiz forumlar ise benim bildiğim smf ve phpbb var.

[quote name='fenerlilkay' date='06 August 2011 - 13:13 ' timestamp='1312625615' post='1057920']
hocam hostso.com adlı web hosting şirketinden hostunu ve domainini alabilirsin. 200 GB alan ve 1 yıllık domain yaklaşık 40 tl ye halledebilirsin. tabi yıllık bu ücret her yıl o aynı tarifeyi ödemen gerekiyor. yada 200 GB bana yetmez diyorsan farklı paketlerine bakabilirsin. forum sitesi kurmak çok kolay tabi bedava scriptlerden bahsediyorum. eğer paralı bir forum kuracaksan (vbulletin gibi) onada para ayırman gerekir. ücretsiz forumlar ise benim bildiğim smf ve phpbb var.
[/quote]

200 GB ı ne yaptın sen.. Başlangçta forum için 1 gb bile fazla bence...

-------------------------

@musa0146;

Websitesi için öncelikle bir hosting vedomain gerekir...

Sonra site tasaımı yapabilmen çin html - css ve Kullandığın sciptin fonksiyonlarını bilmen gerekir..

@prototype yok yaa hotfile wupload vs vs sitelere yükleyeceğim :) albümler bandrollü değil zaten :)

Örnek bir site verebilirim arkadaşlar başka bir rapperın onun tarzında birşeyler yapacağım ama günlük 250 kişi ortalama ziyaret eder :) ama ilerleyen zamanlarda reklamlarını yapacak çok yerim var hızla gelişecek ondan eminim 200 gb az mı çok mu bilmiyorum tasarım konusunda bir abimden yardım istedim inş yardımcı olur ama :/ bilemiyorum

[quote name='byvistakazim' date='06 August 2011 - 12:17 ' timestamp='1312625870' post='1057925']
200 GB ı ne yaptın sen.. Başlangçta forum için 1 gb bile fazla bence...

-------------------------

@musa0146;

Websitesi için öncelikle bir hosting vedomain gerekir...

Sonra site tasaımı yapabilmen çin html - css ve Kullandığın sciptin fonksiyonlarını bilmen gerekir..
[/quote]

Ya şimdi sitenin tasarımını saymazsak bana ne kadara patlar bu site işi hosting domain server fln filan herşeyi

[quote name='musa0146' date='06 August 2011 - 13:36 ' timestamp='1312626962' post='1057932']
Ya şimdi sitenin tasarımını saymazsak bana ne kadara patlar bu site işi hosting domain server fln filan herşeyi
[/quote]

başlangıç paketi için ortalama 40 lira..

[quote name='musa0146' date='06 August 2011 - 13:41 ' timestamp='1312627291' post='1057938']
Hocam peki site sunucusunda sorun olmaz dem, bazen oluyor siteye girilmiyor çok yoğun olunca filan :/
[/quote]

Sunucu Yoğun olduğu zaman sorun oluşabiliyor... illaki bu her sunucuda olan birşeydir.. en en fazla 1-2 saat sürer.

Edited by byvistakazim

benim 2 yıl önce bir sitem vardı ve türk hosting şirketlerinden çok çektim. daha sonra bunu bulup geçtim ve bi sorun bile yaşamadım. şu anda 4-5 arkadaşıma tavsiye ettim bu şirketi ve sorunsuz kullanıyorlar. tabi karar senin herhangi bi sorun çıkarsa ingilizce mail atman gerekebilir çözüm için eğer dersen ki türk bir şirketle anlaşayım rahat iletişim sağlamak için karar senin tabi. aynı fiyata 1 gb mı 200 gb mı :D hız açısından mükemmel bir şirkettir onuda hatırlatayım ;)

Bu konu hakkında 0 bilgim o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum site hızlı olsun bana sorun yaşatmasın dediğim gibi sitenin içerğinden az çok bahsettim bu host filan aldıktan sonra birde tasarımını yapacam oda ayrı birşey ama 1 yıl kesintisiz rapper forumu olacak :)