Jump to content

Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı


mucit41
 Share

Recommended Posts

[color="#0000FF"][b]Konu Başlığı :[/b][/color] [b] [color="#FF0000"] Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı [/color] [/b]

[color="#0000FF"][b]Konu Detayları:[/b][/color] [b] [color="#FF0000"] 100'den fazla filmde rol alan ünlü oyuncu evinde eşi tarafından ölü bulundu... [/color] [/b]

[quote] [b]
[color="#FF0000"]07 Ağustos 2011 Pazar[/color]

[img]http://im.haberturk.com/2011/08/07/656349_detay.jpg?1312740300[/img]

Kemal Sunal, Cüneyt Arkın, Orhan Gencebay gibi ünlü isimlerle 100'ün üzerinde filmde oynayan ve asıl adı Süleyman Faik Durgun (64) olan Cem Erman Adana'daki evinde eşi tarafından ölü olarak bulundu.

1980'de sinemaya noktayı koyduktan sonra emekliye ayrılan Süleyman Faik Durgun, 2007'de Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri'nden emekli olan Sevim Demiroğlu ile evlendi. Bir süre sonra boşanan çift, tekrar birleşip 100. Yıl Mahallesi'ndeki Manolya Sitesi B Blok 2. kat 3 numaralı dairede yaşamaya başladı. Son günlerde tansiyon ve kalp rahatsızlığı ile panik atak rahatsızlığı bulunan Durgun'a havanın sıcak olması nedeniyle eşi Sevim Demiroğlu, Akçatekir Yaylası'na gitme teklifinde bulundu. Durgun, "Yaylada benim canım sıkılıyor" diyerek gitmedi. Bunun üzerine Demiroğlu, tek başına geçen hafta yaylaya gitti.

[color="#FF0000"]KİTAP OKURKEN ÖLMÜŞ[/color]

Sevim Demiroğlu, bugün öğle saatlerinde eve geldiğinde zile basmasına rağmen Durgun'un kapıyı açmaması üzerine çilingir çağırdı. Kapı açıldıktan sonra eve giren Demiroğlu, Durgun'u oturma odasındaki kanepede ölü olarak buldu. Okuduğu kitabın yere düştüğü görülen Durgun'un cesedi, koktuğu için maske takan itfaiye ekiplerince ilaçlanarak çıkartılabildi.

[color="#FF0000"]VASİYETİ ÜZERİNE ADANA'DA TOPRAĞA VERİLECEK[/color]

Ünlü sanatçının cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Eşinin ölümü üzerine gözyaşlarına boğulan Sevim Demiroğlu, "Son günlerde durgundu. 'Yayla havası iyi gelir' dedim. ?Canım sıkılır' diye gelmedi" diyerek ağladı.

Sevim Demiroğlu, İskenderun doğumlu olan eşi Durgun'u vasiyeti üzerine Adana'da toprağa vereceğini söyledi.

1973'de Ses dergisinin açtığı yarışmada üçüncü olup sinemaya adım atan Süleyman Faik Durgun, Özleyiş, Öfke, Üç Öfkeli Adam, Ağa Bacı gibi filmlerde başrol oynadı. 100'den fazla film çeken ve "Cem Erman" adını kullanan Durgun, Saklambaç gazetesinde ve Kelebek'te yaklaşık 50 fotoromanda rol aldı. Özleyiş'te Zeynep Değirmencioğlu ile; Talihsizler'de Yıldırım Önal'la; Yüz Numaralı Adam'da Kemal Sunal'la birlikte rol aldı. Durgun, seks filmleri furyası gelince 5 yıl film yapmadı. 1989'da, 'Sahibini Arayan Madalya', 'Sen Yaşa', 'Canımın Canısın' ve 'Canımdan Can İste' filmlerinde oynadı.

[color="#FF0000"]'ALDIĞIM ZATEN ÇEREZ PARASI'[/color]

"Şeytanın kurbanları" adlı televizyon dizisiyle jübilesini yaptı. Bir söyleyişisinde, Ayhan Işık'ı Orhan Gencebay'ı ve İbrahim Tatlıses'i çok sevdiğini söyleyen Durgun, "Türk Sinemasına çok şey verdim, karşılığında hiçbir şey kazanamadım. Niçin derseniz.. Çünkü ben, 2. adamı yani menfiyi oynuyordum. Bülent Ersoy 500 bin alıyorsa, ben 15 bin lira alıyordum. Orhan Gencebay'la filmde aynı kızı seviyoruz. Ben zengini oynuyorum, Orhan'sa fakiri. Gencebay 1 milyon alıyor, bense 12 bin 500 alıyorum. Ama başa baş oynuyoruz. Hep böyle oldu. Bana soruyorlar para kazandın mı diye, gülüyorum, o zaman kira parası, giyim parası, gençlik parası, aldığın zaten çerez parası. 33 sene böyle geçti. 1980'den itibaran sinema bitti" demişti.

[quote]http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/656349-yesilcamdan-bir-yildiz-daha-kaydi[/quote]
[/b] [/quote]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 ay sonra...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...