Jump to content

Bbilgisayarım Ilk Acılısta Donuyor !

fener067
 Share

Recommended Posts

[font="Impact"][b][color="#FF0000"]S.a[/color][/b][/font]

KONU: Arkadaşlar Benim bilgisayarım güç güymesıne bastıqımda Hani bıosa gırmek ıcın yer gelıyor ya DEL ESC filan basın dıye ıste orda kalıyor.Bende ilk acılısı değiştirince bilgisayar açılıyor Her bilgisayarı actıqımda bıostan ılk açılışı değiştiriyorum Sorun sizce ne olabılır !

İyi Forumlar !

Bios pilini değiştir. Bios tarih-saatini kontrol et.
İlgili takılan ekrann resmini koyabilirsen daha isabetli birşey söyleme imkanımız olabilir.
Biosun göremediği herhangi bir donanım olabilir klavye maus...vs.
İlk açılışı değiştirmekle neyi kasdediyorsun ?

Edited by kalelibilişim

Kardeşim Bak şimdi Benım pc casper hanı bu bılgısayarlar acılırken bıosa gırcek yer varya DEL tuusana basıp gıreceqımız Yer tam orda kalıyor Bıosa gırıp ılk acılıs var ya orayı deısıtırpde acabılıyorum yoq sa oyle kalıyor. pc 2 yıllık netten baktım en az 3-5 yıllıklar da bıtıormus ben yınede aldım fakat bı deısıklık olmadı?

Kasayı açabilmeniz mümkün mü? Eğer açabiliyorsanız içersinde bulunan pil (yuvarlak gümüş renkte ki) maddeyi çıkartın ve 5 dklık bir zaman dilimi kadar bekletin. Daha sonra tekrar takın ve sonucu gördükten sonra belirtin lütfen. İyi günler...

[quote name='fener067' date='24 September 2011 - 12:17 ' timestamp='1316859464' post='1084733']
Kardeşim Bak şimdi Benım pc casper hanı bu bılgısayarlar acılırken bıosa gırcek yer varya DEL tuusana basıp gıreceqımız Yer tam orda kalıyor Bıosa gırıp ılk acılıs var ya orayı deısıtırpde acabılıyorum yoq sa oyle kalıyor. pc 2 yıllık netten baktım en az 3-5 yıllıklar da bıtıormus ben yınede aldım fakat bı deısıklık olmadı?
[/quote]
Kardeşim bak şimdi sana yardım etmeye niyetlenmişken işi yarım bırakmak istemem.
Resim koyabilirmisin?
Biosa girip ilk açılış tan kastın nedir boot sırasını mı değiştiriyorsun. Daha net hatta tam olarak...
İletilerini anlamakta zorlanıyorum. Ve geri cevap için fazla gecikmemelisin.
Biraz fazla sert çıktım galiba :D
Dizüstü mü masaüstü mü?
Ayrıca ben fenerli değilim.

Edited by kalelibilişim