Jump to content

Hdd Windows 7 Kurulumunda Teknik Sorun

MasterTR
 Share

Recommended Posts

[center][b]NT6 Hdd yükleyici kullanarak yapmaya çalıştım C.ronaldo üstadın türkçeleştirerek verdiği programla ile windows 7 hdd'den kurarken şöyle bir sorunla karşılaştım.[/b]

[img]http://www.yukleresim.com/images/47946274934922442020.png[/img][/center] Edited by MasterTR

@MasterTR

Öncelikle ilgili programı denemedim, lakin bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

1 - Programı yönetici olarak çalıştır.
2 - Eğer win7 ve benzeri sistem kullanıyorsan, önyükleme sürücüsünün harfi olmayabilir ve bu yüzden program bu sürücüye erişemiyor olabilir.
Kısca Win7 lerde bulunan yaklaşık 100 mblik gizli önyükleme bölümünden bahsediyorum.
Bu sorun için kısaca disk yönetimine girip, ilgili önyükleme bölümüne sağ tıklatp harf ataması yapabilirsin!

[b]Hocam sürücüm 2'ye ayrılıyor [color="#FF0000"]C:/[/color] -[color="#FF0000"] D:/[/color]

Ben D'nin içine bir klasör açarak Windows 7'i isonun içindeki bütün dosyaları onun içine kopyaladım,sonra NT6 HDD yükleyiciyi kopyaladığım dosyaların yanına koydum sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ama sonuç aynı hatayı vermekle kaldı.

Şunu belirtmek isterim bilgisayarı yeniden başlattığımda siyah ekranda iki seçenek sundu [color="#FF0000"][u]windows 7[/u][/color] [u]([color="#FF0000"]benim orjinal sistem[/color])[/u] onun altındaki ise [u][color="#FF0000"]NT6 HDD[/color][/u] yani hdd yüklemek için koyduğum sistem onu tıkladığımda komutlar falan çıktı ancak kuruluma geçmedi.[/b]

[quote name='MasterTR' date='22 August 2011 - 20:37 ' timestamp='1314045437' post='1068012']
[b]Hocam sürücüm 2'ye ayrılıyor [color="#FF0000"]C:/[/color] -[color="#FF0000"] D:/[/color]

Ben D'nin içine bir klasör açarak Windows 7'i isonun içindeki bütün dosyaları onun içine kopyaladım,sonra NT6 HDD yükleyiciyi kopyaladığım dosyaların yanına koydum sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ama sonuç aynı hatayı vermekle kaldı.

Şunu belirtmek isterim bilgisayarı yeniden başlattığımda siyah ekranda iki seçenek sundu [color="#FF0000"][u]windows 7[/u][/color] [u]([color="#FF0000"]benim orjinal sistem[/color])[/u] onun altındaki ise [u][color="#FF0000"]NT6 HDD[/color][/u] yani hdd yüklemek için koyduğum sistem onu tıkladığımda komutlar falan çıktı ancak kuruluma geçmedi.[/b]
[/quote]

Bu Sorunla Ben de karsılastım ama BEnım Pc asırı ısınmadan yapıyordu bunu Fan Takarak Format Attım Yukledım Bırdaha Vermedı sizin Bılmedıgım ıcn Bırsey dıyemeıyecem....

[quote name='coolvars' date='22 August 2011 - 20:47 ' timestamp='1314046058' post='1068018']
windows dosyalarını klasor içine koyma açıkta olsun...bundan dolayı olmuyor.
[/quote]

[quote name='blue_life' date='22 August 2011 - 21:06 ' timestamp='1314047185' post='1068034']
Evet @coolvars doğru söylemiş. Yaşadığın sorun bundan kaynaklı gibi görünüyor!
[/quote]

[img]http://turktorrent.biz/images/smilies/yes.gif[/img]
[b]
oldu teşekkürler[/b] :rofl: