Jump to content

Bob Marley'in Somali İçin Yaptığı Klip

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

[img]http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/2010/744020110810110807963.jpg[/img]

Lady Gaga, U2, Justin Bieber, Jay-Z, The Rolling Stones ve Paul McCartney de dahil olmak üzere 150'den fazla yıldız, insanları bağışa teşvik etmek için, facebook ve twitter başta olmak üzere sosyal medyadaki resmi hesaplarında Bob Marley'in bu klibini paylaştı.

Kampanyanın adı 'Arkadaşımız Gonna Be' olarak belirlendi.

Videoda, ödüllü yönetmen Kevin Macdonald tarafından çekilen ve yetersiz beslenmiş çocukların görüntüleri eşliğinde Bob Marley & The Wailers'ın 1973 yılında söyledikleri 'High Tide Low Tide " şakıları var.

İnanın seyrederken ağladım.Sanırım hesabını veremeyeceğim bu dramın yaşanmasında benim de payımın olmasından utanç duyuyorum.Lütfen bu Ramazan da fitremizi iki kat verelim.Bir çocuğun daha ölüpte ahirette onunda hesabını vermek zorunda kalmayalım.Verebilirsek o da...

Video Klibe aşağıdaki linkten ulaşıp seyredebilirsiniz.

http://www.haber7.com/haber/20110811/Avrupanin-vicdanini-sizlatan-klip-VIDEO.php

benim anlamadığım somali ve endonezyanın ekilebilir tarım arazileri mevcut olmasına rağmen açlık yaşanması haberde mevcut tarım arazilerinin dış ülke şirketlerine 80-100 yıl gibi uzun yıllar kiraya verildiği yazıyor politika dünyanın her yerinde insanları öldürmekten başka birşey yapmıyor savaşlarda bu yüzden çıkmıyormu?