Jump to content

Asus Eee Pc 1215N Overclock


aloneman86
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar mrb asus eee pc 1215n 2011 edition bir netbooka sahibim donanımsal olarak dual core 1.8gzh intel atom, 4gb ram, 500gb hdd, BT 3.0, USB 3.0 nvidia ion 2 512mb harici ekran kartım var işlemciyi overclock yapıorum. yani 1.8gzh işlemciyi 2.3gzde stabil olarak çalıştırabiliyorum hiçbir sorun hiçbir problem olmuyor çalışmasında gayet stabil şekilde çok ısınmadan verimli olarak çalışıyor ve muhteşem performans artışı sağlıyor ancak burda ortaya çıkan bir sorun var usb 3.0 ile ilgili pcmi overclock yaptığımda usb 3 çalışmıyor. herhangi bir sorun bir problem bir hata görüntüsü almıyorum sadece usbde oluor bu bağlı herhangi bir aygıt varsa artık gözükmüyor pcde ama mesela fan gibi ışık gibi aygıtlar çalışmayı sürdürüyor ki zaten onlar da windowsta donanım olarak görülmüyor yani usb 3 üzerinde bir akım var ama flash dick gibi mouse gibi aygıtları kullanımyorum overclock yaptığımda bu kalıcı bir sorun değil elbette overclocku geri aldığımda tekrar çalışıyor ancak overclockluyken çalışmıyor usb 3 bu problemi yaşayan buna çözüm bulabilecek arkadaşlar var mı acil yardımlarınıza ihtiyacım var. usb 2de hiçbir problem yok.
Link to comment
Share on other sites

overclock yaptığınızda işlemciye fazla voltaj vererek onun bus hızını artırırsınız buda veri yolu hızının normalden fazla artması demektir. durum böyle olunca normal usb 3.0 veri hızında uyum sağlamıyor demektir. tek çaren usb 3.0 overclock yapmadan kullanmandır

Link to comment
Share on other sites

yabancı sitelerde de araştırma yaptım bu sorunu yaşayan kişiler var onlar da durumlarını belirtmişler ancak çözüm üreten getiren birileri olmamış yani anlayamadığım overloclu yahu overlcksuz usb 2 gayet sorunsuz çalışırken neden usb 3 problem yaratıyor aklıma şu da geldi acaba programsal bir sorun olabilir mi yani usb 3ü kullanmak için driver yüklemesi istiyor ve böyle bir kaç program var usb için acaba farklı bir usb 3 driveri yüklesem çözüm olabilir mi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...