Jump to content

Bilgisayar Geç Açılıyor !...

BlueKing3
 Share

Recommended Posts

[center][font="Trebuchet MS"]Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar... Bu yılın başından beri Windows 7(x64) kullanıyordum. Bugün tekrar XP ye dönüş yapmak istedim. Her zamanki gibi [color="#0000FF"][b]EKE58 [/b][/color]nickli kardeşimin yaptığı çalışmalardan biri olan Excellent XP 2011'i yükledim. Tüm programları yükledim ve kullanıma hazır hale getirdim. Bir kez sistemi yeniden başlattım ve masaüstüm çok hızlı bir şekilde geldi. Sonra [b]Advanced SystemCare 4 [/b]ve [b]Auslogics BoostSpeed [/b]ile tarattırma yaptım. Tekrar açtığımda açılış ekranında o kadar uzun beklediki hayret ettim. Hoşgeldiniz ekranında tahminen 20 sn,sonra da arkaplan resmi geliyor ve 35 sn. de öyle bekliyor. Sonra programlar açılıyor,iconlar geliyor. Regedit ayarlarına filan girdim,sistem açılışını hızlandır filan dedim ama nafile. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen,yardımlarınıza ihtiyacım var. Saygılar sunarım...[/font][/center]

Advanced SystemCare 4 ve Auslogics BoostSpeed bunlar tarama değil açılış ayar programlarıdır sistem düzenleme programları yani orjinal ayarlarda değişiklik yapmış olma ihtimalleri yüksek yedeğini aldıysan geri dönebilirsin ayrıca kimsenin yaptığı bir şeyi kötülemek değil amacım orjinal xp sp3 bulup onu yüklersen sistemininin daha sitabil ve sorunsuz olacağından eminim oynanmış sistemler her zmaan şüphe uyandırıyor bu sistemlerde oynama yapanların hiç birinin microsoftun mühendislerinden daha bilgili olduklarını sanmıyorum gerkesiz yere içinden uygulamalar çıkarıyorlar sonra bakıyorsun biyerde çakışıyor o dosya olmadığı için

[font="Trebuchet MS"][size="3"]Kurmuş olduğum programlar sistem açılışında sistemi yoruyor ondan olabilir.Windows başlarken bir yandanda başka programlarda açıldığı için haliyle biraz bilgisayarın deyim yerindeyse kasıyor.Modifikasyon konusuna gelincede tabikide stabil Windows sürümleri her zaman daha kararlıdır.Microsoft gerizekalı olduğu için kurulum sırasında sürücü kurma özelliğini görsel paket ekleme özelliğini unutmuş.[/size][/font]

Sistem başlangıncındaki programları devredışı bırakıp denermisiniz ?

Edited by CMOS

Her iki kardeşime de teşekkür ediyorum. İnanın 4 günde 3 format attım. Bu sistemin üzerinde yapılabileceklerden söylerseniz daha yararıma olur. ATOM6 kardeşim,taramadan kastım regedit vs taramalarıdır. Ne yapabilirim,lütfen yardım edin...

Yani 3.Party programları bunlar ; Windows Live Messenger , Advanced SystemCare , Auslogics BoostSpeed vs programları kontrol ediniz.Ardından sistem açılışı sırasından açılmamaları için devre dışı bırakınız.

"Sonra Advanced SystemCare 4 ve Auslogics BoostSpeed ile tarattırma yaptım". demek ki bunları yapmana gerek yok. + bu arada açılışı hızlandıracağı veya başka programlar genellikle windowsu bozar hele ki modifiyeyse neden ? çünkü modifiye yapanlar genel olarak kendi sistemini kullanır.( senin donanımınla uyumlu olduğu söylenemez)+ yaptığı ortalama değerlerdedir "senin donanımım bir gömlek üstün olabilir" yani benim güzel dostum kurdun çalışıyor hızlı ve stabil fazla değişiklik daha fazla hız arama çünkü o XP .modifiye yapan arkadaşlara lafım yok. çünkü yaptıkları bazı sistemlerde canavar gibi çalışırken bazı sistemlerde kağnı olabiliyor. bu onların değil bizim hatamız. desteklediği sistemleri bilmeden kurarsak sorun yaşarız. aza karar getirmeyen çoğu hiç bulamazmış. verilenin en iyisiyle yetinmeyi öğren daha fazlasını istersen sistemin sana el sallar hemde fatih kısaparmak olarak......

haa bu arada 64 bit destekleyen sistemimde 32 bit xp kullanıyorum yaklaşık olarak 38 saniyede kablosuz ağı bularak açılıyor bence yeterince hızlı bu süre 1 dakikayı bulsa bile(hani derler ya çift çekirdek filan onlardan)

Edited by 2parmak