Jump to content

0'dan Forum Sitesi Kurmak Için Neler Gereklidir?

prolive
 Share

Recommended Posts

[font="Arial Black"][size="2"]Merhaba arkadaşlar deneme amaçlı bir site yapmayı düşünüyorum.Fakat daha önceden hiç tecrübem yok.yani anlıcanız 0'dan başlıcam.
Sizlerden öğrenmek istediğim neleri temin etmeliyim?
Nasıl temin edebilirim?
Siteyi tamamen bitirmek ne kadara mal olur ? vs vs

Kulaktan dolma bilgilerim sanırsam domain ve host almam lazım ama gerisini hiç bilmiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum...[/size][/font] Edited by prolive

Başlığa göre cevap vereyim...

Bir site için öncelikle bir Hosting ve Domain alman lazım.. Ortalama Başlangıç için 30 hosting+15 domain=45 tl...

Sonrasında bir Forum Sitesi Scriptine ihitiyacın var.. bu konuda sıkıntın olmaz.. Çünkü piyasada ücretsiz scriptler mevcut... (phpBB, myBB , SMF.. bunlaran birkaçı)..

ben ücretlı alıcam dersen Vbulletin ve IP.board var...

Sonrasında Hazır temada kullanabilirsin... temanı yaptırabilir yada yapabilirsin...

Yıllık başlangıç olarak 45 tl masrafın var...

tabi 0 dan başladığın için bir sorunla karşılaşınca ne olduğunu kestirememe gibi bir ihitimal var.. bu sorunları da çözdürmek için az bir miktar ücret ise çözdürebilirsin...

Bu sorunlarıda başkasına ücretile çözdürürsen 45tl + sorun çözüm ücreti... yan böyle bir masrafın var..

Bu iteyi başkasına kurdutacağım dersen o zamanda Serbest Piyasa 50 tl ye de yaptırabilirsin.. 500 Tl ye de....

Yani Masraflar Bunlar...

Edited by byvistakazim

Dostum başka hiç bir şeye gerek yoksa bana bir yardımcı olsanızda ben denesem şu işi :D
Domain ve hostu nereden alıcam bir yardımcı olsanız süper olur . kurulumunu falan da bulurum artık forumda gördüm kadarıyla SMF anlatımı varda ben alan adı ile hostu nasıl birbirine bağlıcam ora sıkıntılı kafamda :wacko:

Google ile aran iyiyse hertürlü sorununa çözüm bulabilirsin. Ara ve Bul bütün mesele bu :) Başka hiçbirşeye ihtiyacın yok.

He birde birkaç web terimine ihtiyacın olabilir Hosting, domain, forum, forum kurulumu, cpanel, plesk panel, ftp dosya yükleme, windows sunucu, linux sunucu vs. bu bilgilere google dan arama yaparak ulaşabilirsin.

Turhost tan host ve domain alabilirsin benim tavsiyemdir.

Edited by carysma1

valla kardeşim bence web hosting işlerine girmeden kendini geliştirmen için bedava sitem kullanarak yapabilirsin html kod istemeden yapabiliyorsun www.fdakayseri.tr.gg adresine bak örnek olarak benim sitem bu şekilde yapabilisin bence kardeşimmm www.bedava-sitem.com adresine gir oradan başlarsınnnnnn inan ki sana çok yardımcı olacak sevgilerle kardeşim