Jump to content

Oyunlarda Renkler Karışıyor

mustibursa
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar baya araştırdımda doğru düzgün bir yanıt bulamadım konu hakkındada durum şu şekilde oyunlarda normal bir şekilde bir müddet oynadıktan sonra kafasına göre bazen hemen bazen bisaat sonra ekranda renkler karışıyor ekrandaki şeyler birbirine giriyor.bunla ilgili güncel driver ram işlemci herşeyim sağlam monitörde tamam directx dede sorun yok.sonuç olarak ekran kartına dönüyor olay farklı bilgisayarlardada denedim aynı şekilde oluyor.bu ekran kartının tamiri varmıdır?...bursada yapan arkadas varmi fiyat werebilirmi?.fırınlama olayı varmış ekran kartları tamirinde...1gb 256 bit 9600gt sonic ekran kartım..yarddımlarınızı bekliyorum çok saolun şimdiden...

arkadaş dediğin olay genelde ısınmadan olur fanı nasıl ekran kartının soğutucu ile işlemcisi arasında boşluk varmı ekran kartının soğutucusu işlemcinin üzerine tam oturmaz yada soğutucuyu sök üzerindeki termal macunu temizle yeniden termal macun sür fanın bozuk olabilir tamirinden anlamam
edit: ekran kartının işlemciside bozulmuş olabilir

Edited by emrah48

[quote name='emrah48' date='01 September 2011 - 21:20 ' timestamp='1314912006' post='1072932']
arkadaş dediğin olay genelde ısınmadan olur fanı nasıl ekran kartının soğutucu ile işlemcisi arasında boşluk varmı ekran kartının soğutucusu işlemcinin üzerine tam oturmaz yada soğutucuyu sök üzerindeki termal macunu temizle yeniden termal macun sür fanın bozuk olabilir tamirinden anlamam
edit: ekran kartının işlemciside bozulmuş olabilir
[/quote]
saolasin kardşeim bilgilendirdigin icin termal macun alicam temizleyip işlemcisinin üzerindeki termal macunu yenisini sürücem..sogutmaa sistemi aslinda iyi 1gb palit 9600gt sonic ekran kartı sogutucuda baya büyük plakalarıda..fanı cok iyi donuyo..pek pislik olmamasına ragmen yeni temizledim hertarafini..işlemci bozuluysa copemi aticam?....fırınlama olayı varmıs olmuyomu öyle acaba ?

sorunun işlemciyle alakası oldugunu sanmıyorum . 2 ihtimal ya ekran kartı yada ramların arızalı ama diğer bilgisayarlarda denemişsin sorun ekran kartında malesefki deişmesi gerekecek. tamirine fazla gerek yok içindeki çiplerin deişmesi falan gene aynı hesaba gelicek. en güzeli yeni bir tane alman ayrıca başka bi ekran kartı takıp kendi bilgisayarında deneki emin olabilesin.

[quote name='Canerq7' date='04 September 2011 - 16:19 ' timestamp='1315153171' post='1074080']
sorunun işlemciyle alakası oldugunu sanmıyorum . 2 ihtimal ya ekran kartı yada ramların arızalı ama diğer bilgisayarlarda denemişsin sorun ekran kartında malesefki deişmesi gerekecek. tamirine fazla gerek yok içindeki çiplerin deişmesi falan gene aynı hesaba gelicek. en güzeli yeni bir tane alman ayrıca başka bi ekran kartı takıp kendi bilgisayarında deneki emin olabilesin.
[/quote]
ekran kartının işlemcisiyle alakalı olduıgunuı dsünüyorum.normalde ekran karısma olmuyor renklerle ilgili..ama 3d oyun oynamaya gelince ekranda renkler giriyo birbirine simsayah oluyo.
9600gt sonic ekran kartım.garantisi bitti maalesef...icindeki ciplerin deişim yapiliyormuki?...mesela nekadar tutar aynı hesaba gelir dediginize gore bilginiz vardır.eminim ekran kartından oldugunu denedim baska bilgisayarlarda.fırınlama olayınımı densem diyorum artık..çözermi sorunu?..

[quote name='mustibursa' date='04 September 2011 - 23:20 ' timestamp='1315167627' post='1074208']
ekran kartının işlemcisiyle alakalı olduıgunuı dsünüyorum.normalde ekran karısma olmuyor renklerle ilgili..ama 3d oyun oynamaya gelince ekranda renkler giriyo birbirine simsayah oluyo.
9600gt sonic ekran kartım.garantisi bitti maalesef...icindeki ciplerin deişim yapiliyormuki?...mesela nekadar tutar aynı hesaba gelir dediginize gore bilginiz vardır.eminim ekran kartından oldugunu denedim baska bilgisayarlarda.fırınlama olayınımı densem diyorum artık..çözermi sorunu?..
[/quote]

normalde böyle bir sıkıntın yoksa ozaman ekran kartı arızalı diyemeyeceğim. oynadıgın oyunları desteklemiyor olabilir. ayrıca ekran kartı driverin kendı markasını girip kendı sitesinden en gücel sürümü yüklersen herzaman iyi olur.ekran kartındaki çipler değişiyor fakat 60-90tl arasında o fiyatın üstüne bi 50tl daha koyup yenısını almak daha mantıklı.bence ekran kartının driverini bi güzel yenıden tanıt oynadıgın oyunların full kurulu oldugundan emin ol oyunun yanında acılması için örn.directx,netframework gibi programlar gerekebilir.hepsini güzelce bi baştan kurmanı tavsiye ediyorum

• 2 hafta sonra ...

[quote name='Canerq7' date='06 September 2011 - 14:46 ' timestamp='1315320376' post='1075127']
normalde böyle bir sıkıntın yoksa ozaman ekran kartı arızalı diyemeyeceğim. oynadıgın oyunları desteklemiyor olabilir. ayrıca ekran kartı driverin kendı markasını girip kendı sitesinden en gücel sürümü yüklersen herzaman iyi olur.ekran kartındaki çipler değişiyor fakat 60-90tl arasında o fiyatın üstüne bi 50tl daha koyup yenısını almak daha mantıklı.bence ekran kartının driverini bi güzel yenıden tanıt oynadıgın oyunların full kurulu oldugundan emin ol oyunun yanında acılması için örn.directx,netframework gibi programlar gerekebilir.hepsini güzelce bi baştan kurmanı tavsiye ediyorum
[/quote]
ekran kartı driverim güncel ekran kartının chipseti ramiyle alakalı bi durum memory core shader clockla cok hafif bi oynayinca biraz düşürünce hiç sorun olmuyor.150 lira istedler chipset değişimine.oyunlarımda driverimda hic sorun yok.eminim.directx netframework programlarımda kurulu.150 isteyp 2 ay garanti weriyorlar yine tekrar edebilir sorun.bende biraz clocklarla oynayıp şuanda kullanabiliyorum.eski kartım 9400gtnin iki katı performanslı olarak :)..50lira gibi bi fiyata ayarlasalar hemen yaptırırdım fakat hic gerek yok tamire artik