Jump to content

Zotac 9800 Inanılmaz Isınıyor

bgrm78
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar yeni ekran kartı aldım ekran kartımdan memnunum fakat çok fazla ısınıyor ve black ops, crysis 2 gibi oyunlarda performasn kaybı yaratıyor... ben fanının küçük olduğundan dolayı soğutamadığını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum NOT=donmalar 800*600 yapsamda aynı donmayı yapıyor 1440*900 yapsamda aynı donmayı yapıyor ekran kartı o kadar sıcak oluyorki üzerine dokunulmuyor lütfen yardım http://urunum.com/image/cache/data/ZOTAC%209800GT%20SYNERGY-300x300.jpg işte ekran kartı bu

Aida64 ile kaç derece onu bir öğren.
Normalde ekran kartları sıcak çalışır.
Heatsinke elini tabi ki değidiremezsin :)
Performans kaybının sebebi başka olabilir, çok zorlarsa garantiye gönderirsin arkadaşın dediği gibi.

Edited by EKE58

Nvidia kartlar herzman diger kartlara gore daha sıcak çalışmaktadır.havalarda sıcak olunca performans kaybı yasıyorsun.

Edited by korkusuz_korkak

eco modeli dediğiniz ne oluyor arkadaşlar. bu arada ekran kartının son sürümü yüklü zaten kartın sıcaklığını üzerindeki metal zırha dokunaraktan söylüyorum üzerindeki, metal çok ısınıyor. bilgisayarımı açtıktan 10 dk sonra karttan ses gelmeye başlıyor arkadaşlar ben garantiye göndermeyi düşünmüyordum ama siz böyle söyleyince garantiye vermeyi düşünüyorum NOT=eco modeli olup olmadağını nasıl öğrenebilirm

http://www.techpowerup.com/downloads/2018/mirrors.php arkadaş bu siteye gir o rada bayrakların üzerine tıkla TechPowerUp GPU-Z v0.5.4 bu programı indir ve çalıştır gpu-z sana ekran kartının tam modelini verecek tir
edit: o programı çaliştırınca üstünde fotoraf makinası işareti var onunla programın görüntüsünü çek siteye yükle bakalım
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313170871__dandik.gif[/img]
bu şekilde olacak benim toshıba notebok onboard ekran kartı tabi ekran kartı denirse

Edited by emrah48

[quote name='bgrm78' date='12 August 2011 - 20:18 ' timestamp='1313169522' post='1061625']
300w SWTCHİNG power supply yaxıyo fakat ekran kartıma powerdan gelen hiçbir bağlantı kablosu yok kart sadece anakart üzerinde takılı
[/quote]

benim eco modeli 350 w psu var aopen marka en fazla(nadir) 60 dereceye cıkıyor yüksek oyunlar oynarken