Jump to content

Windows 7 Ye Sysprep Ve Gimagex'le Program Entegre

TaMeR
 Share

Recommended Posts

Hocam Peki windows 7 addon yapmaq olmuyor,xp ucun oluyor,Men Proqramlari silent yapacakdim,amma bazi programlarin silent kodlari olmadigindan yapamadim,autoit cok cetin oldugundan bas vurmadim,
Demek onda admin ismi ile proqramlari kursak,user ismi ile acsak kisayollar silinecek :unsure:
Diger sorularimada cevap bulunsa iyi olur

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

[quote name='Hcemaras' date='31 May 2012 - 12:37 ' timestamp='1338457075' post='1206963']
Sysprep yöntemiyle yüklediğin şeyler eğer kullanıcı adına göre yükleniyorsa sadece admin de kalır yani biz yüklerken adımızı Hcem yazdık diyelim o kullanıcıya da yüklenmez. Mesela Masaüstü Admin. in masaüstüne yüklenmiştir ve ben Hcem i açtığımda onun masaüstüne simgeler gelmez bu yüzden addonlara ihtiyacın var kurulumdan sonra gerekenleri addon olarak kurabilirsin. (Dediğim Gibi Bazı Programları. ve Masaüstü Kısayollarını.).
[/quote]
Onun cözümü asagıdaki linkte syspreple işlemi tamamlayıp olusturduğunuz install.wim dosyasını linkteki konudaki uygulamada tatbik ederseniz tüm kullanıcılar için yaptığınız ayarlar varsayılan olarak gelecektir yani sizin yaptığınız ayarlar vesaire masaüstü kısayollar eksiksiz olarak gelecektir
[code]http://www.tnctr.com/topic/191785-tnctr-sysprep-wim-editor/page__pid__1206623[/code]

• Editor

[quote name='Premier7' date='31 May 2012 - 14:22 ' timestamp='1338463354' post='1206980']
Koylu abim cok sagol da,men bundan bas acmadim,Install.wim ve bu proqrami bir klasore koyuyoruz,proqrama giriyoruz,ve ekran geldikden sonra administrator olarak yapilan islemler diger kullanicilar ucun de mi oluyor?
[/quote]
Evet aynen dediğin gibi yalnız konuyu iyi oku farklı tema ve duvarkagıdı eklersen yapılacak işlemlerde var konuda detaylı sekilde anlattım

Abimsin,canimsin,adamin dibisin,cok sagol,Ben o temalari falan gimagex ile yapacam,yani proqramlarla,sysprep ile yapmicam,.Gimagex ile temalari falan integre etsem,peki yine ayni islemi gormek lazimmi?

Abim peki bu programlari felan kurdukdan sonra onlarin loglari sistemde kaliyo,temp klasorunde felan,onlarda sysprep ile paketleniyormu yoksa onlar siliniyorlarmi?

Cok sagol koylu abim,istediklerimi bana verdin,artiq sysprep kullana bilirem
ben temalari falan degisecem,eger sysprep ile yaparsam wallpapers zad,o is biraz uzun oluyo,gimagex le install wimi acacam,istediklerimi yapacam,yani dll leri degisecem,temalari,walpperps falan sonra yeniden paketleyecem

Ya Arkadaslar,Benmi hata yapdim yoksa bu sysprep sapitdimi
Yapdigim install.wim dosyasinin hacmi 3.47 gb,Normal Windows 7 nin hacmi ise 3.09 gb,Bu Nasil oluya,Install wim windows 7 bile daha cok hacmli
Yaptigim islemler
Integreler
Opera
Mozilla
Net Framework 4 + 12 guncellemesi
Winrar
Klite Codek Pack
Utorrent
Adobe Flash Player Plugin +Activex
Ccleaner
Java
Msxlm 4 sp2
Msxlm 4 sp3
Team Viwer
Silverriht

Bu Programlarin Hepsi +sistem 3.47 gb yermi kapliyo?

• 1 ay sonra...

[quote name='Premier7' date='02 June 2012 - 06:33 ' timestamp='1338618814' post='1207685']
[b]tbmaf[/b]
Arkadasim bu problem bence sistemden kaynaklaniyor,internetden yeni ve temiz windows 7 oem veya msdn indir,oyle dene,ben msdn kullaniyorum,hic bir problem olmadi sysprep de,sadece hacmi cok fazla oldu
[/quote]

teşekkürler msdn indirdim denedim sorun çıkmadı ...

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Bu yöntemle Windows 8 i modifiye etmeye çalıştım. sysprepi çalıştırıp bütün programları kurdum. Sonra genelleştirip başka bir sisteme girip Gimagex i çalıştırdığımda Windows 8 ile ilgili hiç bir şey göremedim. Yani Windows 8 install.wim'i oluşturamadım. install.wim'i nasıl oluşturabilirim bu yöntemle. Teşekkürler

• 3 ay sonra...
Bu yöntemle Windows 8 i modifiye etmeye çalıştım. sysprepi çalıştırıp bütün programları kurdum. Sonra genelleştirip başka bir sisteme girip Gimagex i çalıştırdığımda Windows 8 ile ilgili hiç bir şey göremedim. Yani Windows 8 install.wim'i oluşturamadım. install.wim'i nasıl oluşturabilirim bu yöntemle. Teşekkürler

Ben de yakında deneyeceğim ve yapılabiliyor mu öğrenmek isterim fakat ben yapmaya çalıştığımda sysprep den sonra diğer işletim sistemini seçmeye başlamadan bilgisayar sorun veriyor ve onarım istiyor. sadece cd ile winpe açabiliyorum.

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Arkadaşlar; Windows 7 altında 3 kere Sysprep işlemi yapma hakkınız var, Microsoft Windows xp'deki gibi sınırsız sysprep çalıştırma hakkı vermemiş. Eğer Windows 7 altında 3 kez sysprep hakkınızı doldurup, 4.kez çalıştırmaya çalışırsanız arkadaşın aldığı hata ekranıyla karşılaşırsınız.

ben defalarca bu hatayı aldım ilk seferde yaptıgımdada aldım ve köylü abi sagolsun çözdü o sorunun nedenini bu pc ilk acıldıgında ag ayarları geliyor orayı direk geciceksiniz carpıdan kapayın garanti olsun ev agını secerseniz sysrep hata veriyor bunu deneyip test ederek ögrendik

• 3 ay sonra...

[spoiler]2013-08-14 07:30:22, Error [0x0f0082] SYSPRP LaunchDll:Failure occurred while executing 'C:\Windows\System32\slc.dll,SLReArmWindows', returned error code -2147023838[gle=0x00000422]
2013-08-14 07:30:22, Error [0x0f0070] SYSPRP RunExternalDlls:An error occurred while running registry sysprep DLLs, halting sysprep execution. dwRet = -2147023838[gle=0x00000422]
2013-08-14 07:30:22, Error [0x0f00a8] SYSPRP WinMain:Hit failure while processing sysprep generalize internal providers; hr = 0x80070422[gle=0x00000422]
[/spoiler]

Bende Bu hatayı aldım yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba aynı imaj dosyası ile 3 kere sysprep yaptığımdan dolayı aldım bu hatayı bu 3 kere sıfırlanabiliyormuş acaba nasıl yapıldığını bile var mı

• 2 ay sonra...

Kardeşim çok sağol. Uzun zamandır aradığım şeydi. İnternette çok karmaşık şekillerde bulduğum için hiç uğraşasım gelmiyordu. En yakın zamanda uygulayacağım inşallah :)

Belki konu içerisinde sorulmuştur fakat bulmak kolay olmayacağı için benimde sormak istediğim şeyler var, kusura bakma artık :)

Ben şimdi bir bilgisayara Windows 7 Ultimate format atıp aynı şekilde Sysprep uygulasam ve Ultimateye özgü olan dil güncelleştirmeleri dahil isteğe bağlı programları da kurduktan sonra Home Premium ya da farklı bir sürüm kursam sorun çıkar mı?

Birde ben bunu kendi bilgisayarımda sanal sürücü de değilde C: sürücüsüne yeni format attığım bir bilgisayarda da sorunsuz bir şekilde yapabilir miyim ? Eğer olur ise Sysprep uyguladıktan sonra Gimagex aşamasında yeni formatladığım bilgisayarda kullanıcı adını girdikten sonra mı yoksa gene Sysprep'te mi  yapmam gerekiyor ?

Belki biraz karmaşık sordum ama kusura bakma, sen olayı anlamışsındır umarım :)

Şimdiden teşekkürler. Konu içinde özellikle teşekkür ederim.

Selam (İyi bayramlar), güzel konu.

Arkadaşlar kullandığınız wim imajına dikkat ediniz. Daha önce sysprep yapılmış imajlarada denk gelebilirseniz farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yöntemde ofis dahil tüm programları yükleyin, yanlız sakın sürücü entegre etmeyin. Bu ileride dll veya sistem tepsisinde yazma hatası verecektir bu da bol ünlemli aygıt yöneticisine ve uygulama bazlı hatalar oluşacaktır. Bilmem hangi uygulama çalışmayı durdurdu vs.. hatalarıyla karşılaşılabilir.

Güzel konu.

• 4 ay sonra...

Ellerine Sağlık güzel bir çalışma olmuş ama benim bir sıkıntım var. ben bunu çalışmayı win7 üzerinde yaptım. Elimde Tüm Sürümler Olarak Windows7 İsosu Var. Ultimate kurdum gerekli düzenlemelerimi modifiyelerimi yaptım ultimate olarak install.wim kaydettim.Bu değişiklikleri Diğer sürümlere nasıl uygulayabilirim ?