Jump to content

Spwizimg.dll Editleme Yardım

Rancho
 Share

Recommended Posts

Spwizimg.dll yi restorator 2009 ile editliyorum İso dosyasının içine atınca hata veriyor kuruluma geçmiyor. Tam olarak Editlenmiyor mu yoksa başka bir işlem daha mı yapmam gerek yardımlarınızı Bekliyorum.Kurulum Ekranındaki Windows 7 nin İsmini Nasıl Değiştirebilirim? Teşekkürler.

[color="#800080"]Kurulumdaki editlenecek Dll'ler[/color]

Dvd içerindeki sources içerisinde

background_cli.bmp
spwizimg.dll---->516+517+518 resimleri
tr-tr klasöru--->
arunres.dll.mui--->dialog 1200 string--türkçe(türkiye)
setup.exe.mui--->dialog 300 string--türkçe(türkiye)
spwizres.dll.mui-->dialog 104 2002 string--türkçe(türkiye)
w32uires.dll.mui--->dialog 101+103+112+143+144+145+191 string--türkçe(türkiye)

boot.wim mount yaptıktan sonra yani açtıktan sonraki değişiklikler

Boot.wim--->sources--->background.bmp spwizimg.dll---->516+517+518 resimleri

tr-TR klasöru--->arunres.dll.mui--->dialog 1200 string--türkçe(türkiye)
spwizres.dll.mui--->dialog 104+2002 string--türkçe(türkiye)

Boot.wim--->windows---->setup.bmp

install.wim mount yaptıktan sonra yani açtıktan sonraki değişiklikler

Branding klasöru içerisinde--->Basebrd içerisinden--->basebrd.dll--->bitmap--120+121+1120+1121+2120+2121
Basebrd içerisinden--->tr-TR kalsörü içerisinden--->basebrd.dll.mui--->string--tükçe(türkiye)11+12+14
Branding klasöru içerisinde--->ShellBrd-->shellbrd.dll--bitmap 1050+2050
install.wim--->windows--->system32--->spwizimg.dll---<bitmap--516+517+518 resimleri
install.wim--->windows--->system32--->oobe--background.bmp
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->audit.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->msoobeui.dll.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->oobeldr.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->setup.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->W32UIRes.dll.mui--dialog--112+191 string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->windeploy.exe.mui--string--türkçe(türkiye)

[indent][indent][indent][size="3"][color="#0000FF"][b]tamamdır kuzen bitti işte daha editlenecek dll'ler var ama sen sadece
Spwizimg.dll diyince bende sadece onu hazırladım[/b][/color][/size]
[color="#0000FF"][size="4"][b]
link[/b][/size][/color]

[indent][indent][indent][img]http://b1108.hizliresim.com/11/8/31/6609.jpg[/img][/indent][/indent][/indent]

[spoiler]http://hotfile.com/dl/128498341/c96c8e0/deneme.swf.html[/spoiler][/indent][/indent][/indent]

Edited by By_KoRSan_x02

Ya bu w7 modifikasyon işini madem biliyosunuz önceki anlatımlardaki korsan nickli birisi yine analtı yapmış ama linkler gitmiş sp1 de modifiye nasıl yapıyosunuz bir videolu anlatım yapsanız linkler giidk yoksa bizde birşeyler öğreniriz kapsamlı bir analtım olsa konu sabitlense

Bugüne kadar anlatılanlarda ise sadece editlenecek dosyalar vs şeyler gösterildi dahada kapsamlı anlatım olsa kullananların ne yaptıklarını bileceği birşey

[quote name='Cyber-Warrior' date='31 August 2011 - 16:16 ' timestamp='1314796589' post='1072305']
Ya bu w7 modifikasyon işini madem biliyosunuz önceki anlatımlardaki [u]korsan nickli birisi yine analtı yapmış [/u]ama linkler gitmiş sp1 de [u]modifiye nasıl yapıyosunuz[/u] bir videolu anlatım yapsanız linkler giidk yoksa bizde birşeyler öğreniriz kapsamlı bir analtım olsa konu sabitlense

Bugüne kadar anlatılanlarda ise sadece editlenecek dosyalar vs şeyler gösterildi dahada kapsamlı anlatım olsa kullananların ne yaptıklarını bileceği birşey

[/quote]

[font="Comic Sans MS"][color="#FF0000"]dotum seni yanlış anladıysam beni düzelt ama ben alıntı yapmam genellikle
anlatıma gelincede korsan nickli kullanıcı bendim fakak ban yedim ,
linkler silinmedi duckload silindi[/color][/font]

Öncelikle özür dileyim anlatım yazacakken ''analtı'' yazdım klavye hatası :) mazur gör linkler silinmedi diyosun ama video linkleri sadece duckload onlarda patlamış gitmiş :)

Eğer o anlatımıda yapan sensen konuyu güncellesene tekrar bir anlatım yapmanı TNCTR adına rica etsem olmaz mı :)

[quote name='By_KoRSan_x02' date='31 August 2011 - 15:57 ' timestamp='1314795421' post='1072301']
[indent][indent][indent][size="3"][color="#0000FF"][b]tamamdır kuzen bitti işte daha editlenecek dll'ler var ama sen sadece
Spwizimg.dll diyince bende sadece onu hazırladım[/b][/color][/size]
[color="#0000FF"][size="4"][b]
link[/b][/size][/color]

[indent][indent][indent][img]http://b1108.hizliresim.com/11/8/31/6609.jpg[/img][/indent][/indent][/indent]

[spoiler]http://hotfile.com/dl/128498341/c96c8e0/deneme.swf.html[/spoiler][/indent][/indent][/indent]
[/quote]

Teşekkürler Saol.Ama Ben Bunu Biliyorum Editledikten Sonra Kuruluma Geçmiyor Sorunum Orda Yine De Çok Saol.

Edited by Hasan.Kara

[quote name='TaMeR' date='31 August 2011 - 15:27 ' timestamp='1314793655' post='1072295']
[color="#800080"]Kurulumdaki editlenecek Dll'ler[/color]

Dvd içerindeki sources içerisinde

background_cli.bmp
spwizimg.dll---->516+517+518 resimleri
tr-tr klasöru--->
arunres.dll.mui--->dialog 1200 string--türkçe(türkiye)
spwizres.dll.mui-->dialog 104 2002 string--türkçe(türkiye)

boot.wim mount yaptıktan sonra yani açtıktan sonraki değişiklikler

Boot.wim--->sources--->background.bmp spwizimg.dll---->516+517+518 resimleri

tr-TR klasöru--->arunres.dll.mui--->dialog 1200 string--türkçe(türkiye)
spwizres.dll.mui--->dialog 104+2002 string--türkçe(türkiye)

Boot.wim--->windows---->setup.bmp

install.wim mount yaptıktan sonra yani açtıktan sonraki değişiklikler

Branding klasöru içerisinde--->Basebrd içerisinden--->basebrd.dll--->bitmap--120+121+1120+1121+2120+2121
Basebrd içerisinden--->tr-TR kalsörü içerisinden--->basebrd.dll.mui--->string--tükçe(türkiye)11+12+14
Branding klasöru içerisinde--->ShellBrd-->shellbrd.dll--bitmap 1050+2050
install.wim--->windows--->system32--->spwizimg.dll---<bitmap--516+517+518 resimleri
install.wim--->windows--->system32--->oobe--background.bmp
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->audit.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->msoobeui.dll.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->oobeldr.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->setup.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->W32UIRes.dll.mui--dialog--112+191 string--türkçe(türkiye)
install.wim--->windows--->system32--->oobe--->tr-TR--->windeploy.exe.mui--string--türkçe(türkiye)
[/quote]

Teşekkürler Yardımın için Sağol.

[quote name='Cyber-Warrior' date='31 August 2011 - 16:16 ' timestamp='1314796589' post='1072305']
Ya bu w7 modifikasyon işini madem biliyosunuz önceki anlatımlardaki korsan nickli birisi yine analtı yapmış ama linkler gitmiş sp1 de modifiye nasıl yapıyosunuz bir videolu anlatım yapsanız linkler giidk yoksa bizde birşeyler öğreniriz kapsamlı bir analtım olsa konu sabitlense

[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/179873-windows-7-ye-sysprep-ve-gimagexle-program-entegre/
Yukarıdaki Linkten Bakabilirsin TaMeR Kardeşimiz Anlatmış Ayrıntılarıyla Yardımcı Olur Sanırım.

[quote name='Cyber-Warrior' date='31 August 2011 - 21:51 ' timestamp='1314820266' post='1072442']
sysrep ile program ekleniyor hocam benim bahsettiğim bootwim install wim vs onları oluşturma videolu anlatımı :)
[/quote]

oluşturma derken tam açarsan konuyu yardımcı olabilirim kardeş

Şöyle diyim :) Modifikasyon işlermleri için elimde herşey var icon tema vs vs öncelik temiz bir ie9 gömülü temiz w7 x86 da var modifiye için programlarda var ;)

Şimdi nerden nasıl başlayacağız burdan sonrası yok dosya editlemeyi biliyorum tema gömmeyide biliyorum işte önceki mesajdada belirttiğim şekilde korsan o oluşturma videolarını hazırlamış ama linkler olmadığı için başlayamadım... Misal veriyorum windowsun orjinal türkiye temasındaki wallpaperleri değişecem tema gömmek yerine

ne tür reg kayıtları uygulanıyo onlar hakkında bir bilgimiz yok mesela yol gösterilse giriş takıldığımız yerde sorsak... Hazırcı değilim ama videolu anlatımda tekrar tekrar izleyip görüyoruz bazı şeyleri videolu anlatım istememdeki sebep bu mesela korsan anlatmış kurulum sırasındaki resimi her adam bilmiyo onun bmp formatında olmasını yada hoşgeldiniz yazısındaki resimin ne formatında ne boyutta olacağını umarım anlatabilmişimdir yazım hatası varsa affola

[quote name='Cyber-Warrior' date='31 August 2011 - 22:24 ' timestamp='1314822271' post='1072465']
Şöyle diyim :) Modifikasyon işlermleri için elimde herşey var icon tema vs vs öncelik temiz bir ie9 gömülü temiz w7 x86 da var modifiye için programlarda var ;)

Şimdi nerden nasıl başlayacağız burdan sonrası yok dosya editlemeyi biliyorum tema gömmeyide biliyorum işte önceki mesajdada belirttiğim şekilde korsan o oluşturma videolarını hazırlamış ama linkler olmadığı için başlayamadım... Misal veriyorum windowsun orjinal türkiye temasındaki wallpaperleri değişecem tema gömmek yerine

ne tür reg kayıtları uygulanıyo onlar hakkında bir bilgimiz yok mesela yol gösterilse giriş takıldığımız yerde sorsak... Hazırcı değilim ama videolu anlatımda tekrar tekrar izleyip görüyoruz bazı şeyleri videolu anlatım istememdeki sebep bu mesela korsan anlatmış kurulum sırasındaki resimi her adam bilmiyo onun bmp formatında olmasını yada hoşgeldiniz yazısındaki resimin ne formatında ne boyutta olacağını umarım anlatabilmişimdir yazım hatası varsa affola
[/quote]

Sanırım sen temaları rt7 ile entegre ediyorsun

boot.wim ve install.wim gimagex ile açıp gereken entegreleri onunlla yapıyorsun gimagex kullanmayı bilmiyosan forumda sanırım resimli anlatımı var

bulamadığın taktirde ben bitane vvideo hazırlarım gimagex ile ilgili ama forumda mevcut bi bak derim sonra takıldığın nere varsa sana yardımcı olurum güzel bir modifiye yaparsın

Edited by TaMeR