Jump to content

Bluelife Isomount

blue_life
 Share

Recommended Posts

y9uPf.png

BlueLife IsoMount v1.2 Yaklaşık 1MB

Iso dosyasından bir oyun kurmaya kalktığımızda, veyahut bir iso içindeki dosyaları kullanmak istediğimizde, sanal sürücü yazılımları gerçekten çok kullanışlıdır.
Fakat bazen bu programlar sistemi kasar veyahut kurulumu can sıkabilir.
Işte bunun için ufak bir uygulama hazırladım.

Bir Dosyayı Sanal Sürücüye Takmak...
1 - Programı çalıştırın.
2 - Saatin yanında beliren programın ekranına, iso ve benzeri dosyanızı sürükleyin.
Otomatik olarak bilgisayarınızdaki boş bir sürücü harfine iso dosyanız takılacaktır.

Bilgisayarımda Oluşan Sanal Sürücüyü Silmek...
1 - Programı çalıştırın.
2 - Saatin yanında beliren programın ekranına, sürücünüzü veyahut sürücünüzün içindeki bir klasörü sürükleyin.
Otomatik olarak sürücünüz silinecektir.

Ayrıca sistem yeninden başlar isede takılan tüm sürücüler silinecktir...

Bu arada program iso dosyalarının yanı sıra disket/disk imajı gibi farklı imajlarıda sanal sürücüye takabilmektedir.
Programı kapatmak için, ekranda görünen cd iconuna sağ tıklatıp çıkış demelisiniz!

Neyse umarım faydalı bir çalışma olmuştur. Ben şimdiden kullanmaya başladım...

http://yadi.sk/d/4-WaCcBE2hKfq
Edited by TugruL
Link yenilendi...

[color="#8B0000"][b]BlueLife IsoMount v1.1 sürümüne güncellenmiştir.[/b][/color]
Kısaca program arayüzündeki sağ tuşa aşağıdaki seçenekler eklendi.
Tüm sanal sürücüleri bir tıkla silmek
Belirli bir konumdaki dosyayı seçip sanal sürücüye göndermek
Imdisk ana programını çalıştırmak.

Ayrıca ufak tefek düzeltmeler oldu...

[color="#8B0000"][b]BlueLife IsoMount v1.2 sürümüne güncellenmiştir.[/b][/color]
Kısaca program kendisini kontrol ederek, içeriğine virüs bulaşıp bulaşmadığına bakıyor.
Eğer virüs bulaşmışsa ya çalışmaz, ya da hata mesajı verir :)

Bunu eklememin nedeni ise;
Ben bu programı flash diskten kullanmak istiyorum. Bir nedenle virüs bulaşırsa haberimin olması güzel olur...

Edited by blue_life
Yeni sürüm bilgisi!

• 4 hafta sonra ...

@_AyhaN_

Program imdisk alt yapısını kullanmaktaydı. Kısaca imsdiski normal olarak istemine kurarsan, ilgili seçenekler gelmektedir.
[color="#0000FF"][u][b]http://www.ltr-data.se/opencode.html/#ImDisk[/b][/u][/color]

Tabi bende böyle bir şey yapabilirim ama program portable kullanmak üzere tasarlandığı için bu özellik gereksiz.
Amacım usb sürücümdeki iso ve benzeri dosyaların içeriğine, farklı bilgisayarlarda hızlıca ulaşmaktı.
Işte bu program bunu sağlıyor...

[center][b][color="#8B0000"]blue_life[/color] Usta Program gayet kullanışlı fakat ufak bir sorunum var programı açtığımız zaman sürekli en üstte duruyor . her zaman üstte durumunu değiştirebilir miyiz. yani simge yine orda olsun fakat bir sayfa açtığım zaman sayfanın arkasında çalışmaya devam etsin .

Son olarak
[code]http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/IsoMount/IsoMount_v1.2.zip[/code]
linki indiremiyorum şuan .
[/b][/center]

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

[quote name='blue_life' date='13 September 2011 - 20:44 ' timestamp='1315939454' post='1078831']
[size="3"][color="#0000FF"][b]Bilgisayarımda Oluşan Sanal Sürücüyü Silmek...[/b][/color][/size]
1 - Programı çalıştırın.
2 - Saatin yanında beliren programın ekranına, sürücünüzü veyahut sürücünüzün içindeki bir klasörü sürükleyin.
Otomatik olarak sürücünüz silinecektir.
[/quote]
[b]Cevabın burda olsa gerek fred0m
[/b]

Dostum Sonradan Farkettim Ama Şimdi Yeni Bir Sorun Var Tek Bendemi Var Bilmiyorum Ama Sürücüyü Çıkarmak İçin Sürükleme İşlemleri Olmuyor Saatin Ordaki Programa Sağ Tıklayıp Gelişmiş Menüsünden Unmount Yapınca Kalkıyor

• 8 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 years yıl...