Jump to content

Lenovo S10-3 Netbook 3G Sorunu Yardım

force_existence
 Share

Recommended Posts

Ardaşlar merhaba elimde lenovo s10-3 netbook modelli bir netbook var bu bilgisarın altında bi adet sim kart girişi internette biraz araştırdım 3g internet içinmiş yani usbden herhangibi modem bağlamdan oluyormuş ama sim kartı takınca bişey olmadı galiba program felan yüklenmesi gerekiyor bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim vodofonenin 8 tl interneti kullanmayı düşünüyorum.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313938540__1.jpg[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313938591__2.jpg[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313938627__3.jpg[/img] Edited by force_existence

Üreticinin bir çözümü varsa onu kullanmalısın müşteri hizmetlerini aramanı öneririm.
Çözüme ulaşamazsan altta yazılanları denemeni şiddetle tavsiye ederim.

Öncelikle 3G modem driverlerinin yüklü olması gerekir.
Driver cd sinde ilgili driver ve bağlantı yapılandırma program olması lazım.
Yoksa kendin windowstan cevirmeli bağlantı oluşturman gerekir.
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Yeni bağlantı veya ağ kurun\Çevirmeli bağlantı kur\ileri
Çevirmeli telefon no =*99**1*1#
Kullanıcı adı=siz belirleyin (boş bırakmanı öneririm)
Parola=siz belirleyin (boş bırakmanı öneririm)
Bu parolayı anımsa seçeneğini işaretlemeni öneririm.
Bu pencerede ayrıca bağlatı Adını kendiniz girebilirsiniz.
Yine bu ekranda bağlantıyı paylaşmayı seçebilirsiniz.
Bağlan tıklayın bağlanın.
İlk kullanımda kullanı ada ve parolayı sorarsa kaydet seçeneğini işaretleyin. Böylece her seferinde kullanıcı adı ve parola girmekten kurtulursunuz.
Daha sonraki kullanımlarda
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve paylaşım merkezi Soldan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ilgili çevirmeli ağ bağlantısı sağ tık bağlan diyerek bağlanırsınız.
Win 7 de bildirim alanında da görülür oradan da bağlantıya erişebilirsin.
İstersen bağlantıyı oluştururken kullanıcı adı ve parola bilgisini boş bırakabilirsin.

Not:Denenmiştir

Daha sonra
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve paylaşım merkezi Soldan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ilgili çevirmeli ağ bağlantısı sağ tık özellikler
Genel sekmesinde bağlanırken kullan: başlığı altında modemini görüyor olman lazım. görüyorsan devam.
seçenekler sekmesinden Ad parola ve sertifika gibi bilgileri iste seçeneğinin tık ını kaldır.
Böylece ağ bağlantısını her başlattığında kullanıcı adı parola ekranı gelmeyecek.
Ağ iletişimi sekmesinden internet protokolü sürüm 4 çift tıkla aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan deyip yasaklı siteler giriş için dns girebilirsiniz.
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve paylaşım merkezi Soldan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ilgili çevirmeli ağ bağlantısı sağ tık kısayol oluştur deyip masaüstüne kısayol oluşturabilirsin.
Masaüstüne oluşan kısayolu çift tıklayarak bağlantıyı başlatabilirsin.
Başlat tüm programlar başlangıç sağ tıkla tüm kullanıcılar aç de açılan pencereye masaüstüne oluşan kısayolu kopyala.
Böylece pc açılınca ağ bağlantın otomatik olarak aktif hale geçecektir.
Güle güle kullan
Anlatım windows 7 içindir xp de değişen önemli birşey yok. Hemen hemen aynı yöntem geçerli.

Edited by kalelibilişim

benim geçen yıl kullanıp sattiğim Hp Compaq Mini 110c model netbook vardı. onunda aynı bu netbookta olduğu gibi sim kart girişi vardı 3G için.
geldiğinde xp yüklü idi.avea hattımın 3g sini aktif ettirip bir internet paketi aldım. sim kartı yuvasına taktım görmedi. sonra cihazın önünde wireless ve 3g için bir buton koymuşlar onu aktif ettirince yeni donanım takılması gördü xp. sonrada wireless ve 3g ağ kartını. üzerinde yüklü gelen hp wireless asistant programını çalıştırınca orda 3g ile seçenek vardı. onu aktif ettim ve 3g bağlandı internete. sende de önce ağ kartı yani adaptörünün donanımı aktif olmalı. sonrasında onu çalıştırabileceğin yazılımı. cd sinde olmalıdır mutlaka. yoksa kendi sitesinde vardır. umarım yardımcı olur

[font="Trebuchet MS"][size="3"]Sorununuzda size yardımcı olacağım elimden geldiğince şimdi sizden istediğim bana Netbook'nuzun tam modelini bana yazarmısınız yada arkasındaki etiketin görünür fotoğrafıda işe yara daha sonra bende sizin Netbook'nuza uygun sürücü ve yazılımı temin edebilirim.

Özel mesaj atarakta bildirebilirsiniz.Daha hızlı olması için[/size][/font]

Edited by CMOS

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1314508173__3g.jpg[/img]

indirmen gereken alan burası
[quote]http://consumersupport.lenovo.com/tr/tr/DriversDownLoads/APR_Driver_List.aspx?CategoryID=686287&OS=Windows%207%2032bit&cid=21[/quote]

edim.7 aynen dedigin gibi yaptım hepsini indirdim ve tek tek kurdum kurulumlardan sonra sadce bi yardımcı program geldi ve o da sim kartı görmüyor lenovanın müşteri hizmetleride kapalı yani anlayacıgınız baya uğraştım sonuç yine olumsuz

Edited by force_existence

[font="Trebuchet MS"][size="3"]Elimden geldiğince yardımcı olayım o zaman şimdi tüm yüklediğiniz sürücüleri kaldırın.Ardından aşağıda verdiğim sürücüleri indirin kurun.[/size][/font]

[code]http://consumersupport.lenovo.com/ot/en/driversdownloads/drivers_list.aspx?categoryid=43[/code]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1314801199__ekran_alnts.jpg[/img]

[size="3"][font="Trebuchet MS"]Kırmızı diktörgen içine aldığım sürücüleri indireceksiniz.Birisi driver'dır diğeride kontol yazılımıdır.[/font][/size]

[size="3"][font="Trebuchet MS"]Lütfen mutlaka yüklediğiniz tüm sürücüleri kaldırıp daha sonra bunları kurunuz.Sonucu bana iletirseniz bende gerekli yardımı yaparım.[/font][/size]

[quote name='erpol' date='28 August 2011 - 01:52 ' timestamp='1314485525' post='1070930']
benim geçen yıl kullanıp sattiğim Hp Compaq Mini 110c model netbook vardı. onunda aynı bu netbookta olduğu gibi sim kart girişi vardı 3G için.
geldiğinde xp yüklü idi.avea hattımın 3g sini aktif ettirip bir internet paketi aldım. sim kartı yuvasına taktım görmedi. sonra cihazın önünde wireless ve 3g için bir buton koymuşlar onu aktif ettirince yeni donanım takılması gördü xp. sonrada wireless ve 3g ağ kartını. üzerinde yüklü gelen hp wireless asistant programını çalıştırınca orda 3g ile seçenek vardı. onu aktif ettim ve 3g bağlandı internete. sende de önce ağ kartı yani adaptörünün donanımı aktif olmalı. sonrasında onu çalıştırabileceğin yazılımı. cd sinde olmalıdır mutlaka. yoksa kendi sitesinde vardır. umarım yardımcı olur
[/quote]

Arkadaşım daha önce yazmıştım yine belirtmek istedim sen aygıt yöneticisinde wwan ağ bağdaştırıcısını görüyormusun? Şayet ağ bağdaştırıcın aktif değilse sen ne yaparsan yap hangi driver ve program yüklersen yükle çalışmaz Aygıt yöneticisinin resmini bir koy bakalım aktif mi değilmi wwan ağ adaptörü. Bendeki cihazda buton vardı belki seninkinde bir tuş kombinasyonu falan vardır. Fn+W gibi vs....

Belkide senin cihazda 3G ağ adaptörüde olmayabilir. Üretici firma aynı modelden iki seri çıkarmıştır biri 3Gli diğeri 3G siz olabilir. Ama şu gerçek şayet donanım aktif oluyorsa mutlaka sitesindeki driver ve programlar uyacaktır. Cihazla gelen bir cd mevcutmu?

Edited by erpol

cihazın cd mevcut deil çünkü cd sürücüsü olmadıgı için koymamışlar cihazda 3g özelliginin var oldugunu söylediler yani sonuçta
sim kart girişide var gönderdigim resimde ttnet 3g modemde gözüküyor onu usbden bağlıyorum
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1314829739__adsz_2.jpg[/img]

Edited by force_existence

cihazda sim kart yuvasının olması mutlaka 3G özelliği olduğunu göstermez ben daha önce karşılaşmıştım yuvası olupda 3G wwan ağ adaptörü bulunmayan sanırım oda compaq di. gönderdiğiniz resim aygıt yöneticisi değil mevcut ağ bağlantıları durumunu gösteriyor. Aygıt yöneticisi için: bilgisayarım sağ tık>özellikler>aygıt yöneticisi ni çalıştırın

hayır orda çıkmıyor sonuçta sitesinede baktım 3 g özelligi var gözüküyor saolsun bi arkadaş linkte vermiş
http://consumersupport.lenovo.com/tr/tr/DriversDownLoads/APR_Driver_List.aspx?CategoryID=686287&OS=Windows%207%2032bit&cid=21
haklıda olabilirsin ama kullanım klavuzunda felan bahsi geçiyo